Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 általánossal van olyan OKJ...

8 általánossal van olyan OKJ képzés amivel találhatok munkát?

Figyelt kérdés

Csak 9. osztályig van bizonyítványom, pszichés gondok miatt elég sokáig kellett rehabilitálódnom (nem drog, vagy alkoholizmus)...


Arra gondoltam, hogy csinálok valamilyen OKJ felnőtt képzést (elmúltam már 18), s mellette levelezőn érettségizek majd le.


Az a kérdés, hogy vajon 8 általánossal, illetve egy valamilyen OKJ-val alkalmaznának e majd valahol, ráadásul ugye kezdőként, amíg le nem érettségizek... Mekkora erre az esély?


Leginkább az épitőipar érdekel, mint az ács, tetőfedő, stb.

De ha mással nagyobb eséllyel foglalkoztatnak ilyen szerény végzettséggel is, akkor azt fogom választani.



2018. dec. 31. 18:06
 1/5 anonim válasza:
100%

Persze, víz, villany, gáz, fűtés, asztalos, ács, burkoló,...

De egy hivatásos jogsi sem ördögtől való!

2018. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ács, tetőfedő szakmához nem kell érettségi és simán találnál vele munkát - persze először csak segédként.
2018. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lakatos, hegesztő, targoncás.
2019. jan. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legkeresettebbek most az asztalos, ács, szobafestő, kőműves. Ezek közül én az ács szakmát tuti nem választamám. Egy jó barátom ács, egész nyáron a 32 fokban a tetőn dolgozik, ha meg hideg van, nincs munkája. Persze nem kell szolira költenie, de nem egy komfortos állás. Amúgy jó szakemberekből hiány van, szakmát tanulj, az érettségivel nem biztos hogy előrébb leszel
2019. jan. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4.

Igazad van de fiatalnak én nem mondanám, hogy nem kell érettségi. Anno én is a 8. után tanultam a szakmát de mire megöregedte3m addigra már kötelező lett. kénytelen voltzam 50 évese4n beülni az iskolapadba mert nem akartam, hogy az új szabályozás miatt lemínősítsenek

2019. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!