Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlag munkahelyen hogy működik...

Átlag munkahelyen hogy működik a túlóra? Maradsz ha szeretnél vagy maradsz ha még másnap is állásban akarsz lenni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem hoyg egy átlag munkahelyen hogy működik a túlóráztatás?


Kedves munkatársunk, lenne egy kis túlóra szeretnél maradni? De nem baj ha nem tudsz semmi gond, csak kérdeztük....



Vagy így: túlóra. Maradsz. Nem maradsz? Jó, de akkor holnaptól be se gyere többet. Na maradsz????



Vajon melyik?


Én ahány helyen dolgoztam eddig (és voltam vagy ezer helyen) mindig az utóbbi volt.


És még annak is örülhettem ha legalább kifizették, mert volt bőven olyan hely is ahol csak túlóra volt de pénz egy szál se!!


2018. dec. 24. 10:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Munkáltatótól függ, de az utóbbi eset a gyakoribb.
2018. dec. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
13%
Ahol pótolható egybites biorobotok vannak, ott csak a második jöhet szóba, úgyis csak abból értenek. Ahol egy kicsivel értelmesebbek dolgoznak, ott esetleg megértik, hogy hosszabb távon nekik is előnyös, ha túlóráznak. Ilyen esetben a munkáltató is meg fogja érteni, ha nem az esetek 100%-ában maradsz ott, mert tényleg lehet olyan dolgod. Azaz a valóságban (kivéve lásd az írás eleje) nem ez a két teljesen szélsőséges megoldás létezik.
2018. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Amikor munkavállaló voltam, akkor nekünk nem volt hivatalosan elrendelt, ezáltal kifizetett túlórára kb soha. Relatív rugalmas munkaidőben dolgoztunk, többször távolról. A projektek leszállítása számított, nem a bent töltött munkaóra. Így voltak 16 órás napjaink, de volt, hogy több héten at heti 3x6 órát dolgoztam. A fizum mindig ugyanannyi volt.
2018. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

" hogy hosszabb távon nekik is előnyös, ha túlóráznak."


Hát azt magyarázd már el nekem, hogy NEKEM miért is jó a túlóra? MIért is jó hogy szar pénzért még pár órát ott gürizek hogy a főnök még dagadtabbra hízzon az általam megtermelt profitból? Ez nekek is miért is jó?

Hogy többet fizetnek ? Már ahol. Mert sok helyne csak túlóra van de pénz az nincs. Nem fizetik helyette benyelik.

De még ha fizetik is b***hatom, hiszen ha nem túlóránék helyette feketén mehetnék ide meg oda ahol 1-2 órás melóval többet keresek mint a napi 8 órával a munkahelyen.

És ezt teszi lehetetlenné a túlóra. Mert 8 órás nap után még van idő a fusi melóra na de 10-12 órás nap után?

2018. dec. 24. 11:45
 5/40 TappancsMancs ***** válasza:

Nagyon két lehetőséges a kérdés feltevése, holott a gyakorlatban ez többrétű ennél. Már az elején tisztázni kellene a munkáltató jogi lehetőségeit is, vagyis azt amire jogilag lehetősége van túlóra területen. E nélkül a kérdés úgy tűnik fel mintha nem rendelhetne el túlórát, csak megkérhetne rá aztán aki nem teljesíti a kérést az ki van rúgva.


Na ez nagyon nincs így. Se jogi se emberi megértés szempontjából sem. Munkáltatók rendelkeznek bizonyos túlóra elrendelési jogokkal is és akármennyire nem szeretjük azért ennek időnkénti szükségét meg is lehet érteni, figyelembe véve a munkáltatói szempontokat is.


Kérdés inkább a túlóra mennyisége, hogy a napi 8 óra munkaidő helyett szinte 9 órás az átlagos munkaidő, vagy van néha szükség valamennyi túlórára. Nagyon nem mindegy.


Most gondoljuk el kérdező, neked lenne egy céged és valamiért muszáj lenne túlórázni a dolgozóknak, de csak ideiglenesen mert épp többletek halmozódtak fel. Nincs 1-2 hónap keresni valakit határozott idejűre és még be is tanítani.


Csak mert, hogy sokan szeretnek a túlórára úgy gondolni, hogy az mindig jogtalan és kihasználás amire csak megkérheti a munkáltató az uraságokat. Talán egy cég normális érdekeit is fel kellene tudni mérni. És jogait is.


A túlórák ki nem fizetése más kérdés amit a kérdés fő témájához nem is sorolnék és nyilván kötelező kifizetni és tudjuk, hogy vannak helyek ahol nem fizetik ki a túlórákat.

2018. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%
@4 Remek példa vagy arra, hogy neked miért nem lehet ezt elmagyarázni. Én például azért túlóráztam sokat, hogy mostanra relatíve kényelmes, jól fizető munkám legyen. Lehet túlórázni azért, hogy jobban menjen a munkahelynek és több bónuszt osszanak. Lehet azért, hogy többet tanulj. És ez még csak nem is pozíciótól függ. Édesapám érettségizett gyártósori melósból küzdötte fel magát középvezetői szintre.
2018. dec. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

", hogy neked miért nem lehet ezt elmagyarázni. "


Nekem el lehet magyarázni de előbb oldjunk meg egy matekpéldát közösen jó?


Tehát havi bérem túlóra nélkül 100 nettó (igen, annyi, 100 nettó).Vagyis 5000 a napibér, és 625 az órabér.


Na most ha én fusiba elválalok ezt azt akkor minimum párezret megkapok /óra. tehát a fekete fusi melóval kb annyit kapok /óra !!! mint a cégnél a 8 órára.


Volt olyan hogy garázs kipakolás és takarításra kaptam 20.000-et és 1 óra alatt végeztem.

4 napi, 4x 8 = 32 órányi béremet megkerestem 1 óra alatt..


Na most ezekről mondjak le azért hogy a cégnél maradjak 625 ft-ért túlórázni? már ha kifizetik mert volt rá példa hogy ki se fizették?


Szóval így magyarázd már el nekem miért is jó NEKEM a túlóra!

2018. dec. 24. 13:07
 8/40 A kérdező kommentje:

"hogy jobban menjen a munkahelynek és több bónuszt osszanak."


És ha olyna helyne vagy ahol tök8 mennyire megy jól a cégnek mert te az egyszerű melós úgyse kapsz egy fillért sse bónusznak?


max a főnök megveszi a tizedik kocsiját is?

2018. dec. 24. 13:11
 9/40 anonim válasza:
Úgy működik, hogy ha túlóráztatni akar, akkor jól szájbaba**od a főnöködet vagy akár meg is ölöd, aztán max lecsuknak és ingyen kapsz mindent a börtönben
2018. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

na ez már nem válasz hanem hárítés menekülés eltáncolás a válasz elől.

Arra válaszolj miért is lenne jó nekem bagóért túlórázni ha fusi melóval 5x annyit keresek?


Pláne ha még esetleg ki se fizetik?

Mert olyan hely sem ám csak a mesében van!

2018. dec. 24. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!