Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberi erőforrásokat végzett/t...

Emberi erőforrásokat végzett/tanuló emberek véleménye?

Figyelt kérdés

Corvinusos lányok volt az iskolánkban előadást tartani. Az egyik lány emberi erőforrások szakra járt és nagyon megtetszett amiket mesélt róla. A pszichológia amúgy is nagyon érdekelt de az egész vonz. Alapvetően sok kérdésem van a szakról és szívesen beszélgetnék privát üzenetben is, de pár alap kérdés: Melyik iskola a legjobb ahol tanulhatom ezt a szakot? A Corvinuson is van mesterképzés? Más szakra megy a sima HR-es és másra a tanácsadó? Vagy mind a kettőhöz a sima emberi erőforrások szak kell és majd diploma után "lépkedhetek előre a ranglétrán? Egyáltalán hogy néz ki ez a ranglétra? pl. hogy lesz valaki igazgató? Milyen tárgyakból jó az érettségi? Úgy néz ki hogy én emelt németet és angolt csinálok. Ezekkel van esélyem?

Hát így elsőre ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 24. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

"Egyáltalán hogy néz ki ez a ranglétra? pl. hogy lesz valaki igazgató?"


Ha HR-esnek megy, akkor sehogy, ugyanis kamuszak. A HR-esek nem értenek semmihez. Egyébként nem kell hozzá emberi erőforrásokra menni, bármilyen büfészakra mehetsz, aztán ha jók a kapcsolataid felvesznek HR-esnek.

2018. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyetértek az első válaszolóval, HR-sként el lehet helyezkedni egy cégnél ha olyan szakot végeztél ami kicsit is kapcsolódik a nevelés vagy az emberi viselkedéshez, én is ilyen szakon tanulok és egyik oktatónk mesélte hogy akár pedagógus diplomával is el lehet helyezkedni a szakmában. Szerintem egy gazdaságibb diplomával többre mehet az ember, mert ott tanulnak emberi erőforrásokat sok gazdasági tárgy mellett, pl gazdmen-nel is elhelyezkedhetsz ezen a területen, fordítva már nem biztos, hogy így van. Viszont ha tényleg a HR érdekel, akkor mindenképpen javaslom hogy legyen egy alap jogi ismereted különösen munkajogból, ez egyetem alatt szabválokból elsajátítható, meg alapvető pszicho tudás sem árt, de szerintem személyiségen és beállítottságon múlik, ki lesz jó a szakmában :)
2018. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!