Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment FOSZK mire elég? Mennyivel kevesebb a diplománál?

Figyelt kérdés

2018. nov. 19. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Jellemzően arra, hogy utána összességében feleannyiért el tudd végezni az alapszakot. Egyébként semmire, önmagában legalábbis. A csak GM-et végzett közgazdászokkal is tele van a munkaerőpiac, önmagában egy FOSZK-kal nem sokra mész.

/Egy GM-es./

2018. nov. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha van egy foszkom,nem vesznek fel sehova?
2018. nov. 19. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás munkakörbe nem, hiszen nincs diplomád. Felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörbe felvehetnek, de akkor már több értelme van egy használhatóbb szakmát csinálni.
2018. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is Foszkon vagyok Közgáz, kereskedelem marketing szakirányon. A Foszkosok nagy része taktika miatt van Foszkon.

Akinek nem volt elég pontja az alapképzés államimal támogatott szakára, az Foszkra jött.

Nekem 360 pontom lett, az alap állami helyre 398 kellett volna, ezért foszkra jelentkeztem ahol elvégzem a 4 félévet ingyen, azután átmegyek alapképzésre ahol a foszk miatt nem 7 félévet kell teljesítenem hanem a foszk beszámításával csak 3-4 félévet fizetősön. Így megspórolok kb 600 ezer forintot.


Szóval alapvetően ezt így tudod kijátszani a legegyszerűbben:)

Egyebként van olyan ismerősöm aki Foszkon végzett, utolsó félévben ugye gyakorlatra kell menned egy céghez, és ahol volt cég, annyira szerették őt, hogy felajánlották neki hogy maradjon ott állandó dolgozóként. Tehát ő például a sima foszkjával annyit keres mint egy diplomás:D

De nyilván ez csak egy eset, de nem törvényszerű, neki csak szerencséje volt.


Sok sikert, ha kérdésed van írj nyugodtan:)

2018. nov. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!