Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyógyszerészek mi a jóistent...

A gyógyszerészek mi a jóistent tanulnak az egyetemen, hogy ilyen nagy fizetéseket és (állítólag) orvosi diplomát kapnak?

Figyelt kérdés
25 évesen kellett anyám által szembesülnöm azzal, hogy a kis fehér köpenyes sarki patikában dolgozó huszonéves kiscsajok valójában csak gyógyszerész diplomával adhatják ki az orvos által felírt gyógyszereket. Eddig komolyan azt hittem ehhez elég egy gyógyszetári asszisztens OKJ, mert mégis mi ördöngősség van abban, hogy a felírt gyógyszert kikeressék és - ha van - visszaadják a visszajárót. Kicsit advanced bolti eladói munkakör. Gondolom én. Aztán jött azzal, hogy 400k körül keresnek pár 1-2 év után (a csaj nagyon fiatal volt), ami már jóval nagyobbat ütött a fejemben, de ami igazán kiverte a biztosítékot az az, hogy tudomása szerint már egy ideje orvosi diplomát kapnak. WTF? Azért, hogy kiadjanak egy doboz Saridont meg Espumisant a nyugdíjasoknak? Még a receptekhez sem kell mágikus szaktudás, mert azt is az orvos írja fel precízen és szakszerűen a betegeknek és minden fontos tudnivaló ott virít a rózsaszín papíron. Én eközben meg komplett matematikai tárgyakkal szívok az egyetemen, programnyelveken kódolok, kőkemény makro/mikroökonómiát/gazdasági ismereteket tanulok és vért kell majd pisilnem, hogy 150-200k-s kezdő fizuval felvegyenek majd egy multicéghez (angol, német nyelvtudás és komoly szakmai tapasztalat természetesen alap az IT szektorban). Az egészségügyben meg szinte egyből beülnek a tutiba a friss diplomások anélkül, hogy megismernék mi az a fogalom, hogy többkörös állásinterjú utáni visszautasítás, hónapokon keresztül zajló autodidakta önfejlesztés és szívás a munkahelykereséssel meg jópofizás a HR-essel.

2018. nov. 13. 17:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Nem keresnek annyit, és nem kapnak orvosi diplomát.


Szerintem is picit túlzás, hogy diplomás emberek kb bolti eladóként dolgoznak, de mondjuk a vény nélkül kapható gyógyszerek esetében azért hasznos, ha valaki felvilágosít (mivel lehet v nem lehet együtt szedni, vagy van olyan is, hogy csak bemegy valaki, hogy megfázásra szeretne valamit, akkor a tünetek alapján tud ajánlani valamit).

2018. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%

Gyógyszerészetet tanulnak. Az orvosi és a vegyész képzések egyfajta kombinációja. Ha mélyebben érdekel, akkor nézz bele egy mintatantervbe.


Viszont nem kapnak orvosi diplomát. Gyógyszerész diplomát kapnak. Igen, orvosi képzési terület, és doktori címet is kapnak, de ettől nem lesznek orvosok.


Nem ismerem amúgy a fizetéseket, de nem lennék meglepve, hogy pár év tapasztalattal már lehet ennyit keresni ilyen végzettséggel. Viszont tévedsz, nem a gyógyszertárban lévő kiszolgáló személyzetről van szó. Ők valóban asszisztensek, OKJ-s végzettséggel. De minden gyógyszertárba kötelező, hogy legyen gyógyszerész. Őt nem feltétlenül látod nap mint nap.

2018. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként a kérdésed végét el sem olvastam az előbb, de most belemerültem abba is.


Kicsit tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy egy gyógyszerész nem tanul legalább annyit, mint te informatikai területen. De nyugodtan meg lehet próbálni, bárkit felvesznek gyógyszerésznek, ha elég pontja van, nem valami kiváltságosság ez.


Azt sem értem, mire alapozod, hogy nekik könnyebb lenne munkát találni. Nem hinném, hogy szignifikánsan könnyebb. Másrészt IT szektorban nem 150-200k nettó a kezdőfizetés, és 1-2 tapasztalattal már ott is bőven elérhető a 400k, tehát nem értem, mire vagy annyira irigy.


És még mielőtt megvádolnál azzal, hogy ezeket a sorokat gyógyszerészként 2 Saridon kiadása között írom egy gyógyszertárból: nem vagyok gyógyszerész. Én is IT területen végeztem, viszont van vegyészmérnöki végzettségem is, és azért valamennyit konyítok ahhoz, mi az a gyógyszer.

2018. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
79%

Pi....ogás.

Ha annyira irigyled, miért nem módosítasz pályát?

A te szakodról is lehetne mondani, hogy mikro, makro... meg egy fenét. Bevezetés ez ahhoz képest, amit egy közgazdász tanul a témában. :)

2018. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
A gyógyszerészek gyógyszereket készítenek. Akik kiadják neked, azok a gyógyszertári asszisztensek. A gyógyszerészek azért vannak, hogy ha te venni akarsz két, nem receptköteles gyógyszert, és azok hatóanyagai ütnék egymást, ne adják ki. Ilyen pl, hogy a Wick forróitalporban lévő hatóanyag allergiás reakciókat válthat ki, ha nem az azonos márkába tartozó, vagy nem tengervizes orrcseppet használsz mellé. Emellett tisztában vannak, hogy milyen gyógyszerbe hány milligramm kell az egyes hatóanyagokból, hogy gyógyítsanak és ne mérgezzenek.
2018. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

#2: "Viszont tévedsz, nem a gyógyszertárban lévő kiszolgáló személyzetről van szó. Ők valóban asszisztensek, OKJ-s végzettséggel. De minden gyógyszertárba kötelező, hogy legyen gyógyszerész. Őt nem feltétlenül látod nap mint nap."


Akkor azt mondod, hogy anyám egy orbitálisan nagyot hazudott? Mert egy idős hölgyen kívül csak egy fiatal lány volt az egész patikában. Ettől függetlenül - és most eltekintve a kérdésemtől - durva, hogy milyen szakadékok vannak diplomás és nem diplomás állás között. Kis túlzással elég egy büfészakon szerzett diploma és irodai köztisztviselőnek is simán felvesznek (nem egy ilyet ismerek) min. 250k-ért, míg egy komolyabb 2 éves OKJ-s képzéssel is jó esetben max 150k-ért fogod tologatni az iratokat egy irodai csicskaként.


#3: "Másrészt IT szektorban nem 150-200k nettó a kezdőfizetés, és 1-2 tapasztalattal már ott is bőven elérhető a 400k"


Csak annyi a különbség, hogy nekem már egyetem mellett is dolgozni kellene komoly multicégeknél (ahova 2 nyelvet beszélve vesznek fel és mindenféle Java/MySQL/Python/PhP-t tökéletesen tudni kell és a határ a csillagos ég, mert mindent elvárnak), hogy legyen esélyem normális fizetésre. Biztos, hogy a gyógyszerész szak sem egy hétvégi 2 oldalas Bambi olvasónapló szint, de nekik tuti nem kell úgy utat törniük maguknak a munkaerőpiacon, mint az IT szektor farkatörvények uralta közegében.

2018. nov. 13. 18:12
 7/37 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező ne hisztizz. Te választottál, te is mehettél volna gyógyszerésznek.
2018. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
94%
Egy gyógyszerész nem csak gyógyszert ad ki. Bizonyos gyógyszereket el is kell tudnia készíteni, ismernie kell a gyógyszerek egymással való reakcióját, a helyettesítő gyógyszereket stb.
2018. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

"és irodai köztisztviselőnek is simán felvesznek (nem egy ilyet ismerek) min. 250k-ért"


Ennyi bruttóért. :)

2018. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem csoda, hogy ennyi eszed van, nyilván anyádtól örökölted...
2018. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!