Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melósként jobban keresek,...

Melósként jobban keresek, mint amennyit mérnökként keresnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg CNC marógépet kezelek, meg programozok is. (Csak programírás) 2 műszak van, bejövök havi 2X szombaton, az dupla órabér, és így meg van a 320-330. (Nettó, mondjuk ebben már cafeteria is van, az 15 ezer).

Nyelvvizsgám van, pontjaim is meg lennének gépészmérnökire, (levelezőn).

De most komolyan megérné? Gépészmérnökként is össze teszem a két kezem ha ennyit keresek, túlóra nélkül 300 ha meg van akkor már azért egyesek ölnének. És akkor ezért megérné szenvedni 7 félévet? Megérné 7*330 ezer? (Főleg úgy, hogy csak diákhitelből tudnám csak fedezni, és akkor jóval többet kellene visszafizetnem).

Így sem kell megszakadnom. Előnye annyi lenne, hogy főnöknek szólítanak, nem kell munkaruhába átöltöznöm minden nap és vissza, egy műszak, feltehetően 8-tól d.u 4-ig. Nem igazán fizikai munka. De ennyi pozitívum elég arra, hogy belevágjak?

Ti mit gondoltok erről?

Mérnök vs melós?



2018. nov. 22. 15:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%

"Főleg úgy, hogy csak diákhitelből tudnám csak fedezni, és akkor jóval többet kellene visszafizetnem"


Miért kéne többet? Tulajdonképpen kevesebbet kell, mindenképpen ajánlott a diakhitel ha fizetősre mész mivel 0% a kamat. És ugye a pénz romlik, szóval ugyanannyit később kell fizetni, azaz jobban jársz.


A 320-330 jól hangzik de mindenki megfeledkezett arról, hogy ez két műszak és havi kétszer szombaton is meló van.


Ha mindenféle juttatást beleszámolok akkor nekem 400 felett van a havi átlag bérem 2 év után. És nem kell műszakos munkarendbe járni és hétvége is szabad.

2018. nov. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%

Gépészmérnökként a pályakezdő fizum kb nettó 330. Rugalmas, heti 40 órás munkaidővel. Túlóra, hétvégi munka nincs. Munkakörülmények elég jók, előrelépési lehetőség folyamatosan van, fizuban is.

Szerintem megéri tanulni.

A szakmunka is megéri, ha ügyes valaki, de csak úgy, ha idővel saját cégbe vág bele, mert a fizikai munkába egy idő után bele lehet fáradni. Család mellett a sok túlóra és a hétvégi munka sem buli.

2018. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem vannak olyan építész/építő mérnök ismerőseim akik ilyen 160-170 el kezdtek míg náluk az ácsok, kőművesek olyan 300 nettó körül vittek haza. Szóval vannak azért ilyen esetek
2018. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A "gond" az, hogy hiába megyek be havi 2X szombaton, akkor se vagyok fáradt. Egyébként nem is kötelező, de ha tudok, megyek. Volt, hogy 4X voltam egy hónapot, 2X visszajöttem délutánból. (Szombaton csak délelőtt lehet jönni, ezért van, hogy általában 2X megyek).

Ha valamelyik kollega nincsen, akkor még aznap is lehet jönni, akkor csapok egy 12-t. (Ez sem kötelező).

Csak arra kell figyelni, hogy az évi 250 túlórát ne lépjem át. De ha valaki egy percet nem túlórázik egy egész évben sincs gond. Januárban és decemberben egyáltalán nem is lehet. Igen jó munkahelyem van szerintem. Modern, a folyosók, közlekedők tiszták, a kollegák is normálisak. Ha kérdezel, akkor válaszolnak szívesen, sőt, értékelik, ha valaki fejlődni szeretne

Ha valaki szabin van, és hét közben is lehet túlórázni akkor 360 is meg lehet. Eddig 375 volt a max amit kaptam, és akkor sem erőktettem meg magam, nem éreztem magam fáradtnak.


De ez a havi 400 (nem kezdésnek) csábító, főleg ha nem kell túlórázni. Több szabadidő van, több idő jut családra, 8-4-ig kell dolgozni, rugalmas munkaidőben kis tulzással akkor amikor akarok, ha akarok ráhúzhatok hétközben pár órát és pénteken lecsúztatom, csak a törzsidőben legyek bent.

Úgyhogy azért gondolkodom, mert eleve jobban hangzik az, hogy mérnök vagyok, másfelöl meg több a szabadidő.

2018. nov. 24. 20:36
 15/32 A kérdező kommentje:
Válaszok még jöhetnek, más véleményére is kíváncsi vagyok. Az eddigiekre ment a zöld.
2018. nov. 24. 20:37
 16/32 anonim ***** válasza:
Szia. Ez a 8- tól 4- ig szerintem nem állja meg a helyét. A férjem mérnök és 6 előtt nagyon ritkán van itthon. Ha 6- ra hazaér, az már a "korán jött" kategória.
2018. nov. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
#16: ez azért attól is függ milyen messze dolgozik. Nekem néha nagy budapesti dugó esetén délután másfél óra hazajutni, szóval hiába végzek mondjuk 16:30-kor, 18 előtt ritkán érek haza. De rugalmas a munkaidő, így változó mikor végzek.
2018. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
7 km- re lakunk a munkahelyétől, gyakorlatilag 10 perc alatt itthon van.
2018. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Az szerencsés helyzet, akkor csak túl sokáig bent marad. Velem is előfordul sajnos, pedig nem kéne.
2018. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Kiemeltem, mert várok még véleményeket, válaszokat. :) (A jövőben is kifogom, ameddig aktuális lesz és így várok új válaszokat, véleményeket)
2018. nov. 26. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!