Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Tévedésböl kétszer utalták a felmondási fizetésem, minuszban voltam, igy a bank levette. Nem tudom vissza fizetni, de ledolgozni sem mivel már nem ott dolgozok. Mi a teendő, il. A megoldás? Vagy esetleg beugrosként ledolgozom hosszabb távon?

Keress kérdéseket hasonló témában: fizetés

dec. 7. 16:48  Privát üzenet  

A válaszok
A cég majd küld neked fizetési felszólítást, aztán küldet fizetési meghagyást közjegyzővel, végül majd jogi úton hajtják be jó kis végrehajtói díjak mellett. Nem egészen értem, hogy lehet az, hogy nem tudod visszafizetni, ha mínuszban voltál előtte, akkor ismét legyél mínuszban, ugyanott leszel.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont dec. 7. 17:05 Privát üzenet
Felhívod a volt munkáltatót, és megegyezel velük, hogy mikor tudod visszafizetni.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont dec. 7. 17:11 Privát üzenet
Ha folyószámlahitel miatt voltál mínuszban, akkor annak terhére vissza tudod utalni a pénzt

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont dec. 7. 17:12 Privát üzenet
Mondd meg a munkáltatónak, hogy indítson igénypert a bank ellen :P :P

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont dec. 7. 17:21 Privát üzenet

Hát vagy a volt céggel beszéled meg a későbbi visszafizetést, közölve természetesen a történteket. Vagy ha ez nekik nem felel meg, akkor nyújtsanak be a bank felé igényt, mivel a téves utalás az jogilag visszajár.

Te ezeket el tudod mondani, és ők meg választhatnak. Nem a te felelősséged a téves utalás. Téves utalás nem jár jogilag se neked se a banknak. Amúgy nyilván a bank vissza helyezi az összeget nekik.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont dec. 7. 18:00 Privát üzenet

5-öshöz még valami.

A tévesen kifizetett és/vagy utalt fizetés meg még gyorsabban intézhető a bankoknál. Kiemeltebb és még további jogszabályok érvényesek rá.

Ezeket mindet nyugodtan mondd el a volt cégnek.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont dec. 7. 18:02 Privát üzenet

ötös, menj aludni.

A bank nem tudhatja, milyen pénz jogos és milyen pénz nem.

A kérdező vett fel jogalap nélküli ellátást, ő köteles visszafizetni, ehhez a banknak semmi köze.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont dec. 7. 20:33 Privát üzenet
Pedig a bankok a téves munkabér fizetést könnyebben tudják visszaadni. A magántól magánemberig utalt téves összeg a nehezebb, de mára ezt is feljavították ügyintézésben.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont dec. 7. 22:18 Privát üzenet
És félreértések elkerülése miatt, a téves utalás ügyintézését a cégnek kell értelemszerűen kezdeményeznie, hiszen ők tudják mit utaltak tévesen. Nyilván nem a bank dönti el mi számít téves utalásnak.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont tegnapelőtt 12:14 Privát üzenet
Szóval ilyen esetben a bank nem dönt, hanem a saját részét intézi. Ebben tud segíteni.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont tegnapelőtt 12:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nexus 5x. Mi a teendő ilyenkor? Csak teljes gyári visszaállítás a megoldás?
Ha az egész fogom rossz (4-5 jó van) ilyenkor mi a teendő alul össze vissza áll fogszabályzó kellett volna kicsinek de most erre van megoldás? Mondjuk rossz a legtöbb szóval...
Az egyik herémen feltűnt egy nagy pattanásszerű fehér valami, aminek a közepében egy kis szőrszál van. Fajdalmat egyáltalán nem érzek. Mi a teendő, mindenképp orvoshoz kell vele...
Képtelen vagyok elfogadni/szeretni magam, a jelenben sem vagyok képes élni, mit tehetnék?
Sziszatok, ezzel a hibaüzenettel, mi a teendő, van rá megoldás?
Vettem egy számítógépet részletre de nem tudom már fizetni ilyenkor mit csinál a bank mi a teendő? Ha vissza adnám mennyit kellene még fizetni? Van valami megoldás?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!