Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökinformatikus diploma után?

Mérnökinformatikus diploma után?

Figyelt kérdés

2. éves vagyok (mérnökinformatika) és gondoltam felteszem a kérdést, esetleg hátha van olyan aki jártas ez ügyben. Tudom, hogy elég tág fogalom ez hol is helyezkedjek el ezzel a végzettséggel, hisz tőlem függ mi érdekel,vagy mihez értek jobban. Ettől függetlenül érdekelne ki hol találta meg a számításait pályakezdőként, vagy mik azok amiket tudtok javasolni. Cégek akiket nézegettem: Evosoft, EPAM, TEConcept. Város: Szeged, Budapest


A válaszokat előre is köszönöm!!


2018. dec. 15. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először menj el szakmai gyakorlatra,egyetem mely cégekkel van szerződésben?

Nézz utána.

Vagy esetleg Kooperatív képzésbe is mehetsz.

Amit tudok javasolni:

- Morgan Stanley gyakornoki program sőt van friss diplomás programja is(ezt majd már a végzésed végén)

- [link] itt nézzél szét

- EPAM itt is vannak ilyen programok,érdemes elmenni rá,teljes állásba is felvesznek

- Esetleg vannak a Schönhertz Bázisnál IT-s diákmelók is azokat is nézd meg.


A lényeg,hogy olyan céghez menj CSAK És KIZÁRÓLAG ahol angolt is kell használni vagy egyébb idegen nyelvet amit beszélsz,csak multit javaslom vagy olyan céget amelyiknek külföldi érdekeltsége van.

2018. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindenképpen utána járok azoknak amiket írtál. Egyébként a SZTE TTIK-ra járok. Szerencsére sok céggel áll kapcsolatba az egyetem.
2018. dec. 15. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Szegedet hanyagolnám, ma itthon, IT-ben Budapest és vonzáskörzete számít. Még a szegedi és budapesti Evosoft között is óriási különbségek vannak fizetésben és szakmai színvonalban, pedig egy cég.


A tárgyaidat odafigyelve végezd el és olyan helyen csináld a kötelező szakmai gyakorlatot, ahol van interjú és dolgozni is kell.


A Morganes és GE-s frissdiplomás programok elég jók, ha olyat ki tudsz fogni, az nagyon jó pályaindító.

2018. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Budapest és kb bármelyik multi/ssc
2018. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül muszáj multi, de tudom, itt ilyet eretnekség leírni. Bár én is voltam multinál gyakorlaton (sőt, többnél is) de végül kisebb cégnél találtam meg a helyem fejlesztőként és egyáltalán nem rossz, még céges autóm is van.

Én csak azt tanácsolnám, hogy dolgozz szakmában minél hamarabb. Elsőre válogatni se muszáj olyan nagyon, úgyis váltasz hamar. Ha fel tudsz mutatni 1-2 év tapasztalatot utána egyre könnyebb új melót találni, fejvadászok egyre gyakrabban hívnak majd.

2018. dec. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat! Igyekszem megfogadni a jo tanacsokat. Azert meg van hatra, de szerintem sosincs koran elkezdeni tervezgetni a dolgokat.
2018. dec. 16. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!