Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyfélkapun hol kell kérvényez...

Ügyfélkapun hol kell kérvényezni a TB fizetést? És miből fizessem pályakezdőként? Van valami segély erre?

Figyelt kérdés

Még sajnos nem sikerült elhelyezkednem egyetem után, de lejár a TB és fizetnem kell.... nem találom ügyfélkapun, hogy hol kell ezt kérvényezni?


És miből fizessem? Pályakezdő vagyok, így gondolom nincs munkanélküli segély mert nem volt még munkám


2018. dec. 12. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen helyzetben voltam, ezt a kérdést én írtam ki. Ha van valami egyéb, amit tudni szeretnél, írj nyugodtan :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__biztosita..

2018. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
elmész a munkaügyibe beiratkozol regisztráltként és átvállalják a tb-det
2018. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
regisztráltam most online felületen, de azt olvastam, hogy mivel támogatásra sem vagyok jogosult, így a TB-met sem fizetik...
2018. dec. 12. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
mindenkinek kifizetik , de személesen kell bemenni a munkaügyib hogy regisztrált munkanélküliként felvegyenek.
2018. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
már lehet neten is kérvényezni, kérvényeztem is , elvileg holnap felveszik velem a kapcsolatot
2018. dec. 12. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha valaki csak regisztrált álláskereső és ellátást nem kap, akkor fizetnie kell saját zsebből az egészségügyi szolgáltatási járulékot (TB) saját maga után.


Rászorultsági alapon a járási hivatal (önkormányzat) mentesíthet a járulék fizetése alól maximum 1 évre. Ezt kérvényezni kell.


Ha a járulék fizetésére szeretnél bejelentkezni (egyébként ez nem szerelem kérdése, hanem kötelező jellegű), akkor a NAV honlapjáról tudod letölteni a 18T1011 számú nyomtatványt. Azt kell hozzá kitölteni (bejelentkezni a járulék fizetése alá) és beküldeni az adóhatósághoz. A beküldött bejelentést feldolgozzák, majd értesítenek róla, hogy mikor, milyen összeget kell fizetned.


"És miből fizessem"

Írtam fentebb a rászorultsági alapon történő mentesítés lehetőségét. Ha az önkormányzat mentesít a járulék fizetése alól, akkor arról állít ki egy hatósági bizonyítványt. A fizetési kötelezettséget a továbbiakban így tudod megúszni. Ahhoz viszont ezt a bizonyítványt az adóhatóságnak be kell "mutatni", mert egyébként nem tud róla, hogy Te mentesítve lettél X. Y. időre.

2018. dec. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Itt a 18T1011 nyomtatvány:


[link]

2018. dec. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. dec. 13. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
nem kell fizetnie. vagy nem tudom nálunk kifizetik itt vidéken(Borsod)
2018. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!