Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik dologban...

Szerintetek melyik dologban van lehetőség (pénz)?

Figyelt kérdés

Jelenleg részmunkaidőben 6 órában dolgozok egy irodában.

Így nem rossz, de 8 ban már biztos nem bírnám, főleg egy új helyre betanulni, ahol nagyobb szigor is van...

Szóval én mellé nézek valami lehetőséget.

Amik eddig a képbe kerültek:


- Fundamenta

- Egyéb hasonló dolgok

- Játékvezetés (mint futball bíró, mert egyébként játszok is amatőr szinten)

- Angolt tanítani általános vagy közép iskolásoknak.

- Póker

- Sportfogadás

- Írni egy blogot, vagy könyvet, témám lenne hozzá.


Valami olyan dologban gondolkozok, ami nem konkrét "munka", mert pl mosogatni vagy takarítani nem mennék el a mostani állásom mellett, egyrészt nem dukál a fehérgalléros állásomhoz. Másrészt pedig mint mondtam 8 órában sem szeretnék elhelyezkedni pénzügyi területen, mert nagyon stresszes a banki dolgozók élete.

A pénz nem sokkal jobb mint nekem itt (6 órában elég jól keresek / óra)


Szóval vagy valami teljesen más hivatás kellene, elölről az egészet, vagy szépen lassan valami mást kiépíteni e mellett. Mert pl. a bíráskodásban van pénz, csak kérdés hogy ők mit csinálnak, télen, nyáron?


Szóval sok ötletem van, de csak egy valamibe szeretnék belevágni. Mert az hülyeség hogy mindenbe nagy lelkesedéssel. Aki mindenhez ért az nem ért igazán semmihez.


Értelmes, okos, tanulékony embernek tartom magam. Viszont bizonyos értelemben lusta vagyok. Mert ha csak a pénzt nézném akkor kimennék külföldre trógernak. Én viszont élni is próbálok, és amellett a lehetőségekhez képest magas jövedelmet.


26 F



2018. dec. 4. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

"Valami olyan dologban gondolkozok, ami nem konkrét "munka""


Még egy okos ember aki úgy akar pénzt keresni, hogy nem akar dolgozni.

Ráadásul az angol tanár is egy munka, ráadásául sokat kell adminisztrálni (pl. dolgozatok javítása), nem abból áll egy angoltanár napja hogy bemegy az osztályba és megkérdezi mindenkitől hogy How do you do?

Van egyáltalán tanítói végzettséged?


A többi felvetésedet meg teljesen értelmetlen részletezni. Írj egy könyvet a pénzügyi analfabétizmusról.

2018. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az angol tanár vagy focibíró, vagy pszichológus nálam nem olyan. Akkor úgy mondom, hogy nem sz*r munka...

Aminél kicsit rugalmasabb a munkaidő.

És nem vagy csicska.

Ez a kettő fontos nekem.

Persze tudom, hogy mindenért teljesíteni kell valamit.


DE azért ezek mások mint a ganét lapátolni a 40 fokban vagy a minuszban.

Ha nem érted a mondataim lényegét akkor nem érted az életet.

Ne azért élj, hogy dolgozz, hanem azért dolgozz, hogy élj. :)

2018. dec. 4. 12:57
 3/4 anonim válasza:
Ezekből akár több is mehet egyszerre. Bíráskodás heti max 1-2-3 alkalom, kisebb szinteken max pár 10ezer ft. Azon a napokon amikor az nincs, olyankor fogadhatnál diákokat angolórára mondjuk, óránként 2-4 ezret általában el szoktak kérni a tanárok. Napközben-esténként szabadidődben sportfogadás akár.
2018. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az nem tunt fel, hogy amiota az allam megvonta a tamogatast a lakastakarekbol nem lesz ertelme fundamentazni, mert ennyi erovel amennyit ott kamatozik a parnam ala is tehetem a penzem. Kb elkuldik majd onnan az embereket, ertekesitok nem kellenek ujak max a regi ugyek adminisztracioja folyik. :D nagyon kepben vagy ez latszik ;)
2018. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!