Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg olyan rém egyszerű...

Tényleg olyan rém egyszerű kiköltözni külföldre és munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Szinte minden ellenzéki híroldal kommentjei között azt olvasom, hogy "én is kimegyek januártól", "én már 2 éve vagyok kint és életem legjobb döntése volt" vagy "az unokák már Angliában születtek", "itt hagyom ezt az undorító országot jövőre" blablabla. Vagy ezek azon emberek szájából hangzanak el, akik olyan nyelvtudással, szaktudással rendelkeznek, akik iránt itthon is egymással marakodnának a munkáltatók? Mert ha ez így van, akkor igazi bullshit duma ez a "bárki kimehet külföldre, akinek nem tetszik a rendszer". Én egyetemista vagyok, az angol nyelvtudásom sajnos egy gyenge középfok (dacára, hogy van B2-es papírom) és még itthon sem látom biztosra majd a munkahely keresésemet, nemhogy külföldön, ahol egy idegen környezetben, idegen nyelvvel kellene úgy érvényesülnöm, mint itthon a magyar anyanyelvemmel. Ti hogy látjátok? Mit tudnátok egy olyan embernek javasolni, aki elégedetlen ezzel az egész sz**sággal ami itthon folyik, de gyengébb képességekkel rendelkezik, mint egy igazi értelmiségi? Elsősorban már emigrált magyaroktól várok válaszokat, minden egyéb fontos infóval kiegészítve (végzettség, nyelvtudás, kezdeti lépések, ismerősök stb.).

2018. dec. 13. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itthonról pályáztam meg a külföldi állást, megcsináltam az intejúkat, és amikor visszajeleztek, hogy szerződést ajánlanak, akkor jeleztem a munkahelyemen, hogy el szeretnék menni. Innen még volt kb. 4 hónap a kinti munkakezdésig.

Először csak én mentem ki, és ahogy belerázódtam a kinti dolgokba, béreltünk lakást és jött a család is. Nem jöttünk messzire, csak Bécsbe, így gyakran haza tudunk járni. Továbbra is tartjuk a kapcsolatot, összejárunk az otthoni ismerősökkel. De szereztünk már itt újakat is. Vannak magyar kollégák, velük elég összetartó a csapat.

2018. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

"Mit tudnátok egy olyan embernek javasolni, aki elégedetlen ezzel az egész sz**sággal ami itthon folyik, "


Azt, hogy állj fel a fotelből és ha eddig nem tetted meg, akkor menj Te is tüntetni, az elégedetlenségednek hangot adni - különben semmi nem fog megváltozni!!


Sajnos az nem megoldás, hogy az egész ország külföldre költözik :-(

2018. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem olyan rém egyszerű, az első időkben sokkal nehezebb, mint otthon, aztán később már könnyebb. Én mindig azt mondom, hogy az boldogul jól külföldön, aki otthon is boldogult. Aki mindig csak másokat szid, és másokat tesz felelőssé az élete alakulásáért, annak külföldön sem lesz könnyű.
2018. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

"Azt, hogy állj fel a fotelből és ha eddig nem tetted meg, akkor menj Te is tüntetni, az elégedetlenségednek hangot adni - különben semmi nem fog megváltozni!!"


Vagy mondjuk ahelyett hogy semmirekellő tüntetgető senki legyél, szerezz valami értelmes szaktudást, és meglátod tök hidegen fog hagyni az egész.

Itthon megkeresek annyit, hogy hiába hívnak állandóan külföldre, abszolút nem érdekel, nem ajánlanak jobbat mint itthon.

Ha egyszer elmegyek itthonról, az amiatt lesz, hogy a sok ingyenélő proli azt várja hogy tartsák el őket a közösből.

2018. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

#4-es, tiszta "szerencse", hogy ilyen "szerény" és "emberséges" vagy és még előítéleted sincs mások iránt...


Egy dolgot azért elfelejtesz a magas lóról lenézve: ha nem lennének olyan "senkik", akik kevésbé tanultak (pl. takarító) akkor már a patkányok rágnák a lábadat és a csótányok csípnének éjszakánként.

Aztán ha nem lenne pék, hentes, stb, akkor simán éhen halnál.

Szóval jó lenne, ha nem néznéd le azokat az embereket, akik kevésbé tanultak, mint te, aki esetleg jókor, jó helyen születtél és tanultál.

+ nem mindenkinek van olyan szerencséje, hogy pont piacképes szakmát tanul.

2018. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Én a tüntetőkre reagáltam.

Egyébként meg az, hogy piacképes szakmát tanulsz, az nem szerencse kérdése, hanem döntés. Nem csak érettségiig lehet ám tanulni, ha később úgy látod váltanod kell, akkor is neki lehet állni képezni magadat. Sőt kell is, ha piacképes akarsz maradni.

2018. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha beszéled a célország nyelvét, nem túl bonyolult.
2018. dec. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Otthonról jelentkeztem egy külföldi állásra, sikerült. A lakást igaz a munkáltató intézte, de én is tudnám most már. De sokszor megkapod, hogy ez nem kelet európa. Idekint van egy jól működõ rendszer, idekint ha beszélaz, vállaszt kapsz. Szóltunk mi is, hogy sok a lakás kaukciója egyben, másnap már szóltak, hogy megoldva...

Amúgy én úgy jöttem ki, hogy egy haver monda nem akarok e kimenni külföldre, mondtam egy igent. Másnap telefonáltam, egyszer egy interú és már indulhattunk is.

Nem izgultam, nem spiláztam túl. Most itt vagyok kint, az elsõ fizetésbõl pedig vettem TV-t meg egy PS4-et így nem is unalmas már. De az fura érzés, hogy van pénzed.

2018. dec. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, azért a képzettségedre is kíváncsi lennék... :-) gondolom, nem mosogatni mentél, ha interjúztattak.

Meg tán beszéled is az adott ország nyelvét. :-)

Meg aztán, ha eleve kintről hívják az embert, akkor az sokkal nagyobb segítség, mintha vadidegen helyre mennél.

2018. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kintrõl hívtak, a haver ugyan ott dolgozott mint én magyarban. Aztán hoztunk egy döntést.
2018. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!