Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha gyenge a fizetés miért...

Ha gyenge a fizetés miért kell elvállalni a munkát?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet azt csinálni, hogy kollektíven senki nem vállalja el X összeg alatt a munkát? Rengetegen panaszkodnak a fizetések miatt, de erről részben ők is tehetnek. Minek fizessenek többet ha ennyiért is van munkaerő?

2018. nov. 14. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Balázskám, azért mert jól fizető helyre nem igazán vesznek fel mindenkit... A csókosokat kivéve.
2018. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem lehet megszervezni, hogy testületileg senki se vállalja el. Valaki el fogja, mert kell a pénz. Ennyi.


Én a Neten nézek néha nagyot, hogy emberek dolgoznak mélyen óránként 1 dollár alatt (s az is némiképp bizonytalan), odafigyelést és némi tanulást igénylő, persze attól még alacsony szintű munkát... Oké, hogy más világrészeket mást jelent egy dollár, de akkor is.

Dolgoztam kevésért én is, azért, mert annyit kaptam és kész s az több volt, mint a semmi, ami az alternatíva lett volna.

Azért van az a fizetés és munka, amit szerintem senkinek nem kéne elvállalnia, mert az már tényleg túlzás. Néha írnak rosszul fizetett napi tizenórás komoly melókról...

2018. nov. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A rövid távú egyéni érdekek felülírják a hosszú távú csoportérdekeket. Minél inkább a napi betevő a tét, annál jobban.
2018. nov. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Te tényleg ilyen hülye vagy? Végzettség nélkül vagy éppen nem piacképes szakmával semmi megtakarítással inkább vállalják el a rosszul fizető melót az emberek, mintsem utcára kerüljenek. Olyan nincs hogy mindenki válogathat és csak azt a munkát vállalja el ahol 7 számjegyű a fizetés. Sokan nem tehetik meg hogy csak a kiemelkedően jól fizető munkák között válogassanak.


Másfelől ha mindenhol X összeg a minimum amiért embert találnak akkor valahol máshol be kell hozniuk a megemelkedett költségeket. Szépen megdrágulna a bérekkel együtt az összes termék és szolgáltatás ára aztán ugyanott vagy, keresel havi br 300 ezret utcaseprőként de mellette ezer Ft egy kiló kenyér.

2018. nov. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk mert az illető nem talált jobbat?

Azért az emberben jellemzően több az életösztön, minthogy tüntetőleg éhenhaljon, csak mert kevesli a fizetést.

2018. nov. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy ha itt senki nem vállalná el, akkor első körben jönnének Ukrajnából vendégmunkások olcsóbban. Ha az sem, akkor meg simán kivonul az egész cég Ázsiába.
2018. nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A kis bér még mindig több, mint a 0. Albit, rezsit kell fizetni, plusz enni is kell valamit.

De, ha ez nekem nem elég, akkor képzem magam és keresek másik munkát, aztán csak integetek annak, akinek csak a szája jár.

Amúgy meg van azaz élethelyzet, ahol már egy 120 ezres nettó is sokat számít.

2018. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

A gyenge is jobb,mint a semmi

Ákostól - Adj hitet: "Beszélj hozzám, mondd újra el, hogy a Világ botrány , de holnap mégis élni kell"

2018. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazad lenne, ha minden munkavállaló stabil, biztos háttérrel rendelkezne. Mivel pont ezt nem akarják a munkaadók, ezért alacsonyan tartják, tartották eddig a fizetéseket. Most lesznek bajban, hogy kevés a fiatal, ráadásul nem mennek el kevés pénzért dolgozni, nincs mese, emelniük kell szegénykéknek.
2018. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Most lesznek bajban, hogy kevés a fiatal, ráadásul nem mennek el kevés pénzért dolgozni, nincs mese, emelniük kell szegénykéknek."


Jajj már, ez kb mindig így volt, hogy a lázadó 16-20 éves (akit otthonról pénzelnek) kijelenti, hogy ő aztán x forint alatt nem dolgozik. Aztán amikor saját magának kell mindent fizetni és nem talál jobbat akkor mégiscsak jó a minimálbéres meló is.

2018. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!