Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaválasztásnál az érdeklődé...

Pályaválasztásnál az érdeklődési köröm vagy a piacképesség szerint válasszak egyetemi képzést?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta arról álmodoztam,hogy köztisztviselő legyek.De ha elmennék Pestre,közigazgatásszervezői szakra,kiperkálnék milliókat 3 éven keresztül albérletre,amit vidéki proliként nem tudom miből oldanék meg,aztán a lenne nettó 110-120-as fizetésem.

2018. nov. 18. 02:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Válassz olyat amit szívesen csinálnál 40 évig és van is rá kereslet.
2018. nov. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha boldoggá tesz, hogy havi 120k-ból nyomorogsz albérletben, akkor hajrá. De egyedül ennyiből nem fogsz megélni. Akkor kezdj szerintem bele olyanba, amit szeretsz, mikor biztosan el tudod magad valami másból tartani. Vagy szerezz egy gazdag férjet.
2018. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és nem,nincs más ami érdekel
2018. nov. 18. 13:21
 4/9 anonim ***** válasza:
10-15 évente változik hogy mi a piacképes és mi nem. 40 év alatt egész politikai rendszerek bomlanak fel
2018. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha valami piacképeset tanulnál? Elmész gazdmenre vagy pszre a BCEre vagy a BGEre, megtanulsz eldadogni angolul, és legalább 250et megkeresel. És nem sokkal csinálnál másabb dolgokat a melóhelyeden mint közigszervezőivel.
2018. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek ilyenek. Sose érted meg normális fejjel, hogy tudja valaki szeretni, pláne a legszopóbb, disznóól magyar közigazgatást. Én is dolgoztam benne, de csak a legnagyobb válság idején, mikor nem volt más munka. Aztán örömmel hagytam ott. Ezek meg most oda akarnak menni, nemhogy szaré-húgyé, de úgy, hogy naponta mondja a szemükbe az általuk istenként tisztelt, luxus bordélyházból épp Lamborginivel visszatérő miniszterúr, hogy mindenki ki lesz rúgva közületek, nincs rátok szükség, naplopó banda - és jelenleg ezt is csinálják a minisztériumokban.

De ezek oda akarnak menni.

Ezek ilyenek, mondom.

2018. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gazdmennek semmi köze a közigazgatáshoz és erős matek kell oda,amiből hülye vagyok
2018. nov. 18. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a baj. Ha hülye vagy matekból, meg vagy lőve. Akkor talán még jogász szak lehetne, ha a matek nem megy, az se fizet túl jól, de jobb mint a közigazgatás.
2018. nov. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Családtagjaim között többen köztisztviselők. Vezetőként simán megkeresel 250.000 - 300.000-at, sokat kell dolgozni, van mikor stresszes a munka, de szerintem ha ezt szeretnéd csinálni, vágj bele. Egyik ismerősöm bankban is eltudott ezzel a diplomával helyezkedni. Hidd el, semmi sem lehetetlen. Na jó, orvos azért nem tudsz lenni így... :P
2018. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!