Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el, hogy nem...

Mit rontok el, hogy nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés
A tanácsotokat szeretném kérni!Határozott idejű munkaszerződésem van, tehát váltanom kell. Van két diplomám, de mivel a nyelvvizsgát most fogom letenni, így nem kaptam kézhez,tehát mégsincs egy diplomám sem. :( egy középfokú végzettséget igénylő munkához túlképzett vagyok, a diplomát igénylő munkához meg nincs meg a végzettségem. Eddig az összes munkám rajtam kívülálló okok miatt szűnt meg. Mindenki dícsér, hogy milyen jó munkavállaló vagyok, de az új munkahelyekre valamiért mégsem kellek. Pedig munkamániás vagyok (ha kell 10-12 órát dolgozom), az empátiám az eget veri (ami persze nem mindig jó) maximálisan kiszolgálom (a munkakörre gondolok) a feletteseimet. Vannak publikációim is. Eddig rendezvényszervezői, irodavezetői, asszisztensi munkaköröket láttam el. Bp-en sehova sem kellettem eddig. évekig rendezvényszervező voltam, tehát rendelkezem szervezői kompetenciákkal is. Tudna valaki tanácsot adni nekem, hogy mit csinálok rosszul, hogy nem kellek sehova? Nagyon fontos lenne, mert szükségem van új munkára!!!! köszi
2008. nov. 6. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán az önéletrajzoddal lehet a probléma. Mivel mikor egy céghez jelentkezel, ugye azt látják először azokat, akik eldöntik, hogy kellesz-e a cégnek. Tehát az nagyon fontos, hogy jól legyen megírva. Pl. a fényképed ne egy otthon készült fotó legyen, hanem csináltasd meg egy fotóssal. Sok jó ötletet, hasznos tanácsokat találhatsz a neten.

Ha addig a szintig el szoktál jutni, hogy behívnak interjúra, akkor az önéletrajzod oké, akkor nehezebb dolgok jönnek.

Pl. kinézet, milyen kommunikációs képességed van, vagy éppen mennyire vagy magabiztos. Ezeken már nehezebb változtatni.

Általában az sem tetszik a hr-esnek, ha "nyalod a seggét". Legyen véleményed (normális határokon belül), állj ki magadért, ne legyél bólogatójancsi.

(egy hr-hallgató)

2008. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves vagy HR hallgató! köszönöm a sok jó tanácsot, de mikor az első önéletrajzomat megfogalmaztam, akkor minden elérhető infót elolvastam a neten is, hogy ne analfabétaként induljak egy ilyen szituba. Sőt olyan embereknek is megmutattam, akik nem igazán ismernek engem, és azt mondták, hogy teljesen korrekt az önéletrajzom. Persze minden egyes álláshirdetésre ráformálom az önéletrajzomat, hogy specifikus legyen. De szerintem nálam odaadóbb (nem seggnyaló, hanem alkalmazkodó azért, hogy egymást és az adott céget előre vigyük) és időnként nagyobb marha biztos nincs. Nincs olyan feladat amit ne tudnél elvégezni, ha kell éjjelig fent vagyok és agyalok, hogy hogyan legyen, azért, hogy másnap a főnökömnek ne kelljen vele foglalkoznia. ah, na mindegy. egyszer én is megtalálom azt a munkahelyet, ahol egy olyan emberre vágynak mint én. Vagy nem? Szerinted?
2008. nov. 6. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg ismerősök révén bejutni vhova. Küld el olyan cégeknek ahova még nem keresnek jelenleg munkaerőt, egy szép motivációs levél kíséretében. Hátha egy legközelebbi megüresedésnél téged választanak. Persze ez nem egy azonnali dolog és nem is biztos, de vesztenivalód nincs vele.

A lényeg, hogy ne add fel! Ne zuhanj magadba akármilyen hosszú időbe telik is az a munka felé az út.

2008. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy jótanács:ne mutasd ki az interjún,hogy Te mennyire lelkiismeretes,aktív ember vagy,ha munkáról van szó,mert ezek az információk Rólad,ha túl nagy "dózisba" vannak adagolva az interjúvezető felé,negatív formát is ölthetnek,a túlzott öntudatosság bizonyos helyzetekben nem hogy nem nyerő,visszataszító is lehet.A barátnőm egyszer felvételizett egy irodai állásra (megjegyezném:két diplomája van),csinosan felöltözött,nyitott,jókedvű volt az interjú alkalmával,már azt hitte,megnyerte az állást,mikor azok a kérdések jöttek,amik döntők lehetnek a sikeres felvételi szempontjából,pl:Szeretne-e vezetői pozícióba kerülni?Tervez-e továbbtanulást?Őszintén válaszolt mindkettőre,s ezért nem vették fel.Utóbb kiderült,maga a főnök "faggatósdizott",akinek fele olyan nyelvtudása és iskolája van,mint a barátnőmnek,érthető módon,ez nem tűnt túl pozitív ómennek a későbbi együttműködésükre nézve.Minél formálhatóbbnak,idomíthatóbbnak mutatod magad - term. megfelelő határozottság mellett - annál nagyobbak lesznek az esélyeid.Sok sikert!
2008. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!