Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az hogy a nok a korral...

Igaz az hogy a nok a korral egyre nehezebben tudnak elhelyzmezkedni Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Foleg 40-tol? Tapasztaltok ilyesmit? Es milyen szakmaknal?

2018. dec. 8. 01:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Igaz.


A munkáltatók többsége úgy gondolja, hogy az "idősebb" korosztály agya már fog úgy, mint egy fiatalé, nem tudnak haladni a kor újításaival eléggé (számítógép-kezelés, okoskütyük stb.), tele vannak berögzült szokásokkal, amiből nem engednek a szakmájukat illetően sem.


Én nem ez a típus vagyok mégis 44 évesen sehova nem kellettem. Végzettségem, tapasztalatom megvolt mindenhol, ugyanazt tudtam, mint az, aki most végezte el az iskolát (egy jogszabályból dolgozunk), csak nekem még más megnevezéssel szerepel a bizonyítványomban a szakmám, és kicsit sárgább a papír, amire írták. Nem HR, hanem munkaügy. :)


Félretéve a viccet 6 hónapig ellátatlan voltam, és még csak esélyem sem volt sehol elhelyezkedni. Aztán egy teljesen más területre jelentkeztem, ahova felvettek. Azt sem tudtam, eszik, vagy isszák azt a dolgot, de megtanultam. A szakmámat, amit 25 évig gyakoroltam, elfelejthettem. Ezt jobban szeretem, mint a tanult szakmámat. Ráadásként jobban is keresek vele.


Velem kapcsolatban nem igazak az előítéletek.

2018. dec. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A munkavállalók éppen a 40 felettieket szeretik, mert azok már nem fognak lelépni szülni.
2018. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
*munkaadók
2018. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak Magyarországra jellemző, és nemcsak a nőkre, de teljese munkafüggő.

Ahol a nagyobb tudás és a sok tapasztalat kell, ott előnyben vannak az idősebbek. Megbízhatóság szempontjából is.

De ahol ez nem számít, ott inkább a fiatalokat keresik, mert a kezdőknek sokkal kevesebbet kell fizetni, és könnyebben pótolhatók, ha otthagyják a munkahelyet vagy rosszul végzik a munkájukat.

2018. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A munkavállalók éppen a 40 felettieket szeretik, mert azok már nem fognak lelépni szülni."


Miért is nem? Éppen most jött "divatba" a 40 éves kor feletti gyermekvállalás. :)

2018. dec. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolso, nem ez a jellemzo, meg biologiailag a tobbseg mar nem is tud. De amugy tok nem a kerdesre valaszoltal, jo reggelt kivanok.
2018. dec. 9. 10:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Válaszom a 2-esnek szólt!

2018. dec. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolso, jol le is nullaztak teged :D A sajat kerdesemnel hadd szoljak mar hozza a hulyesegedhez! Amugy meg alapszabaly az oldalon, hogy a kerdesre valaszolj es ne a tobbi valaszolonak!
2018. dec. 10. 13:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha annyira hülyeségeket írok, akkor ne írj nekem privát üzeneteket, és ne mesélj a bánatodról. Köszi!


Az is alap, hogy a másikat nem hülyézzük csak azért, mert nem értesz egyet vele.


Ne válaszolj, nem követem a kérdésed a továbbiakban...

2018. dec. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Timike28...
2018. dec. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!