Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti azonnali...

Próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás esetén milyen dátumot írjak?

Figyelt kérdés

Szóval 15.-én már nem akarok ott dolgozni, ezért 14.-én beadnám a felmondásom. Azt írjam bele hogy "azonnali hatállyal 2018.11.15.-én megszüntetem a munkaviszonyt stb..." és a végére 11.14.-ei dátum?

14.-ét leakarom dolgozni, de a köv. napot már nem.


2018. nov. 10. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Azonnali hatállyal csak azonnal tudsz felmondani, előre nem. Vagy 14-én mondasz fel 14-ével, vagy 15-én reggel bemész és rögtön felmondasz. Ha 14-én adod be a felmondást, a 15-ét nem fogják már kifizetni.
2018. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az úgy jó is lenne, 15.ét már nem kell kifizetni, mert akkor már nem is dolgoznék, de 14.-én az egész napot leakarom dolgozni hogy fizessék is ki. Akkor írjak rá 14.-ei dátumot és délután adjam oda a HR-nek?
2018. nov. 10. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Beleírod, hogy melyik lesz az utolsó munkával töltött napod, az a legbiztosabb. De vannak a neten sablonok, töltsd le a legszebbet!
2018. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs utolsó munkában töltött nap beírása.


A felmondás akkor vált ki joghatást, ha átadják. Az átadás napja mindig az érdekes, teljesen mindegy, hogy 12-én megírtad, valamilyen dátumot beleírtál, de 14-én adod át. Akkor 14-e a mérvadó.

Ha még 14-én próbaidőn vagy, akkor azonnali hatályú lesz a felmondásod. Ha azt a napot le akarod dolgozni, akkor munka befejezése előtt adod át, ha nem akarod ledolgozni, akkor reggel munka kezdése előtt, vagy még előző nap munka végeztével.


Ennyi egy felmondási nyilatkozat:


Cég neve, címe


Alulírott Buga Jakab (ide a személyes adataid), az Önöknél fennálló munkaviszonyomat felmondom.


Dátum, aláírásod.


Két egyező példányban készíted, az egyiket átadod, a másikon pedig dátummal ellátva átveteted a munkáltatóval.

Az átvétel dátumával tudod igazolni egy jogvita esetén, hogy még próbaidő alatt adtad át, vagy sem.

2018. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak annyi a lényeg, hogy a 14-ét fizessék ki, akkor 14-én a nap folyamán mondj fel. Az előző munkahelyemen én is próbaidő alatt mondtam fel, reggel bementem, odaadtam a felmondást, leadtam a cuccaimat, és jöttem haza, a teljes napot kifizették. Volt egy eset, hogy az új kolléganő reggel 9-kor kezdett, és még aznap délben felmondott, neki is kifizettek egy napot.
2018. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van: próbaidő alatt bármelyik fél felmondhat, indoklás nélkül. Ha 14-én adod oda a felmondásodat - ÍRÁSBAN - akkor 15.-étől már nem kell menni.

Nem fontos beleírni azt sem, hogy azonnali hatállyal, hiszen az a próbaidő alatt egyébként is úgy működik, hogy másnaptól nem kell menni.

Egyszerűen leírod - indokolni sem kell - hogy Gipsz Jakab a XY céggel kötött munkaviszonyodat felmondod - és 14-én napközben átadod, munka közben. Másnap már nem kell menni.

Ezután 5 munkanapon belül meg kell kapnod a fizetésedet és a kilépő papírokat.

2018. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" reggel bementem, odaadtam a felmondást, leadtam a cuccaimat, és jöttem haza, a teljes napot kifizették. Volt egy eset, hogy az új kolléganő reggel 9-kor kezdett, és még aznap délben felmondott, neki is kifizettek egy napot."


Ennek örülj, mert csak a ledolgozott időre jár bérezés. :)


Ha Te reggel kezdesz 6-kor és 11-kor benyújtod a felmondásod, akkor a munkáltató 6 és 11 óra közötti időszakot köteles csak megfizetni. Azért van jelenléti ív/műszaknapló stb., ami igazolja a munkavégzés idejét.

Az, hogy a teljes napot kifizette, rendes volt tőle.

2018. nov. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!