Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tapasztalt mérnökök mekkora a...

Tapasztalt mérnökök mekkora a fizetesetek?

Figyelt kérdés
Elsősorban gépészmérnöki végzettségre és autóipari kutatas-fejlesztes munkában erdekelne, de más is jöhet. Poziciot, tapasztalatot, fizetést és várost is írjatok legyszives.

2018. dec. 15. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Nincs még meg a bsc-m, 10 éve dolgozom a szakmában, 4,5 éve főállásban, Budapest, villamosmérnök, nettó 450 eft alap bér. Egyéb juttatás nincs, túlóra fizetve van.
2018. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért az nem túl sok ilyen sok tapasztalattal. Megkérdezhetem mit dolgozol? Az én kezdőm 270 nettó + cafi + félévente bónusz + 150% túlóra.
2018. dec. 30. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1. Mit dolgozol 10 éve a szakmában, ha még a BSc-d sincs meg?
2018. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Autóipari gyártógépekhez vezérlést tervezek, programozok (PLC) és építek. Eleinte csak energia elosztó, erőátviteli szekrényeket építettem diákmunkásként, valamint ipari villanyszerelés, az autóipari célgépekkel 4,5 éve kezdtem el dolgozni.

Valóban nem sok, ennek oka részben az, hogy nincs meg a bsc-m, másrészt a korom.

2018. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, Budapesten az átlagos villamosmérnök fizetés nettó 3-500 eft között van, aki ez fölötti alap bérrel rendelkezik villamosmérnökként, vagy 10-15 éves, tényleges tervezői vagy/és programozói tapasztalata van, vagy pedig olyan speciális területen dolgozik, ahol egyszerűen megfizetik.
2018. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez azért kicsit kiábrándító. 10 év releváns tapasztalattal szerintem megérdemelt lenne 5-700 ezer forint között, vagy akár felette, keresni inkább.
2018. dec. 31. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, egyet értek. Nem lehetetlen, de nem jellemző. Az a baj, hogy nagyon sok valóban jó szakember dolgozik alacsony bérért. Pár példa:

Van olyan ex kollégám, aki a fővárostól 70km-re dolgozik, nettó 250 eft-ért, túlóra nincs fizetve. 10+ éves tapasztalata, RB-s tervező, nagyon nagy vezérlés építési, terepi kábelezési rutinja van. Van aki nettó 200 eft-ért túlóra fizetés nélkül tervez. Fővárosban ismerek olyat aki 2-3 éves tapasztalattal nettó 180-ért tervez erősáramot. Van egy ismerősöm akinek idén lesz 5 éves PLC meg hajtás programozói tapasztalta. 2018-ban emelték a fizetését nettó 240-ről 300-ra. Nagyon sokszor mondtam már neki, hogy feltenne egy CV-t professionre, bármelyik PLC-s állásnál elkérhetne bruttó 650-700 eft-ot, de nem, neki így jó... Jelenleg van olyan (nem közvetlen) kollégám, aki 8 éves PLC programozó tapasztalattal nettó 220 eft-os alap bérért dolgozik, heti 5 nap nappal 12h, 2 nap pihi, heti 5 nap éjszaka 2 nap pihi váltásban. Túlzás nélkül operátori órabérrel végez mérnöki munkát. És hiába mondom neki, hogy öreg, holnap mondj fel, 1 hét alatt találsz munkát 2x ekora fizetésért, a tényleges váltás helyett csak annyit tesz hogy "hát igen, váltani kéne". 5 év múlva is ennyit fog keresni, és akkor is ennyi lesz a reakciója.

Az aki 10-en éve egy cégnél van nem szívesen vált, cégen belül akkora fizetésemelések ritkák (van, de ez sem jellemző) amikkel a 10 éve kezdők 200-250 eft-os fizetésüket a 250-300%-ára emelik. A kezdő fizetések nőnek folyamatosan, ma már egy pályakezdő sokszor többet keres mint bizonyos szegmensekben a 10-en éve dolgozó szakik. Amíg az a generáció csúnyán fogalmazva "ki nem kopik" nem lesz érdemi fizetés javulás. Meg amíg nem javul tömegesen a hozzáállás. A föntebb említett srácok mind 25-30 év közöttiek, kivéve az RB-s ex kollégát, ő 33 éves. Nem bántani akarom őket, de a saját hozzáállásukkal tartják lent ők, és a hasonló mentalitású emberek a fizetéseket.

2019. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!