Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az építőmérnökök, építészmérnö...

Az építőmérnökök, építészmérnökök egyre rosszabb fizetésért, egyre nehezebben találnak munkát. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2018. dec. 31. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Ez nem igaz. Építész vagyok vidéki nagy városban, nálunk évek óta van nyitott pozíció, mindenki fullad a munkába. Fővárosban 3 helyről 3 várna tárt karokkal, akikkel beszéltem. Profession tele van ajánlattal. A fizu viszont tényleg kérdés, mi neked a jó. Építőmérnököknél szintén dömping van, őket meg is fizetik. Oda is tudok 4 szakirányon 4 nyitott pozit (statika acél, vasbeton, közmű, vízközmű).
2018. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Most rengeteg építkezés van, tudok Pesten olyan helyet, ahol kirúgták a vezető mérnököt, majd a frissen végzetett rakták a helyébe. Nyilván a fizetés, az függ attól milyen tapasztalt vagy.

De kint is lehet szerencsét probálni.

2018. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy mondanám inkább, hogy munka az azért van, de a fizu szerintem jóval kevesebb mit más szakmákban.

Én, meg elég sok ismerősöm csak úgy keresek talán annyit mint mondjuk más villamos vagy mondjuk gépészmérnök végzettségű ismerőseink, hogy szombaton is dolgozok.


És ilyenkor azért végig gondolja az ember, hogy neki miért is kell többet dolgoznia mit másnak. Hát azért mert elcseszett iparágban dolgozik. Ennyi.


Vidéki irodák meg azért nem találnak tervezőket, mert MSC végzettségű mérnököket keresnek 170 ezer Forintért :DDDD



Meg a jelenlegi van azért munka dolgot is úgy érdemes végig gondolni, ha hiszünk a gazdasági magazinoknak és híreknek akkor van sajnos hamarosan a válság. És tudjuk, hogy 2008-ban mennyire tett jót az iparágnak.

2018. dec. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát azért ez elég lesujtó

[link]

2018. dec. 31. 13:39
 5/12 A kérdező kommentje:

És én is találkoztam már sokszor olyan hírdetésekkel, ahol 3 év tapasztalatot várnak, osztatlan mester dipomát, s erre ajánlanak nettó 200 000 Ft-ot.


De engem ennek az okai érdekelnének most.

2018. dec. 31. 13:43
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Vidéken reális a 200 körüli nettó, főváros 300 körül. Ez sajnos igaz. Jogosultsággal, maszekkal viszont több érhető el.
2018. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát amit belinkeltél ahhoz képest meg mondjuk itt egy villamosmérnöké. De linkelhettem volna gépészt, mechást, járműst vagy akárkit lassan.


[link]

2018. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen, így összehasonlítva tényleg szomorú, de ez nem romlik, mindig is szr volt. De ha egyszer nem érdekel valakit a villamos szakma, akkor nincs mit tenni... Viszont azt látom, hogy pl családi ház vagy akármilyen tervezést így is nehezen fizetnek ki, mert a szakágakkal nagyon összeszalad az ár. Töredéket kap a tervező. Egy villamosmérnökre viszont multiknál, gyártásban, több területen is szükség van. Tehát nem tudom, mi lenne a megoldás, de nem is lényeg. Építészből hiány van, a fizetés meg ilyen, döntsön mindenki okosan...
2018. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Építőmérnök csak saját vállalkozással tud normálisan keresni, ez van. Saját tapasztalat....
2019. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy ha pàlyát vált és valahogy bekever valami gépgyártó multihoz. Ismerek faipari mérnököt aki megcsinálta. Mondjuk neki a kilátásai még rosszabbak voltak mint nekünk. De volt egy folyékony angolja egy műszaki diplomája és egy cég felvette. Pár évet ott volt termelésben és váltott immáron a gépgyártàs területén. És már jól keres. (Nem ilyen 200-300 ezerre gondolok). Csak a kezdet nehéz
2019. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!