Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18éves tanuló vagyok aki...

Elet18 kérdése:

18éves tanuló vagyok aki előtt még ott az élet (szakmam van). Most kaptam egy nagyon jo állás ajánlatot németországbol elég jó fizetéssel. A véleményeteket szeretném kérni előnyéről ill. hátrányaról. És ki mit választana?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Család baráok hiányoznanak... viszont a 2200€ nettó fizetés csábító és a szállást füzetik! Éretségin vagyok de egy-két tantárgy amúgy se megy... meg szülőkkel se akarok lakni 30éves koromig és az éretségit utólag is letehetem.

#tanulás #élet #pénzügy #18éves vagyok
2018. nov. 12. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Egyértelműen Németországot. Ott mindössze 5 év szolgálati idő szükséges a nyugdíjhoz, és persze a 65 éves korhatár elérése. Tehát ha tegyük fel 5 év után hazajönnél, 65 éves korodban akkor is nyugdíjad lesz ha többé sosem lesz bejelentett munkád. Ráadásul az a külföldi nyugdíj több lehet mint amit itthon szerezhetnél meg. Ha a kinti fizetésedből veszel itthon kiadható lakást, az megint plusz havi jövedelmet jelent.

Ha idehaza ennél kedvezőbb lehetőséged van akkor maradj. Ha maradsz akkor az álláslehetőséget küldheted nekem, már csomagolok is.

2018. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

1-es, elvileg igazad lenne, csakhogy nem derült ki, mi ez az állásajánlat. Egyáltalán nem biztos, hogy bejelentik vagy hogy olyan kedvező lenne a dolog: egyik kolléganőm lánya igen jól keres kint - csak épp egy bárban táncol éjszaka. kolléganőm állandóan sír (igaziból), mert drogozik, prostituálódik a lánya - csak nem hajlandó hazajönni, mert akkor meg szegénységben élnének. Csak épp így állandóan veszélyben van az élete a lánynak.


Kérdező, nagyon nem mindegy, milyen állásajánlatot kaptál és hogy egyáltalán betöltötted-e a 18-at, mert ha nem, nem is mehetsz ki dolgozni.

Én a helyedben előbb letenném az érettségit és csak utána mennék ki - később is lesz munkalehetőség kint.

2018. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fő kérdés az, hogy az adott munkában milyen lehetőségeid vannak a jövőben. Lehet-e fejlődni, előbbre jutni? Azt írod, a szállást fizetik. Szóval évekig másokkal együtt kell laknod, ki tudja milyen körülmények között. Tudsz ebből a pénzből később önállóan élni? Ha ez a munka megszűnik, találsz másikat. Ideiglenesen jó megoldás, ha tudsz pénzt félretenni, és vannak terveid a jövővel kapcsolatban. Azt meg nem hiszem, amit az 1-es ír, hogy valaki kint dolgozik 18-23 éves koráig 5 évet, majd hazajön, és 40 év múlva dől a német nyugdíj.
2018. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bejelentett munka es reptéren futószallag karbartartás és telepítés. Es igen betőltöttem a 18 at...
2018. nov. 12. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kicsit sokallom azt a 2.200+szállást (itt elek Németországban szakmám van nekem is és németül is beszélek), de ha nem vernek at és erről meg is győzodtel, akkor szerintem irány Németország.
2018. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!