Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pénz nem boldogít?

A pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés
Miért nem? Akinek sok pénze van az el kezd az anyagi dolgokra költeni, és akkor a sok pénz költés betegség lesz?

2018. dec. 13. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Magam peldajabol kiindulva. IT ba kezdtem kb minimalber +10% os fizuert, nagyon szerettem a munkahelyem, a munkam minden kiraly volt. Most 3 evre ra kb 3.5x keresek nincsenek anyagi gondjaim, barmit megvehetek a realitas keretein belul, akkor megyek sorozni amikor akarok, ha szuksegem van ruhara akkor nem nezem az arakat ami tetszik meg tudom venni. Az elott mindenen stresszeltem egy farmer megvetele gondot okozott, haverokkal nem tudtam eljarni szinte sehova mert nem volt penzem. Azt mondanam en hogy igenis boldogit mar ha azt vesszuk hogy nem vagy mindig remenytelen, stresszes azert mert naprol napra elsz.
2018. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlenül. Egyrészt az embernek sosincs "elég pénze". Lehet hogy valaki aki minimálbér keres, úgy gondolja, hogy kétszer annyi milyen jó lenne, az megoldaná minden gondját. Holott az igazság az, hogy az ember elég hamar hozzászokik a nagyobb fizetéshez és utána meg többre fog vagyni, a kétszeres fizetés ugyan úgy nem lesz elég, mint a minimálbér. Másrészt igaz, hogy a több pénz megoldja az összes jelenlegi problémáit, de az új helyzet új problémákat fog generálni, amely következtében ugyan úgy boldogtalan lesz, csak más okok miatt.


Vagyis a több pénz az életszínvonalat emeli, de a régi régi problémák helyébe új problemakkal fogja magát szembe találni az ember, úgyhogy boldogabb nem lesz.

2018. dec. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Igen, a pénz boldogít. Az életben felmerülő problémák 95%-a a pénzre vezethető vissza, ha az van, akkor sokkal könnyebb életed lehet.

Ellenérvként szokták mondnia a betegségeket, hogy hiába van pénzed, akkor is lehetsz rákos, és nem segít a pénz, na de rákos szegényen is lehetsz, ez nem érv.

2018. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak a pénz nem boldogít, de jó, ha van.
2018. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom ki hogy van vele, de nekem a finom ropogós húszezresek örömet okoznak. Főleg, amit arra költhetek, amire akarok és nem rezsire megy...
2018. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A szabadság, boldogít. És a pénzen szabadságot lehet venni. Szóval közvetlenül nem boldogít, de egy lépésre van tőle.
2018. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem boldogít, de sok olyan dolgot megold ami kifejezetten stresszessé esetleg szomorúvé tenne, szóval indirekt módon boldogít...
2018. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

"Ellenérvként szokták mondnia a betegségeket, hogy hiába van pénzed, akkor is lehetsz rákos, és nem segít a pénz, na de rákos szegényen is lehetsz, ez nem érv."


Még a ráknál is számíthat a pénz, még ha csak közvetetten is. 1,5 évvel azután, hogy külföldre költöztünk, a férjem rákos lett. Mikor felmerült a gyanú, azonnal minden vizsgálatot elvégeztek, majd másnap műtét, és amint lehetett egyből kemó. Nem volt várólista a CT-re, műtétre, és a ráknál bizony az idő sokat számít.

2018. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Inkább egy eszköz a boldogsághoz. Tudsz rajta házat és ételt venni. El tudsz jutni gyorsabban jobb orvosokhoz, utazhatsz, élményekkel leszel gazdagabb. Ha lenne jó sok pénzem és nem kéne dolgoznom több idő jutna a páromra, magamra, családomra...mindenre.
2018. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az egeszseged rendben akkor igenis boldogit
2018. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!