Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg megeri biztonsagi...

Tényleg megeri biztonsagi őrnek menni?

Figyelt kérdés

Haverom ezt vegzett, fegyveres vizsgaval, es mar tobb helyrol is visszahivtak. Pl Auchanban dolgozol 15 napot havonta, kb 10-12 orakat es a fizu kb 200-220e kozott van es januarban fizetesemeles is lesz. Vagy pl telephelyen is 24 oraban,10 napban asszem es ott is 200-220e. Pestre is keresnek embert es ott ugyanennyi, plusz fizeti munkaltato bejarast, szallast is.

Tenyleg ennyire jol megfizetik akkor? Januartol indul kepzes, kb 5 honapos es gondolkodok hogy elkene menni.

Milyen melo amugy? Nagyon lenezik az embert? Stresszes?



2018. dec. 14. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Tudsz jobb munkát aminél mégjobban a bérhez igazodik a munka mennyisége?
2018. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

1. A 200-220 ezres fizetés enyhén szólva soknak tűnik. Ennyit nem keresnek a biztonsági őrök, még rengeteg extrával (fegyvervizsga, nyelvtudás, stb.) sem. Max 1000-ből 1, aki nagyon kifogja.


2. A bejárás, szállás támogatása is igen ritka. Ha mégis találsz ilyet, azt meg kell ragadni!


3. Az 5 hónap kicsit soknak tűnik a képzéshez. Ennyi nem kell ehhez a szakmához, még 1 hónap is sok hozzá.


4. A telephelyi meló általában nagyon lájtos: ülsz, dokumentálgatsz, néha körbemész (kis túlzással). Az áruházi meló már "keményebb": folyamatosan állsz, járkálsz, figyelsz, le nem ülhetsz. Régen az áruházi melót sokkal jobban megfizették a telephelyinél, de mára ez a különbség is eltűnt.


5. A szekus szakma a leginkább lenézettek közé tartozik.


Összességében biztonsági őrnek éri meg a legkevésbé elmenni! Inkább nézz körbe és találj valami normális szakmát! Ha nagyon szorul a hurok, átmeneti megoldásnak talán jó, de hosszú távon nem szabad ezzel tervezni.

2018. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem éri meg! A legtöbb helyen feketén vagy szürkén foglalkoztatnak, még olyan nagyobb cégeknél is, akikről meg sem gondolnád.Pl bejelentenek 4-6 órában és dolgoztatnak 12-t.Fizetett szabadság,táppénz az ebben a munkakörben nem létezik. Tehát ha nem mész dolgozni nem kapsz fizetést. Ahol viszonlyag jól lehet keresni, ott meg annyi órát bent kell lenni, hogy szintén nem éri meg csinálni. Ha teheted kerüld el a vagyonvédelmi munkákat.
2018. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

biztos van, aki alkalmas rá vagy olyan az életvitele, de szerintem kevesen.


én csak rendes 8 órában voltam 3 hónapig éjszakai portás egy helyen, ameddig nem volt más. első hétben még úgy elfoglaltam magam...utána kezdődött a szenvedés...kb. 1-2 ember fordult meg arra éjszaka, akiket be kellett engednem, volt amikor nem jött senki. engem is figyeltek kamerával, meg ugye nekem is figyelni kellett a területet. előttem lévő embert is azért küldték el, mert szolgálatban lefeküdt aludni...:D én bírom az éjszakázást, de ha nem történik semmi, az azért idegörlő egy idő után.

2018. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Koszonom eddigi valaszokat. Johetnek meg! :)
2018. dec. 16. 17:27
 6/17 anonim válasza:
66%

Szia Kedves Kérdező,


Szerintem a személy és vagyonőri munka egy jó munka. Azért jó munka mert az utóbbi időkben már megfizetik és érdemes elmenni. Az a legjobb benne hogy igazából nincsen olyan nagy feladatod. Gyakorlatilag a létedért fizetnek meg, mert ott álsz. Az áruházakat érdemesebb elkerülni az a rossz ágazata a szakmában. Áruházakban úgy van, hogy óránként váltjátok egymást egyszer álsz az üzlettérben, másik órában a kamera előtt ülsz és nézed a kamerát. A jobb ága a szakmának az a fegyveres biztonsági őr (pénz, értékszállítás az jó) vagy telephely őr is jó, mert ha nincsen kamera ami téged is megfigyelhet akkor aludhatsz ha 24 óra munkából 8 órát simán. Szerintem sokkal jobb a biztonsági őri munka mint egy sofőrnek akinek szétmegy a dereka a sok üléstől vagy egy fizikai munkánál is jobb ahol úgyszintén tönkremegy az ember szervezete hosszabb távon (pl gyári munka, raktár, epítkezés). És a legfontosabb ebben a munkában az, hogy stresszmentes. Persze vannak olyan helyek, cégek ahol még kutyaként bánnak a vagyonőrökkel, és b-a-sztatják, de sok helyen a magad ura vagy nem csesztetnek, nincs min stresszelni. A fizetés attól függ, hogy mennyire nehéz munkát vállalsz el, meg az óraszámtól, de kb a 160 - 260 ezer forint között mozog nettóban, sok cégnél meg tudsz keresni 200 ezer felett, csak sok az óraszám, de nem olyan durva lehúzni 12-14-16-24 órát mert nem fáradsz el, gyorsan telik az idő ha közben csinálsz valamit (pl lehet ez a munka mellett tanulni is ha telephelyen vagy őr) A negatív oldala az az, hogy a cégek durván 90%ánál nincsen fizetett szabadság, ha el akarsz menni nyaralni elengednek de nem fizetnek egy forintot sem. Ha beteg vagy azt sem fizetik ki. A normálisabb cégek azok bejelentenek téged, sajnos még mindig sok ember dolgozik a szakmában feketén, de bőven nem annyian mint régen. Nincsen munkaszünet, az ebédedet, ételedet ott kell megenni ahol vagy. Sajnos még mindig nagyon-nagyon le van nézve a szakma, ezzel együtt kell élni, ne zavarjon téged, mert a fizetésed több mint egy tanáré.


Remélem, hogy tudtam segíteni neked. :)

2018. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Masok szeeint?
2018. dec. 26. 09:23
 8/17 A kérdező kommentje:
Masok szerint?
2019. jan. 2. 10:13
 9/17 A kérdező kommentje:
Masok szerinr?
2019. jan. 17. 12:18
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Igen, megéri. Bár attól függ, mint más is írta, hogy hova. Nem mindenhol jelentenek be. Nem mindenkinek való, ha valaki a pörgést szereti, az ne menjen annak, meg az sem, aki nem bírja az éjszakázást.

Dolgoztam én is máshol, pontosabban gyári melósként autóiparban 4,5 évig 3 műszakban, aztán 2 évig anyagmozgató voltam szintén egy autóipari cégnél. Na, nekem ez volt a halál, kemény fizikai munkák voltak ezek. Ezért csináltam meg egy vagyonőri okj-t és szinte egyből eltudtam helyezkedni. Volt mikor kézimeccsekre, rendezvényekre hívtak, az nagyon jó plussz. Persze figyelni kell ezeket, ha van ilyenre lehetőség.

Én 2 éve dolgozom egy cégnél a portán. Nem egyedül vagyok, tudunk netezni, tv-t nézni, akár aludni is, persze ha a másik ébren marad :D

Most németül tanulok, hogy kitudjak menni Ausztriába ebbe dolgozni. Szerencsére a tanulásra jut idő, és így tudtam megcsinálni a jogsit is, ami műszakozásnál nekem nem ment.

Szóval szerintem próbáld meg.

2019. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!