Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire volt jó ötlet hazudni...

Mennyire volt jó ötlet hazudni az önéletrajzomban az egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Közgazdász diplomám van(Pénzügy és számvitel), és jelentkeztem egy állásra egy olyan cégnél, ami nagyon jól fizet, a lakhelyemhez is közel van, és sok lehetőségem lenne a fejlődésre, és az előléptetésre. Úgy gondolom, hogy jó esélyeim lennének bekerülni. Angolból középfokú vizsgám van, szóban folyékonyan, séróból tolom. Van némi tapasztalatom SAP használatban, az Excel pedig természetesen csukott szemmel is megy. Gyors, pontos, motivált embernek tartom magam. Nagyon szeretném ezt az állást. Egy a bökkenő. Egy nagyon gyengécske büféfőiskolán végeztem. Sokan konkrétan azt sem tudják, hogy létezik ez az intézmény. Semmiféle presztízse nincs. Féltem, hogy alapból elutasítanának ha meglátják a suli nevét, ezért a Corvinust írtam bele az önéletrajzba, és úgy küldtem el a jelentkezést. Lehet ebből problémám? Amíg a kiválasztási folyamat zajlik csak nem fognak emiatt nyomozni. Ha meg miután már felvettek, és be kell vinnem a bizonyítványt, és lebukok akkor már csak nem fognak ezen rugózni.

2018. nov. 21. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
hát ez nem volt jó ötlet... szerintem kivágnak, ha kiderül...
2018. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát valószínűleg (biztos) a HRes akinek be kell mutatni a papírokat nem hasonlítja össze azzal, hogy mit írtál az önéletrajzodba. De mi van ha az interjún kérdeznek rá? Vagy valamit kérdeznek a tanulmányaiddal kapcsolatban? Azon már ott van a leendő főnököd és ha ott hazudsz és kiderül, akkor tuti nem maradsz, ha meg megmondod, hogy a cv-ben nem írtál igazat, akkor nem fognak felvenni. Szóval 22es csapdája.

Majd kiderül, hogy jó ötlet volt-e vagy sem. Ha nem derül ki vagy nem lesz belőle gond, akkor jó ötlet volt, ha emiatt nem vesznek fel vagy kirúgnak, akkor nem annyira...

2018. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rögtön lebuknál, ugyanis a fénymásolt diplomádat a CV-d mellé csatoljuk, előtte átnézzük.

Van olyan állás ahol a főnök leinformálja az megadott egyetemet is.

2018. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Elsőnek: Én azért bízok benne, hogy ha már meglátták bennem a lehetőséget, végigvitték a kiválasztási folyamatot, a HR-esek elkezdték a beléptetésem előkészületeit, csak nem vágnának már ilyen simán emiatt.


Másodiknak: Kommunikáció terén sem érzem magam rossz helyzetűnek. Ha rákérdeznek a tanulmányaimra majd kivágom magam valami hangzatos sablonnal. Oktatók nevére csak nem fognak rákérdezni. Egyébként van Corvinusos ismerősöm, majd szólok neki, hogy kicsit készítsen fel az ottani dolgokból.


Harmadiknak: Tudomásom szerint (nem vagyok biztos benne) egy egyetem nem adhat ki információkat a hallgatókról.

2018. nov. 21. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vinnem kellett a diplomát és a nyelvvizsgát az első napomon, lefénymásolták és bevitték a HR rendszerünkbe az infókat (én is láthatom az adataim között). De abban igazad van, hogy hátrány egy noname egyetem a CV-ben, az én főnököm pl csak a Corvinusról és BGE-ről volt hajlandó behívni bárkit is interjúra, mi győztük meg róla, hogy azért van még pár nem kuka egyetem is.
2018. nov. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez kiderülne a belépés előtti átvilágításnál és jó eséllyel nem kapnál szerződést. Mégis mit várjon tőled a munkáltató, ha már a jelentkezésnél hazudsz neki? Nagyon hülye ötlet volt, mert hogy melyik egyetemen végeztél, nem egy hangsúlyos pont az interjúra hívásnál. Jó egyetemről is jön ki borzalmas ember és rosszról is jöhet jó.
2018. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.

Tévedsz.Az új törvényeknek hála (mert túl sok volt a hamis diploma) a CV-be be kell írni a végzettségét igazoló dokumentumok számát! Majd mellékelni a diploma másolatát vagy másodlatát ) a másolat nem egyenlő a másodlattal, igaz ezt csak komoly munkánál elvárt) A diploma számával viszont leellenőrizhető, hogy X.Y tényleg szerzett az megadott egyetemen diplomát.

2018. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit.

Ha te nem írod bele a számát a HR-ek pótolják ezt külön papíron mint kiegészítés. (és már itt jön az ellenőrzés. Tényleg ostoba ötlet volt, mert a legtöbb céget (ahogy a miénk is) nem az érdekli, hogy milyen egyetemen végeztél, szóval teljesen mindegy, hogy a Corvinuson vagy egy "Kelj fel Jani" nevű büfészakos egyetemen szerezted a diplomádat. A lényeg, hogy ha elvárt a diploma akkor az eredeti diploma legyen.

2018. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szerintem inkább úgy írd bele az egyetemet, hogy az látszódjon az önéletrajzból, hogy bár oda jártál, motivált vagy és hasznosan töltötted az idődet ott is. Ha részt vettél valami projektben, kutatásban, azt írd oda, emeld ki. Ha semmi ilyesmi, akkor meg a munkatapasztalatodat próbáld meg eladni (ha van).
2018. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Aki már az önéletrajzában is hazudik, és túltolja magát, azt eleve nem veszem fel, mert Háry Jánosokkal nem tudok céget működtetni.

Én meg viszonozni ezt csak azzal tudnám, hogy 430-at ígérek neki, de csak 270-net adok oda neki fizetéskor. Biztos neki sem esne jól, de szerencsére nem vagyok ilyen.

Az állásinterjút én magam tartom, és nem ritkán sírva mennek el a jelöltek. Pedig csak annyit csinálok, hogy ha a CV-ben felsőfokú angol nyelvtudással dicsekszik, akkor az interjú harmadik percében a magyarról átváltok angolra a beszélgetésben. És ott omlik össze előttem.

Minek kamuzni?

2018. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!