Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szúrtam el ezen az interjún?

Mit szúrtam el ezen az interjún?

Figyelt kérdés

Csupán egy diákmunkáról van szó, pár napra kellett volna beugranom egy recepcióst helyettesíteni. A diákszövetkezet elküldött erre a helyre, hogy egyeztessek ott a HR-essel. Már akkor láttam a meglepődöttségét az arcán, majd szinte rögtön kamuzott egyet, hogy "még délután is várunk a diákszövetkezettől egy másik lányt", amit már akkor tudtam, hogy hazugság mert a diákszövetkezet azt mondta, mivel csak 1 embert kért a cég pár napra, csak az én CV-met küldték ki a cégnek. Meg egyébként is, telefonon egyeztettem ennek a cégnek a HR-esével és akkor kábé 10 percig mondta a dolgokat, hogy mi lesz majd a feladatom (nem feltételes időben)...


Szóval lényegében már megérkezésemkor tudtam, hogy ebből nem lesz semmi, de azért behívott "beszélgetni", angolul. Itt oldódott a hangulat, kedvesebb lett, teljesen random dolgokról beszélgettünk, kezdett szimpatikus is lenne. Aztán a végén mondta, hogy "majd hív", annak függvényében, hogy a másik "interjúalany" milyen lesz.

Persze abszolút nem számítottam rá, hogy fog hívni, végül ugyan volt olyan rendes, hogy megeresszen egy hívást, de csak azért, hogy közölte, végül a cég úgy döntött, hogy másképp oldják meg a helyettesítést...


Csak tényleg nem értem, hogy mi volt a baj. Nem voltam elég szimpatikus neki vagy mi... De könyörgöm, ennyire külsőségekre mennek ezek a dolgok? Meg nem is egy rendes állásról lett volna szó, csak 3 nap helyettesítésről.

Tudom, hogy úgy tűnik, hogy túlspilázom a dolgot, de egyrészt szeretném tudni, mit rontottam el, hogy ezen tudjak változtatni, másrészt pedig bánt az egész.

20/L



2018. nov. 27. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem boltal szimpi, ez van
2018. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

"Már akkor láttam a meglepődöttségét az arcán...

Csak tényleg nem értem, hogy mi volt a baj."


Na most, így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy mi volt a probléma.

Nem látunk, nem tudjuk, Ő min hökkent meg?

Lehet, hogy piros vagy kék a hajad, lehet, hogy az orrodban piercing van, lehet, hogy tetovált a nyakad, lehet, hogy túlsúlyos vagy és még számtalan olyan dolgot mondhatnék, ami számára meghökkentő lehetett.

Úgy tűnik, a külsőséggel volt baja - tehát valamit ott rontottál el.

Még az is lehet, hogy Ő egy jólöltözött valakit várt, te meg odamentél mondjuk - bocs - egy bő pulcsiban meg farmerben.

2018. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 kreténpali ***** válasza:
100%

Megesik, lehet nem számított ilyen csinos lányra és nem akarta kísérteni a főnököt, nehogy elveszítse a saját pozícióját, mint főbohóc polírozó.


Vagy nem voltál elég szép, vagy túl fiatal, vagy hasonlítottál valakire, akit nem kedvel.

Sz4rd le, lesz jobb.

2018. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

" pár napra kellett volna beugranom egy recepcióst helyettesíteni.

De könyörgöm, ennyire külsőségekre mennek ezek a dolgok?"


Igen, a recepciósnál nagyon a külsőségre is mennek a dolgok: képzelj el pl. - nem rád mondom - fogatlan, vagy piszkos körmű recepcióst. Te mit szólnál hozzá, hogy éreznéd magad, ha bemennél egy ilyen helyre?

2018. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ápoltnak ápoltnak vagyok, szépnek nem tartom magam, de ronda sem vagyok. Nem cicomázom magam, talán ez volt a baja, meghogy nem vagyok nádszálkarcsú.
2018. nov. 27. 16:51
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Figyi nefoglalkozz vele neha van ilywn:(
2018. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%

#5


Ha különösebben nem adsz magadra, akkor azért nyilván találnak nálad jobbat. Gondolom ez futott végig az ő agyán is.

2018. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Túlsúlyos nőket nem szokás recepciósnak felvenni, nem mutat jól. Tetszik vagy nem, a recepcios elsődleges funkciója, hogy vonzó legyen.
2018. nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy túlsúlyos vagyok? Egyébként is álljon már meg a menet, úgy állítjátok be itt a dolgokat, mintha a cicababáknak állna a világ... Akkor ennyi erővel a lakosság fele munkanélküli lehetne. Ezt hagyjuk, mert a való élet nem úgy működik, hogy van rajtad 5 kiló felesleg és akkor máris munkanélküli vagy. Milyene emberek vannak itt, jesszus... erős értékbeli problémák vannak.

Ha valakinek nincsenek füstös szemei meg agyonpúderezett feje, pirosító, higglighter, kutyafüle meg nem jár 10 centis tűsarkúban, akkor az már nem is ad magára... lOl

2018. nov. 27. 22:31
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem munkanélküli leszel, hanem egyszerűen csak nem vesznek fel reprezentatív állásokra (recepciós, hostess stb.)

Ettől függetlenül még van ezeregy másik allaslehetőség, de recepciós és hostess állásokra szinte mindig vonzó szép nőket (cicababákat) vesznek fel.

2018. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!