Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok olyan munkahelyet...

Tudnátok olyan munkahelyet mondani nekem, ahol nem kell hétvégén is dolgozni? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy nővér végzettségem. De nem dolgozom már 20 éve benne. Mellette van egy kereskedelmi végzettségem. Jelenleg LIDL-ben dolgozom. De kell szombat és vasárnap is menni. Az osztrák határnál lakunk. A férjem hétvégén jár haza, mert osztrákban dolgozik, a gyerekeim is akkor járnak haza, mert az ország túl oldalán tanul az egyik a másik pedig ott dolgozik már. Így ha ők is jönnek havi egyszer kb. 4 órát tudok tölteni velük.

45N



2018. nov. 15. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. bölcsi/Ovoda/iskola/irodai büfé/étkezde
2018. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Tanulni kellett volna, akkor nem lenne ilyen gondod most...


Am közoktatáshoz kötött munkahelyeken gondolkodj el, ott hézvégén nincs munka, nyáron pedig fizetett szabadság van.

2018. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

#2 elmész te a p csába, szerinted nővérként mennyit tanult?



Kérdező, meg kell beszélni bent, melyik hétvégéd legyen szabad

2018. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Nővérként? Megmondom én neked. Elvégzett egy 10 hónapos okj-s képzést. Ennyit
2018. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

#2,4

Remélem hamarosan rá fogsz szorulni valami jó kis tartós kórházi kezelésre. Akár azt se bánnám ha hosszú szenvedés után ott is maradnál. Na majd akkor is így fogsz beszélni az apolókkal? Suttyó, ótvar paraszt!

2018. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar kórházakban hiány van munkaerőből (többek között nővérekből is), ezért szükség alapon egy 10 hónapos tanfolyam elvégzésével is lehetsz nővér... Szomorú, és sajnálom őket, mert nagyon túl vannak hajtva amúgy :(
2018. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi csúnyát nem írt. Tény, hogy nem egy agysebészet, nem kell úgy előadnod. És igen, persze, nélkülözhetetlen, mint ahogy takarító is, mégse számít jól fizetett, megbecsült szakmának egyik sem.
2018. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán normális ahogyan gondolkoznak páran. Illetve nem ismerik az élet történetem. A legfőbb célom volt nővérnek lenni. Imádtam csinálni és nagyon jó voltam a szakmában. De sajnos az élet sokszor közbe szól és választás elé állít. Nem részletezném, ha nem gond.

Kimaradt 20-25 év, nem most fogok visszamenni. Szívesen csinálnám mai napig. De sajnos a mostani életem ezt nem engedi engedi meg a munkabeosztás miatt.

Egyébként az első mondatomat főleg arra is értem, hogy egy nagyon szegény családból származom. Sokszor lényegében kaja sem volt, nem hogy tanítassanak engem a szüleim. Otthon borzalmas körülmények uralkodtak. Az alap igényeim nem voltak kielégitve, (mint kaja, egy kis zug ahol tanulhattam volna és nem a 6 tesómmal voltam összezárva ) nem voltak meg, ezek nélkül pedig hogy építhetne az ember további igényeket? Mint például egyetem. Mikor a két lányom egyszerre egyetemista és 50ezer az albi meg még amennyit esznek.

Hát rám annó -10 forintjuk se volt a szüleimnek.

Kérlek ne sértegessetek, ha nem tudjátok mi volt.

Köszönöm!

És a nővér munka igenis nagyonis fontos! Jobban meg kellene becsülni.

Lényegtelen,hogy az okj-s vagy egyetemista diploma. Max a fizetésen látszik meg.

De ugyanúgy a te nagyszüleiddel vagy veled fognak foglalkozni, nem tudhatod mikor lesz rá szükség.

2018. nov. 16. 00:00
 9/9 anonim válasza:

Valószínűleg az egészségügybe nagyon nehéz lenne már visszavergődni (MESZK-tagság, pontok stb.), ha esetleg mégis, akkor akár orvos mellé asszisztensnek, kötözős nővérnek, ambulanciára lehetne menni. Egy szakápolóival (sztómaterápiás, endoszkópos vagy diab. szakápoló) pedig rengeteg lehetőség lenne, kötött munkaidővel - hétvégi és éjszakai munkavégzés nélkül.


A többi kérdezőnek pedig: a gyakorló ápoló (jelenleg OKJ 54) 2 éves, az ápoló (jelenleg OKJ 55) 3 éves, a diplomás ápoló pedig 4 éves képzés. Meglévő egészségügyi szakközépiskolai végzettséggel rövidülnek az OKJ-s képzések időtartama, de ott már van egy alap tudás. Egyetemi végzettségnél nem számolnak be egészségügyi szakközépiskolai végzettséget. Rövidebb idejű képzés esetlegesen a szociális szférában lehetséges (pl. szoc.gondozó), de annak korántsem azok a kompetenciái mint egy ápolónak.

2018. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!