Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A műszaki szakmák pl: informat...

A műszaki szakmák pl: informatika, villmérnök, gépész, tervező hiányszakma kamu?

Figyelt kérdés
Én informatikában helyezkedtem el és nagyon nem érezném,hogy hiányszakma lenne. Álláskeresésnél már kezdtem érezni, hogy sok helyen csak 1 hónap után írnak vagy vissza se hívnak, aztán kaptam végül 3-4 ajánlatot, átlagban 170 nettóért. Na most egy bolti eladó keres 200+-at nettóba, persze később növekedhet akár 300-400 ezerre, de egy tapasztalt hres vagy közgazdász is simán megkeres ennyit. Most akkor hogy is van ez? Mennyire hiányszakmák ezek a műszkai vonalak? Vagy miért nem fizetik meg őket? Konkrétan ugyan annyit kapok, mint a cég recepciósa, dumálgattam vele. Most akkor ez mi?:)

2018. nov. 14. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor gobdolom nimcs tudasod
2018. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg kell utni egy mercet ahhoz, hogy bekerulhess a jol fizeto cegekhez, ez keveseknek sikerul, mert rengeteg mindent kell tudni es sokat kell a temaval foglalkozz, hogy igazan raerezz dolgokra, pont ezert hianyszakma. Egy infos OKJ-t sokan el tudnak vegezni, de ez nem eleg.
2018. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja es egy bolti elado nem keres netto 200+-at. A Lidl sokat fizet az alkalmazottainak, de ott kell is robotolni, nem csak ulni a kasszaban. Az atlag budapesti kisboltban orulnek az eladok a minimalbernek.
2018. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az informatika elég tág fogalom, te mi vagy azon belül?
2018. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne kamu? De adott területre keresnek csak embert. Programozóként én naponta kapok ajánlatot nettó 500e felett. És nem csak Budapesten, vidéken is.


Milyen végzettséged, tapasztalatod, nyelvtudásod van?

2018. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Programozóként én naponta kapok ajánlatot nettó 500e felett."


Ez nem "ajanlat", azaz nem biztos, hogy neked ki is fizetnek ezt, a konkret osszeg az interju utolso fazisaban derulhet ki.

2018. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez nem "ajanlat", azaz nem biztos, hogy neked ki is fizetnek ezt, a konkret osszeg az interju utolso fazisaban derulhet ki."


Nos, amikor azzal keresnek meg, hogy bruttó 900.0000 - 1200.000 között tudnak fizetni, ha hajlandó vagyok átmenni hozzájuk, akkor az nekem ajánlatnak hangzik. És emlékeim én az alsó határt említettem.

2018. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem "ajanlat", a hr-esek tevesen hasznaljak a szot. Ha ajanlat lenne, nem kene interjuznod, majd legkozelebb kerdezz ra, hogy ok, hova menj szerzodest alairni.
2018. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni. Mondanak egy alsó-felső limitet, amit hajlandóak fizetni tapasztalat és szakmai ismeretek alapján. Nyilván a határon belül fog változni az interjú(k) után. Nem pedig elhívnak 5 körös interjúra 1 millió pluszért, majd végén kapsz 170.000 ajánlatot.


Voltál te már interjún IT szektorban? Van róla fogalmad mennyit hajlandóak fizetni jelenleg azért, ha képzett vagy? Mert szerintem nincs.

2018. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nyilván a határon belül fog változni az interjú(k) után."


Vagy nem vesznek fel. Komolyan azt hiszed, hogy ha egy buta HR-es liba 100 embernek elkuldi ugyanazt az "ajanlatot", mindegyikuket hajlandoak is lennenek felvenni annyiert az ugyfeleik?


"Van róla fogalmad mennyit hajlandóak fizetni jelenleg azért, ha képzett vagy?"


Ha te ezen a teruleten dolgoznal, tudnad, hogy a "képzett" egy nagyonnagyon tag fogalom. :) Azt is tudnad, hogy az ilyen "ajanlatokat" hogyan kell kezelni.

2018. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!