Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit mondanátok a főnököm...

Ti mit mondanátok a főnököm helyében?

Figyelt kérdés

Egy 2 fős irodában dolgozok van egy főnököm és én vagyok az asszisztens. 7 hónapja vagyok ott, arról volt szó, hogy az első 3 hónapban 4 órába vagyok bejelentve utána rendesen 8-ban. Viszont ez úgy alakult hogy az elejétől is többet voltam már, és úgy hogy jutalékeresztül kaptam meg a plusz pénzt. Lényeg átlagban 122 órát voltam egy hónapban és erre 132 ezret kaptam.

Viszont mostanában úgy van, hogy ugyanúgy sok munka, de kevés ügyletet írnak jóvá és így az utóbbi két hónapban 259 órára 195 ezret kaptam... tehát 130 órára 92. lófsz. És ráadásul a prémiumok le fognak csökkeni tehát én végeztem egy kalkulációt így már csak a jövőben durván 120 órára kapok 86.000 Ft-ot...

Persze mondják, hogy ha a bank jóváírja a hiteleket akkor megkapom egyben.


Szóval én hétfőn bemegyek és megmondom, hogy ezt nem érzem korrektnek.

- Szeretem ezt a munkát csináli és jók a körülmények is.

- Viszont én nem jótékonykodok, tisztában vagyok hogy erre a munkára 130.000 a minimálisan elvárható fizetés. (persze vállalom a 8 órát is, bent ülök ha nincs munka ha ugy szól a szerződés)

- Mivel aki általános iskolát végzett az is hazavisz 100.000-t...

- Be volt igérve 4 hónapja a 8 órás bejelntett főállás és én mégsem kaptam meg. Mégis végigdolgoztam az egész nyarat is. Viszont most érzem itt hogy itt az idő ezt szóvá tenni.

- Neked sem lenne betanítani egy új embert (komoly felelősségteljes munka, milliós hitelek, nagyon észnél kell lenni), mint ahogy nekem sem lenne jó egy új helyre betanulni, ezért kell hogy egyeszségre jussunk.


- Engem abszolút nem érdekel ki mikor kapja meg a hitelt (Ezt mondta sokszor hogy maradjak mert az ügyfél számláját zárolják, nem kapja meg a pénzt). Mert én nem jótékonykodok senkivel. Ha így van ez a vezetőség dolja.

- Engem konkrétan kiröhögnének a boltban ha azt mondom hogy majd jövő hónapban fizetek, amikor jóvá írják a prémiumot.


- Van olyan barátom, és az anyukám is olyan ember, akit a főnökség kihasznál, tudom hogy vannak ilyen emberek, de én nem ilyen vagyok. Ha béna vagyok akkor úszik a munka és keresek mást. Ha jó vagyok akkor megérdemlel a pénzt és meg is kapom.

Bármelyik opció mint ez a helyzet.


November 16-ig jövök rendesen 8 órában. Utána ha nincs új szerződés akkor a mostani szerződés szerinti 4 órában. Után vállalok másodállást (tudnék is kapásból 2-t egy gyárban beugrós, és kisboltban beugrós)


3 opciót adok neki:

- Kirug

- Átvesz ha nem is egyből 8 ra hanem egyelőre 6 órára (ugyanennyit dolgoznék +33.000 Ft)

- Vagy jövök 4 órára és mellette másod állás.


26 F


Normális viselkedésű, komoly ember vagyok egyébként, elégedett velem a főnököm és az ügyfelek is. Nincs káros szokásom. Meg egyedülálló is vagyok. Gondolja biztos hogy nincs családom, nem kell annyira a pénz, meg anyámmal lakok. Csak hát ez nem így van, egnem nem ejtettek a fejemre :)


Amikor egy fővel működött az iroda, akkor a főnököm reggel 7 től este 7 bent volt. Tehát egy 240 órát dolgozott, nem bírta fizikálisan most ő bentvan 160-at és én 120-t kb. Nincsen az hogy ha valaki jelentkezik csak 2 hét múlva tudunk neki időpontot adni. Nagyon pörög a biznisz. A "fentiek" miatt van valami cink, a jutalékkal. De az engem nem érdekel ki miatt.


26 F



2018. nov. 10. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem miért vergődsz ha nem tetszik a fizetés akkor mondj fel.
2018. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Javaslom nézelődj az állások közt. Pályázd is meg (persze nem muszáj elfogadnod). Mikor egy jobb lehetőség kőzelében vagy menj oda a főnökhöz, hogy ez a pénz kevés és változtasson. Ha minden marad a régiben akkor beadod a felmondásodat és ledolgozod a felmkndási időt (kb 30 nap) majd mész az új helyre.
2018. nov. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 Nyegle stílusban de megírta a helyes választ.


Amíg nincs más állás mint adu a kezedben ebből nem jöhetsz ki jól.


Jelenleg:

- Kirug - Ha nem is azonnal de kifog amint megvan a helyedre valaki aki 4 órára bejelentve 8 órázik.


- Átvesz ha nem is egyből 8 ra hanem egyelőre 6 órára (ugyanennyit dolgoznék +33.000 Ft) - Nem fog 8ra átvenni, szerintem még 6ra sem. Részletesen kifejtetted hogy most jön az hogy meghúzzák a nadrágszíjjat, amikor tehette sem 8 órára jelentett be.


- Vagy jövök 4 órára és mellette másod állás. - Lásd az elsőt.


Ha lesz másik munkára kilátásod:

- Kirug - Akkor 1 hét múlva kezdesz az új helyen.


- Átvesz ha nem is egyből 8 ra hanem egyelőre 6 órára (ugyanennyit dolgoznék +33.000 Ft) - Fölösleges lenne alább adnod 8nál ha van új meló.


- Vagy jövök 4 órára és mellette másod állás. - Minek? A két meló közötti ingázás kidobott idő.

2018. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!