Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéki megyében középfokú...

Vidéki megyében középfokú végzettséggel lehetetlen normális állást találni, csak gyári robotmunka van?

Figyelt kérdés

Nógrád megyében lakom. (Lehet, hogy ez már eleve elrettentő, ez a megye az egyik legelmaradottabb)

Szóval van egy középfokú műszaki végzettségem, gépgyártástechnológiai technikus. De nem tudok vele elhelyezkedni. Pedig olvastam nem egy cikket, hogy itt, ebben a megyében is ez hiányzakma. Jelenleg egyébként dolgozom, mert muszáj, de egyáltalán nem szeretem, amit csinálok. 1,5 éve, hogy végeztem, és ez alatt az idő alatt nem sikerült normális állást találnom. A Profession-ön semmi nincs. Egyetlen egyszer láttam normális állást 1,5 év alatt a Profession-ön, azt a Zollner tette fel, de nem vettek fel.

Körülbelül 7-8 gyárba adtam be az önéletrajzom ettől függetlenül, hogy nem látok sehol állást. Se a profession-ön, se a helyi magazinban, sehol.

Mindenhol azt kaptam, hogy hát ilyen pozíció nincsen, de termelni mehetek 2 műszakban (12 órás, tehát éjszaka is kell menni) ráadásul folyamatosban, potom pénzért. Szóval eddig akárhány helyen voltam feszt csak gyári robotmunka van. Gyakorlatilag össze kell tennem a kezemet, hogy nagy nehezen el tudtam menni az egyik gyárba, ahol 6 hónap után végre nem a csöves szalagnál kellett lennem. De még mindig járok éjszaka.

Eleinte irodán akartam elhelyezkedni, mert értek (tényleg értek, tehát magas szinten) a műszaki rajzokhoz, az AutoCAD-hez, a SolidEdge-hez, meg persze a fémipari, forgácsolási technológiához, hiszen gépgyártástechnológiai technikus vagyok. Gondoltam valami CAD szerkesztő, műszaki rajzoló állást csak kapok ennyi gyár közül, de nem. Szóval erről teljesen leadtam. De még egy minőségellenőr állást se találok, pedig az anyagvizsgálatokhoz is értek, tudom hogy kell keménységmérő gépen mérni, stb. Szóval még MEOS állás sincsen.

Pedig nyílván kell lenni minden gyárban meos-nak (és van is, hiszen én minden munkanapom látom) meg van műszaki rajzoló is, van TMK karbantartó is, de ilyen állásokat nem lehet szerezni, mert nincsen. Aki van, addig lesz ott, ameddig nyúgdíjba nem meg, vagy csődbe nem megy a cég.


Mit lehet tenni ilyen esetben? Miért mondják azt, hogy hiány van a gépgyártástechnológiai technikusból, amikor én épp az ellenkezőjét tapasztalom? Kutyának se kellek, csak a szalagmunkát csinálni, ahova egy 8 általános untig elég, még sok is.

Gépgyártástechnológiai technikusként még CNC gépbeállítóként sem lehet elhelyezkedni, mert ha van is 1-2 CNC gép a gyárakban (itt egyetlen egy olyan gyár sincsen, ahol csak CNC gépekkel gyártanának) természetesen azok az állások is foglaltak, pedig egy jó CNC marós állásnak is örülnék egy jó kis Siemens marógépnél. De semmi.

Betanított munkás és a mérnök között semmi nincsen. Mert azt már mondták sok helyen, ha mérnök lennék akkor tudnának alkalmazni gyártástámogató mérnökként. De sajnos nincsen lehetőségem elmenni mérnökek tanulni, még ha szeretnék se tudnék.

Szóval mérnök és betanított munkás között SEMMI nincsen. Se CNC gépkezelő, se TMK karbantartó, se minőségellenőr (MEO), műszaki rajzolóról már nem is beszélve.

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Elköltözni teljes mértékben nem tudok, ne menjünk bele miért nem, aki kíváncsi, leírhatom PM-ben, de egyelőre maradjunk annyiban, hogy tényleg nem tudok.

Pedig Pesten talán még egy műszaki rajzoló állást is kaphatnék, egy nagy adag szerencsével, de egy CNC marós állást biztosan, utóbbit rövid időn belül.

Mit tegyek? Mit tehetnék? Ti mit tennétek a helyemben?

Törődjek bele és várjam a csodát, hátha még is feltesznek ebben az évezredben valami állást a Proffesion-re?

Még Vácra elmehetnék dolgozni ingázva, mert relatív nincs messze.

De ott is ez a helyzet: vagy mérnök vagy betanított munka.



2019. jan. 1. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Elöször is ez a gyakori kérdések és nem a gyakori regények oldala.


Másodszor: jelentkezz technikus állásokra.


Harmadszor: ha a hegy nem megy mohammedhez akkor mohammed megy a hegyhez.

2019. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Ha elolvastad volna, tudhatnád, hogy technikus állás sincsen.

És ez nem regény, attól fényévekre van.

2019. jan. 1. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

A barátnőmtől egy könyvet kaptam névnapomra előbb azt akarom elolvasni, nem az ömlengésed. Tedd fel a kérdésed tömören és lényegretörően.


A kisregényedben mindenről leírtad, hogy mi miért nem működik csak azt nem, hogy miért nem mész oda ahol a munka van. Írja privit? Annyira nem érdekel.


Szerintem törődj bele és várd a csodát.

2019. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

El kell költöznöd onnan.

Ha találsz is állást, akkor is valami nettó 140 ezret fognak fizetni.


Pest megyében már több lehetőséged lenne.

2019. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem olvastam el a hosszú kérdést, na nem mintha unalmas lenne de az első pár sorból sejthető hogy egy olyan régióban élsz ahol nincs igény a végzettségedre.

Nekem Nógrád megyéről a Rétság jut eszembe,vagyis az ottani ipari park. Ott van pár cég ahol CNC-sek dolgoznak,illetve hasonló képzettségűek mint ami te vagy.


Viszont ha ott sincs lehetőség,én ajánlanám neked hogy feküdj rá a nyelvtanulásra.

Szánd rá az év jó részét,és van egy jó tudásod akkor próbáld meg Ausztriát vagy Németországot.

De tudom ajánlani az europkraft gmbh-t, Nagytarcsán.

Kifejezetten ez a profiljuk, és tudnak állást szerezni ha megfelelsz a felvételin.

2019. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

#5, az nem jó neki, mert nem tud elköltözni, azt nem írja, hogy miért.

Az én tippem szerint azért, mert lakhelyelhagyási tilalmat szabott ki rá a bíróság, esténként jönnek a zsernyákok ellenőrizni :P

Vagy ott van felfestve a pentagramma amivel megidézték és ha nagyon eltávolodik tőle akkor elpusztul :D

2019. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor átjár Szlovákiába,,,,
2019. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Helló!


Én végig olvastam azt amit írtál. Kik ezek az idió.... akarom mondani ''okos'' emberek, akik értelmes válaszokat adtak neked? Na mindegy. Engem érdekel ez az egész, hiszen én szintén Nógrád megyében élek. A profession.hu a kedvenc oldalam munkakeresés szempontjából és én is csak azt tapasztaltam, hogy semmi sincsen, mármint ebben a megyében. Ezért persze gyakran nézegetem, hátha frissül, de ez nem fog bekövetkezni. Amúgy én már inkább Pest megye felé nézelődök, hiszen ebből a helyzetből ki kell törni valahogyan. Említetted, hogy a költözés nem tud szóba jönni, ezzel én is így vagyok.


''Szerintem törődj bele és várd a csodát.''


Édes istenem, hogy tud valaki ilyet hozzáfűzni a témához.

Csak elfog telni az idő, de ez nem azt jelenti, hogy lesz is változás. Én azt ajánlom neked, hogy ne várjál SOKAT, mert felesleges. Más megyét nézzél kizárólag. Ez a megye a pokol, ez a megye halott és nem fog feltámadni. Egyre rosszabb lesz a helyzet. Ha gondolod, akkor elmehetsz a mcDonald's-ba dolgozni, tudom rossz vicc, de én ismerek olyat, aki ott dolgozik Salgótarján egyetlen egy ''Mekijében''. Szerintem hallgass rám és ne az ilyen fafejekre . Ne várj sokat, mert fölösleges! Valamint ne Nógrád megyében keress, mármint ha betanított munkát akarsz, akkor itt találsz, de ha mást, akkor innen el kell menni. Az élet nem itt van, hanem odébb.


''Ha találsz is állást, akkor is valami nettó 140 ezret fognak fizetni.''


Ez maximum erre a megyére igaz, de ha Pest megyéről beszélünk, akkor ott más a helyzet.


Az, hogy ilyen a végzettséged, meg ilyen munkát keresel magadnak, az még nem azt jelenti, hogy abban is fogsz dolgozni. Tudom, hogy szeretnél, de ha nincs, akkor muszáj mást keresni, mármint a betanított ***** munkán kívül.


''Mit tegyek? Mit tehetnék? Ti mit tennétek a helyembe?''


Először higgadj le. Aztán gondold át dolgokat, mindent! Én a te helyedben fontolóra venném az utat el innen. Nem tudsz elmenni értem, de nincs más esélyed szerintem arra, hogy az ''álmaidat'' elérd itt. Ne külföldre szerintem, először maradjunk ebben az országban. Ha nem tudsz odébb menni egy megyével, akkor mégis hogyan mennél másik országba? Ezt az egyik kommentelő miatt írtam. Legyen az első opció az, hogy az országon belül keresel munkát, de akkor is szerintem Pest megye a végállomás. Hozzáteszem, hogy én 19 éves srác vagyok és semmi ilyen jellegű végzettségem sincsen. Persze további információkat nem árulok el magamról. Meg van nekem is a tervem, csak hát én az anyagiak miatt nem tehetem meg azt, hogy megcélozzak másik megyét. Persze ezalatt azt is értem, hogy én tudom, hogy milyen munkát keresek, de hát.... ilyen téren egy cipőben járunk, hiszen én sem találok.


Engem nem zavart, hogy regényt írtál! Az emberek nem szeretnek olvasni, tudom.... Bocs, hogy én is sokat írtam, valamint ez a kis rubrika elég idegesítő, így ha akarnám sem tekerném vissza mindazt, amit leírtam. Szóval ha valamit elírtam, azért bocsi. Remélem látod ezt, habár ezek után a kommentek után én biztosan nem néznék erre az oldalra fel többet.


NEM KELL RÁM HALLGATNI, AHÁNY EMBER, ANNYI VÉLEMÉNY! TE ÉLETED, TE TUDOD!!! DE MONDTAM SOK IGAZ DOLGOT SZERINTEM!

2019. jan. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!