Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te mit vettél az első fizetése...

Te mit vettél az első fizetésedből? Szerintetek ez túlzás?

Figyelt kérdés

Én még csak nem rég kezdtem dolgozni, az első fizetésemből iPhone 8 plust szeretnék venni, a másodikból pedig egy o bag táskát, a későbbiekben szeretnék egy gyönyörű Michael Kors órát, de persze nem minden hónapban ilyenre szeretném költeni a pénzem, szeretnék spórolni is.

Egy barátnőm mondta, hogy miért akarom ilyenekre költeni a pénzem, ő semmi különöset nem vett a fizetéséből. Viszont én meg úgy vagyok vele, hogyha ezt szeretném már régóta, akkor miért ne vehetném meg? Ráadásul saját pénzemből, amiért én dolgozok meg és nem a szüleimtől kapok ilyen drága dolgokat.


2018. nov. 15. 07:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy, mennyi munkával szerezted meg?
2018. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, hogy megkérdezem de ha megveszed ezeket a dolgokat, akkor miből fizeted az albit/rezsit/kaját/szórakozást? Persze ha otthon laksz, akkor bérleti díj nincs, de akkor is illik beleadni a közösbe valamennyit
2018. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Az első munkahelyemen albérletben éltem, ami csak részben volt bútorozott. Vennem kellett költözéskor egy hűtőt, mikrót. Az első fizetésemből egy normális ágyat és egy kis komódot vettem. Addig egy kihúzható, brutál kényelmetlen kanapén aludtam.

Később amikor saját lakásba költöztünk, akkor jól jött, hogy bizonyos alapbútoraink már megvannak.


Én azt mondanám, hogy első a szükség és utána jöhet a "luxus". Ha nincs szükséged semmire, akkor költsd arra a pénzed, amire szeretnéd. Én viszont nem tartom ez esetben jó döntésnek azt, ha minden pénzedet erre költöd. Szabj meg egy megtakarítási keretet, amekkora összeget elteszel. A többiből gyűjts össze ezen cikkekre, így jut is, marad is.

2018. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Én az első 3 havit összegyűjtöttem, aztán kicseréltem kb mindent a számítógépben, meg vettem pár jobb ruhát. Bár lassan 20 éve ennek, de azóta is mindig teszek félre a bevételekből, most már leginkább előre takarékoskodok a gyerekeknek.
2018. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Befizettem belőle a számlákat, a maradékból meg egy kevés kis ételt vettem.
2018. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Az első havi fizetésem 2 napig tartott, rendeltem belőle két pizzát meg buliztam egy jót. Nem, nem rendeltem 80 ezres pezsgőt, hanem tényleg ennyire kevés volt a pénz (diákmeló) 😅

...egyébként vedd meg, ha erre vágysz. A kapitalizmus és a mai fogyasztói társadalom pont rád épül.

2018. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Az Iphonenon kivűl a másik kettő bóvli cucc, nem éri meg.

De azt veszel amit akarsz es ezek nem olyan drága dolgok csak Magyarországon számít a fizetésekhez képest drágának.

2018. nov. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Iphonet akkor se vennék ha 1 milliárdot vinnék haza hetente. Rendes telefont is lehet kapni, negyedannyi pénzért.


Elhiszem hogy "ezt szeretnéd már régóta", csak úgy kellett volna fogalmazni hogy "régóta kéne már egy ájfón hogy én is be tudjak állni mutogatni hogy nekem is futja erre".


Hogy én mit vettem az első fizetésemből? Semmit. Félretettem, szükség esetén pedig beleadtam belőle olyan dolgokba amibe kellett.

2018. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Full HD tv-t, az elsőből(amit nem is nézek), aztán ps4, aztán egy év alatt 3 telefont, majd autót, amit pár hónap múlva másikra cseréltem. Most így 3 év munkaviszony után, 26 évesen kezdek rájönni mekkora hülye marha voltam, hogy ennyire felelőtlenül költekeztem és nem raktam félre addig.

Te ne légy ilyen! Tanulj az én hibámból. Nem mondom, hogy ne vegyél magadnak semmit, de ne verd el felesleges dolgokra a pénzed.

Fogadj meg egy jó tanácsot: már az első fizetésedtől kezdve tegyél félre minden hónapban. Később nagyon hálás leszel érte magadnak.

2018. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Tedd félre a fizud felét minimum. A többit költsd amire akarod, hiszen élni is kell.
2018. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!