Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az számít valamit egy állás...

Az számít valamit egy állás interjún, hogy Hollandiában végeztem az egyetemet? Van esélyem ilyen fizetésre?

Figyelt kérdés

Lassan elvegzem itt kint az egyetemet, de a család és barátok miatt szeretnék hazamenni egy pár évre és otthon is dolgozni, abban a szakmában amit jelenleg végzek (közgazdász). Itteni kezdő átlagos fizuk erre a szakra 2500€ körül mozognak, na én nem mondom hogy rögtön 800 ezert akarok otthon keresni, de félmillió nettóban egy reális elvárás, révén hogy Hollandia nekem több millióba kerül csak évente, úgyhogy szeretném ha megtérülne természetesen.

Szerintetek félmillió Ft nettó kereset elvárható, ha sikerül egy olyan céget kifognom vagy ne is álmodjak róla?

Amúgy nem létszükséglet hogy ennyit keressek, mert ha látom hogy nevetséges összeggel akarják kiszúrni a szemem, majd dolgozok itt Hollandiában és hazajárok 1-2 havonta.


2018. dec. 5. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Pályakezdő közgazdászoknak legjobban a multik fizetnek, vidéken átlag nettó 200-250, Pesten 250-350 között, és ezek már az irigylésre méltó kezdőfizetésnek számítanak.

Nyilvánvalóan speciális nyelv- és/vagy szaktudással ez a fizetés gyorsan nőni fog.

2018. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért nem fognak neked többet fizetni, mert Hollandiában tanultál.
2018. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Szerintem a munkaadókat nem érdekli, hogy melyik országban végezted az egyetemet. Úgy gondolom, hogy a nettó 500 e helyett, a bruttó 500 e, amit megkaphatsz, mint pályakezdő.
2018. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezek szerint akkor nagyon nem voltam tisztában a dolgokkal. Én azt hittem számít, hogy melyik országban végzem az egyetemet. Elég szomorkásak a fizuk is, bár nem vagyok telhetetlen, csak ahhoz amit megálmodtam kéne minimum havi félmillió, de 1 jobb lenne.
2018. dec. 5. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem aszerint fog neked fizut adni, hogy te mennyit költöttél az egyetemre. Persze jól hangzik, hogy külföldön végeztél, lehet, valamennyit tudsz is ezzel felfelé alkudni, de nem százezreket.
2018. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami tényleg nagy egyetem lenne, azzal elhelyezkedhetsz először egy tényleg bruttó 500-550-ért, ami évente nőhet, de pár váltást bele kell kalkulálni.

Nettó fél, egy millió nulla tapasztalattal, sőt, akár még kevesebb mint 10 év tapasztalattal itthon esélytelen.

Kivéve ha senior gazdasági vezető vagy. De oda értelemszerűen nem 20-22 évesen kerülsz.


Nem érdekli a munkavállalót hogy te mennyit költöttél az iskolára, hisz az a Te döntésed.

Bár emelkednek a bérek, ez a nettó félmillió kezdő nem reális és nem islesz a következő 5 évben biztosan.

Én 10 éve dolgozok nemzetközi cégeknél, akik ide szerveznek ki rengeteg munkát (többek között hollandokét is) - miért? Mert mi fél, harmad áron megcsináljuk. Ha itt is Ny-Eus bérek lennének, már nem érné meg kiszervezni ide és válságba kerülne az ország, hisz se ipara, se mezőgazdasága nincs már, csak a szolgáltatószektor (mondjuk ezt egy közgazdász is beláthatja).


Tanácsosabb ott elkezdened dolgozni, ha találsz munkát, és félretenni, ha meg nagyon honvágyad lesz, hazajönni, megvenni házat, kocsit és ellenni itteni fizuval.

2018. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Közgazdász diplomával munkahelyet se lesz egyszerű találni
2018. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi srácok! Akkor asszem maradok.:D
2018. dec. 5. 22:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az hogy megtérül-e az egyetem, az nekem szempont, ezért emeltem ki, nem azért mert ezáltal azt gondoltam hogy több pénzhez juthatok ez által:D Ennek fényében többet kell itt dolgoznom az előre eltervezttnél.
2018. dec. 5. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!