Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekes felvenni diákhitelt...

Érdekes felvenni diákhitelt pesti albérletre egy olyan szak miatt, ami nagyon gyengén fizetne? Vagy hagyjam a francba a sulit? Nem akarok eladósodni.

Figyelt kérdés
Ezzel a szakkal kb nettó 120 ezer lenne a fizetésem,ha elvégeznék.Most felvennék milliós diákhitelt albérletre,aztán ha vissza se tudnám ennyiből fizetni?!

2018. nov. 30. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatásszervező? Felejtsd el!
2018. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Gondolkodj!


1.: El tudnád végezni a sulit? Anyagiak, kitartás, tudás?

2.: Utána külföldön is rosszul keresnél vele vagy nem is mennél ki?


Az a gond, hogy a 120 egy vicc! OKJ tanfolyamos biztonsági őr kap ennyit. Egy B kategóriás jogsi 200, és mint TAXI sofőr máris többet keresnél. Nem tudom mi az a szak, de így inkább 3-4 OKJ tanfolyam a jobb befektetés a jövőre.


(De majd mindjárt jönnek és leírják, hogy én hülye troll vagyok, és ha nem diplomázol senki csicska proli leszel.)

2018. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Diákhitelt érdemes felvenni, elkölteni érdemes akkor ha máshogy nem tudod megoldani, sőt akkor is fel kell venni ha semmire nem kell a pénz, mert több a hozama mint a kamat.


Ilyen szakot elvégezni viszont nem érdemes.


Visszafizetés nem gond a fizetésed max. 6%-t vonhatják ha 200 millió tartozásod lesz akkor is.

2018. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad magadnak a kérdést.
2018. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Ennél kifejezetten nehéz bármivel kevesebbet keresni, ne fektess olyanba pénzt, ami soha nem térül meg.
2018. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2


"(De majd mindjárt jönnek és leírják, hogy én hülye troll vagyok, és ha nem diplomázol senki csicska proli leszel.)"


Nekem alapvetően ugyan az a véleményem, hogy ha nincs diplomád, akkor sokkal nehezebb érvényesülni az életben bármilyen jól fizető alkalmazotti állásban (mert jól menő vállalkozó az lehetsz akár négyelemivel is, ha mondjuk egy bejáratott boltot örökölsz), de azt soha nem állítanám, hogy egy semmit nem érő, piacképtelen diplomára érdemes bármit is áldozni.


Persze ha valakinek az égvilágon semmi más elképzelése nincs az életre, akkor mégis megérheti, ugyanis a közigben legalább bértábla van, és ott most megkeresheted legalább a 120 nettót diplomásként, akkor is, ha csak egy kormányablakban gyártod majd a személyi igazolványokat óraszám - viszont érettségivel meg jó eséllyel a munkaügyi központ küldözget majd mindenféle csaló csodadoktorok vállalkozókhoz, hogy házalj jutalékért az eladhatatlan könyvükkel, vagy egy gyárban fogod hajtogatni a dobozokat minimálbérért. Nagyon könnyű egy érettségivel elkallódni. Annál meg már csak jobb egész nap kattintgatni egy gép előtt valamivel több pénzért a fűtött hivatali helyiségben, pláne, hogy ott később még valami normális szakot is sokkal könnyebben el lehet végezni.


Ezt is mérlegelni kell.


Jelen esetben mondjuk én tuti nem vennék fel erre hitelt. Ha az utóbbi a célom (vagyis hogy legyen valami diplomám), inkább néznék valami tényleg kamuszakot a környéken, ahova nem kell albérlet, vagy be tudok járni mindennap busszal, vonattal diákbérlettel.

2018. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!