Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor érdemesebb mesterszakra...

Mikor érdemesebb mesterszakra menni? Nem lesz hátrány a jövőben, hogy még nincs szakmai tapasztalatom?

Figyelt kérdés

Most decemberben fogok végezni, közgazdás alapszakos diplomát szerzek.

Februárban(keresztfélévben) indul mesterszak, ami angol nyelven van..és érdekel is, habár az angolom nem tudom, mennyire felelne meg.


Arra gondoltam, hogy januártól valahol dolgoznák még a március 31-ig tartó nappali hallgatói jogviszonyommal..aztán nem tudom, hogy anélkül hol alkalmaznának, de nyáron elmennék a mesteres felvételire, és szeptemberben elkezdeném a mesterszakot.


Ha nem így teszek, és februárban elkezdem a mesterszakot, akkor még ennyit sem tudok beleírni az önéletrajzomba, hogy néhány hónapot valahol voltam(január és március között,illetve nyáron). Plusz ez egy olyan mesterszak, ahol mondták is, hogy nem lehet összehangolni a munkával. Interaktív és be kell járni.

Mikor elvégezném, lennék 25 éves. A mostani szakmai gyakorlatomon kívül nem lenne semmi az önéletrajzomban, igaz lenne mester diplomám, angol nyelvű képzésről.


A nyári munkáim nem szakhoz kötődőek voltak, és papír sincs róluk.


2018. nov. 11. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes elvégezni a mestert, ha angolul van, akkor főleg, mivel fejlődik a gazdasági szaknyelved.


A gazdasági képzéseknél mindenképpen megéri mesterképzést csinálni.

A mérnöki szakoknál már nem annyira.

2018. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem végeznék nappalin mesterképzést. Többet érsz el a munkatapasztalatoddal. MSC-vel És BSC-val is csak egy frissdiplomás leszel. Bérben nagyon nem mindegy, hogy 3 évet dolgoztál-e már, vagy kiesel az egyetemről.
2018. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!