Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan hogy elvárható...

Van olyan hogy elvárható piaci bérfejlesztés?

Figyelt kérdés

Van jogszabály által megkövetelt bérfejlesztés ld minbér emelése. De ezen felül semmi sem kötelező a cégeknek, amely cég azonban jó és motivált munkaerőt akar az emel, mert ha nem, az emberek elhúznak máshova ahol meg emelnek és kész.

De van olyan hogy elvárható béemelés? vagyis ha egy cég 2012 óta petákot se emelt, akkor elvárhat hogy valamit méltóztasson már emelni 6 év után? Mert konkrétan egy teszkós árufeltöltő kap bruttó 190-et kezdőbérnek itt meg diplomás emberek se kapnak annyit.... szóval ebben a szituban elvárható hogy a cég méltóztasson már megerőltetni magát?


2018. nov. 20. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos mar nem kommunizmus van ezert nincs
2018. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a fizetésed és "szerinted" többet érdemelsz akkor - felmondasz.
2018. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a cég HR-politikájától függ. De általában úgy vannak vele, hogy egy 10-20 %-os fluktuáció még mindig jobb, mintha több ezer dolgozónak kell emelni 20-30 %-os bért. Én sem nagyon kaptam az elmúlt 5 évben, és sajnos tudom, hogy az újakat már nem ennyiért veszik fel. Fel kell mondani, és másik helyet keresni, ha nem haraggal mész el, akár oda is visszamehetsz egy év múlva.
2018. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"több ezer dolgozónak kell emelni 20-30 %-os bért. "


Túldimenzionálod. Itt nincs Háeres, ez egy kis szutyok cég és nincs több ezer ember se, össz vissz 15 en ha vagyunk és abban már a főnök és a takarítónő is benne van...


és a fluktuáció se 10 % tekintve hogy tavaly nyáron kb 90%ban lecseréődött az állomány mikor elvette a kafit is...

2018. nov. 21. 08:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor menj olyan céghez ahol osztogatnak kafit meg ingyér dolgokat.
2018. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, én a saját munkahelyemről beszéltem. Kis magyar cégtől meg ne várj sokat. Tudod mennyi a járulék? Örülnek, ha a minimálbért kitermelik. Ha többet is adnak, max. zsebbe. Nem véletlen, hogy 90 %-os a fluktuáció, akkor ott valami nagyon nagy gáz van. Menj el te is.
2018. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

" akkor ott valami nagyon nagy gáz van. Menj el te is.

"


Mennék is ha lenne olyan hely ahol érdemben többet adnak. amit eddig találtam volna az vagy ennyi mint most vagy még ennyi se. Azért meg minek mennék el.

2018. nov. 23. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!