Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugaton is tényleg csak a...

Nyugaton is tényleg csak a diplomásoknak van nyugis, normális életük és nekik érdemes emigrálniuk?

Figyelt kérdés
Annyi sztorit hallottam már másoktól, hogy élete legjobb döntése volt kimenni külföldre. Sokan komplett családdal mentek ki, a gyerek is már ott született. Rég állampolgár és aranyból van az életük. Soha többé nem kell aggódniuk és echte nyugati állampolgárként örökre elfelejthetik ezt balkáni poklot. És ők vagy megfeledkeznek Mo.-ról vagy külföldről savazzák az ittenieket. A 444.hu is állandóan olyan kommenteket olvasok, hogy "Én ekkor meg akkor megyek ki/Már megvan az új munkahely, alig várom, hogy lelépjek". Nos én egyetemista vagyok 25 és nagyon vágyom én is egy nyugis nyugati életszínvonalra. De lehet, hogy nem lesz diplomám és a nyelvtudásom se valami jó (angol középfok). Csak egy hálózattelepítői OKJ-m van, de az sz**t se ért az IT-s diplomák korában. Szóval a lényeg: Aki egy új nyugati életbe csöppent és megízlelhette milyen is a "felvilágosult kolbászkerítés" az kivétel nélkül valamilyen diplomát szerzett értelmiségi, akire amúgy itthon is lenne kereslet vagy naivan gondolhatom azt, hogy egyszerű melósok (villanyszerelő, CNC-s, szakács) is tök korrekt életet élhetnek nyugaton? Tisztázzuk végre, hogy mi is az igazság a "csodálatos nyugat"-haldokló Magyarország kettős illetve a kivándorolt magyarok tekintetében!

2018. dec. 8. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Kanadában élek, itt az egyszerű melósok nem élnek olyan jól, a szakemberek viszont igen. Az egyik szomszédunk pl. villanyszerelő és igen jól keres. Egy ismerősünk garázskapukkal foglalkozik, és ő is jól él. A nővérek átlag felett keresnek. De szinte minden szakmában helyi végzettséget kérnek.
2018. dec. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelő, szakács, CNC-s Magyarországon is jòl keres. A válasz igen, azoknak éri meg kimenni, akik itthon is kapnának munkát.

Ismerek pár embert, aki csak azért gürizett kint pár évet, hogy vegyen egy menő autòt. Mondtam neki, hogy hát nagyon okos vagy öregem. Kimentél, mert csòrò voltál, kerestél egy csomò pénzt és elköltötted egy kocsira...

Amùgy az itthoni diplomák nem sokat jelentenek, szerezz munkatapasztalatot, és utána lépj. (Persze azért fejezd be, mert jobban mutat egy 7 év alatt befejezett diploma, mint egy 5-6 év alatt nem befejezett.)

2018. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"IT-s diplomák kora" az nem most van, hanem úgy 20-30 éve volt. Akkor még aki IT-ben akart dolgozni, az legjobb esetben programozó matematikusi diplomát végzett a műszaki egyetemen, vagy legalább egy Kandót vagy Gábor Döncit.

De azóta, legalábbis a programozók között az van, hogy abban az iparágban nem érdekel senkit a papír, csak az, hogy mit programoztál eddig, mit tudsz megcsinálni. És kimenni se nagyon kell hozzá, mert az jellemzően az a terület, amit itthon is megfizetnek, meg távmunkában is lehet végezni. Ez valahol érthető, mert ezen a területen nagyon gyorsan elavul az egyetemen szerzett tudás, meg inkább a gyakorlat számít, folyamatosan tanulni kell. Ez főleg az indiaiaknak jött be korábban, mert a cégek azt mondták, hogy kit érdekel, hogy van összegányolva valami, az a lényeg, hogy meg legyen csinálva. Na igen, csak épp mostanában volt az, hogy egy csomó ilyen pozíciót leépítettek mert már nem kell, kevesebb ember vagy automatizmusok is el tudják már végezni a melót. Hogy ezek az indiaiak eztán mit csinálnak, nem tudom, biztos visszamennek marhapásztornak vagy a templom padlóját sikálni :)


Hogy a többi IT-vel összefüggő területen mi van, azt nem tudom. Mindenesetre én azt mondom, hogy hacsak nem tudsz jelenleg egy valag pénzt keresni úgy, hogy inkább azzal foglalkozol mint a tanulással, akkor soha nem árt, ha tanulsz valamit és papírt, végzettséget is szerzel vele, mert soha nem tudhatod, hogy mikor jön az jól. Kivéve talán a semmit nem érő kamudiplomák. De bizonyos körülmények között még az is lehet jobb mint ha csak egy érettségid van.

2018. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlenül diploma, de valamihez érteni kell.


Egy ismerősöm fia focistaként ment ki, majd autós oktatóként helyezkedett el, felesége (kint megismert magyar) ingatlanközvetítőként dolgozik, és bőven átlag felett élnek (~10 év alatt 3. ingatlanjuk van).


Egy villanyszerelő, CNC-s vagy szakács is tud tök korrekt életet élni (ők pont, hogy többet kereshetnek mint egy tucatdiplomás). Mondjuk ők itthon is.

2018. dec. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!