Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissen végzett informatikus...

Frissen végzett informatikus könyvtárosnak keresek állást angol nyelvtudással, kitűnő eredménnyel, még munkatapasztalat nélkül. Szokott lenni ilyen könyvtáros állás?

Figyelt kérdés
Trollok kíméljenek, akik szerint nem ér semmit, úgyse kap majd munkát, akik 3 éve végzettek ismerősök, találtak vele állást. Ez a végzettség tökéletes, mert stresszmentes, hivatásszerű és nyugodt légkörű.

2018. nov. 10. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A stresszmentessel vitatkoznék, de nem ez a kérdés :). Jó, nyilván életek nem múlnak a rajtunk.


Amúgy persze hogy vannak állások, keresni kell, mint bármely más munkánál. Neten nézni, személyesen érdeklődni, önéletrajzot otthagyni az intézményekben, akkor is ha most épp nincs hirdetve náluk semmi.


Gyakorlatod van-e? Akkor a gyakorlati helyen érdeklődni, várható-e hely?


Vannak-e szakmai kapcsolataid (suli révén, gyakorlat révén, csoporttársak révén, mittudomén). Azzal lényegesen könnyebb ugyanis. Az elmúlt 5 évben legalább 4 állásajánlatot kaptam ismerősökön keresztül.


Jó tanács: kisebb településeken, falvakban is érdemes próbálkozni, kevesebben jelentkeznek az olyan állasokra általában.

2018. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Tehát te tulajdonképpen biztos vagy benne, hogy fogsz tudni találni munkát és nem vagy kíváncsi ellenvéleményekre. Ezesetben nem látom értelmét a kérdésednek. Miért nem dolgozol még, ha úgyis lehet vele találni állást?
2018. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2-es, még csak most kezdtem el keresni az állást. Munka az van, de mindenhol, 1-3-5 éves munkatapasztalat kell. A kezdőknek való állásokra vagyok kíváncsi.

Az 1-esnek köszönöm a választ, körbe fogok kérdezni.

2018. nov. 10. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

"Munka az van, de mindenhol, 1-3-5 éves munkatapasztalat kell. A kezdőknek való állásokra vagyok kíváncsi."


Remélem érzed már az iróniát. Meg vagy győződve róla, hogy könnyű ilyen végzettséggel állást találni, közben te magad is látod, hogy nagyon kevesen tudnak elhelyezkedni. Mégsem fogadsz el csak pozitív üzeneteket, aminek nem igazán értem a célját. Ugyanazokat az álláshirdetéseket látjuk, mint te. Ha azt hazudjuk neked rengeteg állás van, nézegesd tovább, attól neked miért lesz jobb? Csak kíváncsiságból érdekel.

2018. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es, nem tudom, miért kell kötekedned. Ha nem tetszik, amit kérdeztem, nem kötelező válaszolni.
2018. nov. 10. 23:10
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem kötekedés. Te érdeklődtél az elhelyezkedési lehetőségekről. Azok márpedig elég sz*rok sajnos ilyen diplomával. Nem értem mi kifogásolnivalót találsz a válaszomban.
2018. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát egyszerre informatikus és könyvtáros is? Szerintem próbálj meg az infós részével munkát találni, mert jelenleg rengeteg informatikust keresnek. Könyvtárosként nehezebb elhelyezkedni. Nekem könyvtár szakom nem is volt, de IT vonalon annyira nem volt nehéz munkát találni!
2018. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, az "informatikus könyvtáros" szak nevében az "informatikus" egyáltalán nem jelenti az IT-t, amivel bármilyen IT-pozícióban el lehet helyezkedni.
2018. nov. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Azt tudod csinálni, hogy ahol 1 évtől indul a kiírás oda elküldesz jelentkezést, aztán majd eldöntik érdekli e őket. Ha nincs jelentkező akkor hívnak majd.


Ha nekik sikerült akkor nyilván neked is fog. Hangsúlyozd ki a kitűnő eredménnyel végzettséget. Írd bele azt is.

2018. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén könyvtár szakot végeztem. Az elhelyezkedési lehetőség kicsit több a nullánál. Annyit értem el vele, hogy fél évet dolgozhattam könyvtárban közfoglalkoztatottként. A gyakorlati helyemen. Máshova még tanszéki ajánlással se kerültem be. Nézegesd a hirdetéseket közihálláson. Sok jóra ne számíts. Legtöbb helyen elvárás a többéves gyakorlat és az adott, tehát csak arra könyvtárra jellemző integrált rendszer ismerete.
2018. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!