Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy köztisztvise...

Mennyit keres egy köztisztviselő/kormánytisztviselő? Hova érdemes elhelyezkedni közig. Végzettséggel?

Figyelt kérdés

2018. dec. 29. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Most rúgnak ki 9000 köztisztviselőt ill közalkalmazottat...
2018. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. :(

Pont ezert kerdezem, hogy egyaltalan erdemes-e... Van-e valahova barmilyen felvetel esetleg? :(

2018. dec. 29. 19:55
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Létszámstop van. Tehát senkit nem vehetnek fel.
2018. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Önkormányzathoz sem?
2018. dec. 29. 20:45
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nézd meg az új törvény vége felé a bértáblákat! Na, ott a sávok alja A Fizetés.
2018. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
160 körül, de valóban 9-10 ezer embert rúgnak ki...
2018. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem biztos, hogy te ilyen vagy, de sok ilyennel találkoztam amíg közigazgatásban dolgoztam. Mert én dolgoztam ott is, igen. De már jó régóta máshol dolgozok, és soha sehol máshol nem találkoztam olyan rossz hangulatú kollektívával, olyan mindig mással foglalkozó, felfele nyaló, egymáson tiporó emberekkel, mint ott.


Szóval csak levontam a következtetést, ettől te még lehetsz másmilyen, de akkor meg majd ilyenek fognak kicsinálni ott :)

2018. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatod volt. :(

Mikor az egyetemet végeztem, voltam többször szakmai gyakorlaton önkormányzatnál, szerencsére én egy jó kis kollektívába kerültem és a munkát is imádtam. Ezért szeretnék itt elhelyezkedni, ha már ráadásul ilyen végzettségem is lett...

Dehát majd meglátjuk... :)

2018. dec. 29. 23:41
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

A kollektíva nálunk is jó volt KEZDETBEN. De elég, ha egyszer bekerül EGY olyan, aki amúgy semmihez se ért (ez egy államigazgatási főiskolás volt), de "főnök" akar lenni. Mi többiek, akiknek volt más piacképes szakmánk (informatikusok, közgazdászok, mérnökök stb.), általában csak a dolgunkat akartuk végezni, ez meg kitalálta, hogy neki ez a "szakmája", hogy főnök legyen, csak azzal foglalkozott, hogy nyaljon a vezetőségnek meg fúrjon másokat (ez egyébként a felsőbb vezetőket is minősíti, hogy nem vették észre, kivel van a probléma, dehát nyilván azok is ilyenek és így jutottak oda).

Hasonlókat láttam végbemenni egy tőlünk teljesen független szervezeti egységnél is.

Na, a lényeg az, hogy a fent említett "mi" már egyikünk se dolgozik a közigben (elmentünk a saját szakmánkat kifejteni máshova, mellesleg sokkal több pénzért is, miután már gyakorlatot is be tudtunk írni az önéletrajzba), de persze a kedves haverunk az igen, mert máshova nem is kellene.


És ami most van a közigazgatásban, az meg egyszerűen röhej. Nulla pénzért egrecíroztatnak ugyanúgy pattogó kis senkik, közben kirúgásokkal, létszámstoppal még azt az illúziót is próbálják kelteni, hogy "te a szerencsés kevesek egyike vagy, hogy bent lehetsz".


Komolyan mondom, a legjobb tanácsom az, hogy próbálj valami önálló szakmát tanulni amíg még tudsz, és ne ragadj be egész életedre ebbe a mocsokba. Még ha ez is van egy ideig, tök más úgy csinálni, hogy tudod, te elmehetsz máshova is.

2018. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elbocsátások már megtörténtek, a létszámstop hanarosan fel lesz oldva. Egyébként ez az egész a kormánytisztviselőket érintette, az állami tisztviselőket, közalkalmazottakat, honvédelmi jogállásúakat stb. nem, mivel a kormánytisztviselők bérét, jogállását rendezték (pl.minisztérium, NAV stb.) elsősorban.

Ha önkormányzathoz mennél minden változatlan, bértábla szerint meg tudod nézni, mennyit keresnél, ha kormánytisztviselőként akkor az új törvény szerint sáv van mellékletben megtalálod.

A közigazgatásban valóban nem jó befektetés életed végéig dolgozni, ha jól szeretnél keresni.

2018. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!