Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rokkant nyugdíról, Öregségi...

Rokkant nyugdíról, Öregségi nyugdíjra váltásnál. A jogosultságra meghatározott időpontra visszamenőleg fizet a folyósító? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jó estét ! Édesapám rokkant nyugdíjat kapott,előtte közel.30-évig dolgozott buszsofőrként.Egy ismerős javasolta,hogy kérelmezze az öregségi nyugdíjat,mert jogossultrá.Kérvényezte,ma úgy nézki,hogy lezárult az ügy.Apukám örült is,mert ez egy kicsive nagyobb összeg.A papíron úgy áll,hogy a jogosultság idelyének kezdete.2018.04.01.Most akkor a rokkant nyugdíj,és az öregségi nyugdíj különbözetét is megkapja utólag ? Válaszukban,és segítségükben bízom,és reménykedem.Köszönöm szépen!

2018. nov. 22. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Két ellátásra egyszerre nem lehet jogosult.

Tehát kettőt ugyanarra az időre biztosan nem kap.


Az más, hogy mikortól lett volna jogosult rá, és az is más, hogy mikortól igényelte/kérte az öregségi nyugdíjat.

Ha 2018. 04. 01-től kapja az öregségi nyugdíjat, és van olyan időszak, ami alatt a rokkantsági nyugdíjat is kapta, akkor - véleményem szerint - fognak különbözetet számolni.

2018. nov. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dudok Andrásné ***** válasza:
Szerintem attól jár visszamenőleg,amikor igényelte! Ugyanis csak onnan jár a nyugdíj is amikortól igényli valaki automatikusan nem járAzért szoktuk 30nappal a jogosultság előtt igényelni,hogy előbb kapjunk nyugdíjat !Én október.9tol voltam jogosult előtte 30nappal adtam be és decemberben visszamenőleg kaptam meg egy összegben október 9től.De legyen szerencsétek!
2018. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!