Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek menyjek Tescóba...

Szerintetek menyjek Tescóba dolgozni?

Figyelt kérdés

20/F


Még járok iskolába, utolsó érettségi évem van. Régebben már dolgoztam Tescóban, kirakodtam. Elejétől fogva kezdett érdekelni a munka, egészen addig, ameddig nem ordibált rám egy menedzser asszony. Azért ordibált rám, mert hogy üresek a regálok. Csakhogy nem csak én voltam egyedül a zöldségeknél. Aztán később a fagyasztott termékeket raktam ki. Ott is lecseszett, hogy 4 óra alatt 2-3 palettát raktam ki. Csakhogy ezt magam csináltam, senki nem mondta meg, hogy melyik felin vannak a jégkrémek, a fagyasztott pizzák, halak, és stb. Magam kellett megtalálnom, hogy mi hova tartozik. 20 percig lehet kint egy paletta, aztán vissza kell vinni a fagyóba. Aztán még akkor is rám ordibált, hogy mit csináltam 4 óra alatt. Mondom 2-3 palettát kivittem. Ő azt mondja, hogy akkor nézzem vissza a kamerában? Mondom nyugodtan. Hogy ezért szeretnék 4€/órabért? Ez úgy felcseszett engem, hogy másnap nem is mentem, sz@rtam rájuk. Állandóan kontrollátak, ott voltam 15 perce előtte ahogy kellett volna kezdenem, és 45 perc után kezdtem dolgozni, mert senki se volt hajlandó megmondani, hogy hova menyjek, mit csináljak.


Most szintén 4€/órabért kínálnak. Már jóformán aláírtam az ügynökséggel a szerződést (diákmunka szerződés), de nincs tisztában a fizum, mert távolin járok suliba, minden 2 hétben 2 napot. Félek elmenni Tescoba dolgozni újra. Soha nem cseszekedtek engem ahol dolgoztam, kivéve a Tescot, Tescóban mindig csesztek. Máshol nincs szabad műszakjuk mint megállapodás alapján.


Menyjek Tescóba dolgozni? Mit csinálnátok az én helyemben?


2018. dec. 18. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A diákokat Magyarországon se szívlelik sokszor. Amúgy meg ha új osztályra kerülsz, van ott más dolgozó is vagy a műszakvezetődet kérdezd meg, hogy te ezt még nem csináltad kitől kérhetsz segítséget. Ha csak állsz én nézel, jó hogy baszogatnak. Amúgy itt mindenki cseszeget mindenkit, a középvezető az osztályvezetőt, az ov a dolgozót, a dolgozó a diákot.

Amúgy tök szerencsés vagy, mert Magyarországon levelezős és estis diák nem vállalhat diákmelót, csak nappali tagozatos.

Amúgy ellentmondásvan vagy, ha állandóan kontrollálnak, akkor nem állsz 45 percet munkára várva...

Nekem a legrosszabb élményem az volt mikor elküldtek a csemegepultba hűtőt takarítani, 6 órába guggoltam és vegyszeres vízzel mostam gumikesztyű nélkül...

2018. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

10:28: De nincs ott kitől megkérdeznem. Ott mindenki nagynak teszi magát. Nem álltam, és nem néztem, dolgoztam, állandóan mozogtam, nehogy azt mondják, hogy csak állok, és nézek. Csak tudod nekem nincs meg tisztában a pénzem, mivel már nem számítok diáknak. Csak megállapodás alapján van szerződésem.


De amit mondanak megcsinálom, próbálok igyekezni.


Hat azt elhiszem neked. A legrosszabb ebben az egészben az, hogy 7,5 órát kellett volna beírniuk, és 6,5 órát írtak be, hogy 1 órát nem dolgoztam. És miért nem dolgoztam? Mert senki se tudott engem beosztani, egyik menedzser küldött a másik menedzserhez, másik a harmadikhoz aztán volt egy olyan valaki hajlandó, hogy beosztott, hogy hova menyjek, mit csináljak.

2018. dec. 18. 10:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyszóval no comment. Szünetre is nincs kitől megkérdezzem, hogy mikor mehetek szünetre, sz@r ez így. Gyárban jobban tetszett. Igaz, hogy a gyárban most nem vesznek fel megállapodás alapján embereket dolgozni, mert nincs szükségük most olyanokra. Inkább mennék gyárba, mint itt hallgatni a hülye dumákat. A legrosszabb az, ha egyedül vagyok egy helyen, és unatkozom, nincs kivel beszélnem. Jobban menne a munka, ha egy lánnyal dolgoznék együtt, megismerkednénk, jobb kedvem lenne.
2018. dec. 18. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott nem tudom mi a szokás, de itt diák is felnőtt is kap bilétát, amivel be kell csekkolni kezdéskor, szünetkor és műszak végén, ezen felül ott a jelenléti ív. A biztonsági őrnél kapod a bilétát nála is vezetve van minden.

Ha ott nem így működik akkor elég gáz. Itthon pont azért van így, hogy ne tudjanak csalni a munkaidővel.

2018. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem a Tesco-t, illetve semelyik hasonló kereskedelmi céget nem ajánlom munkára. Az emberek rabszolgák, a főnökök tanulatlan idegbetegek nagyrészben. Olyan szintű a hajtás, hogy ha csak nem olyan típus vagy, hogy szeretsz napi 10-12 órán át pörögni, akkor kikészülsz hamar.


Ebből a szempontból egy Meki vagy hasonló cég sokkal jobb választás. Nem tudom, hogy fizetésben hol vannak, de fiatalokkal vagy, és bár pörögni kell, de egymás mellett vagytok, beszélgettek, van szociális élet is, nem a kamerával megfigyelt rabszolgamunka, mint az előbbi multiknál.


Ha pedig több pénzt akarsz ezeknél, akkor beszerzel egy olcsó autót/motort és elmész futárkodni.

2018. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

12:55: Itt csak azok szoknak kapni bilétát, akik állandó munkások. Akik megállapodás alapján vannak, azoknak be kell csekolni kezdéskor, szünetkor, és műszak végén. De akik CSAK megállapodás alapján ott dolgoznak, mint például én megállapodás alapján vagyok ügynökség keresztül. Ha épp nem mehetek valamelyik nap munkába, akkor felhívom őket, hogy ezért és ezért nem mehetek, és nem megyek. Míg csak megállapodás alapján van a szerződésem, és senki nem hajlandó megmondani, hogy mehetek szünetre, akkor simán csalhatok, kivéve ha nem kezdenek keresni. Pár hónappal ezelőtt elmentem szünetre, és már a mikrofonba mondta, hogy álljak vissza: mivel brigádozom, ti ezt nem tudjátok némelyikek mit jelent a brigád szó. Ez olyan, hogy megállapodás alapján. Megegyezek az ügynökséggel, hogy ekkor és ekkor nem mehetek. Értitek? Na és ez a menedzser mikrofonba mondta: álljon vissza a helyére a zöldségekhez a brigád fiú. Szerencsére nem mondták be a nevem 😂😂



13:57: Igazad van. De ha nincs más meló megállapodás alapján, akkor nagyon nem ugrálhatok, ha pénzre szükségem van. Aki Tescóban dolgozik, az csak szolga a másiknak. Mi vagy, dehogy, untig elég nekem a 8 órás műszak. Mivel nincs családom, nincs mire, kire költeni a pénzt addig jó a 8 órás műszak is.


Gondolkodtam azon, de mindehol bruttó fizetés van, abból levonnak sokat nem? Cca 600-700€ havi fizetés bruttó. De itt is kontrollának a diszpécserek, vagy tévedek?

2018. dec. 18. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!