Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a javaslatotok - szuper...

Mi a javaslatotok - szuper állást adtam fel külföldi áthelyezésért, amit borzasztóan megbántam?

Figyelt kérdés

12 év után kaptam lehetőséget, hogy Magyarországról a külföldi központba kerüljek. Csábító volt.


Nagyon megbántam a döntésemet: Egy kellemes kisvárost hagytam otthon egy túlzsúfolt nagyvárosért és a mindennapi élet beindulásával megmutatkozik, hogy nem élhetőbb az új közeg. Sőt: Sokszoros fizetés mellett végül kevesebb marad az ember zsebében hó végén, mint otthon, hiszen az albérlet, a lakhatási költségek és a megélhetés is lényegesen magasabb árszínvoalon van, még otthon saját lakásban éltem.


Legkevesebb 1 évet kellenne kibírni, de a munkát már nem szeretem, a kint léttől és a honvágytól szenvedek.


Felmondás esetén kicsi esélye van, hogy olyan csomagot kapok otthon, amilyen korábban volt; ráadásul az általam lefedett terület rendkívül specifikus, amire otthon még kicsi a kereslet.


Borzasztóan bánom a döntésemet, hiszen az áthelyezés sem kihívást sem anyagi többletet nem hozott, ráadásul magyarként még az integráció is lényegsen nehezebb hiába a helyi nyelv ismerete.


Mi a javaslatotok ebben a helyzetben: Felmondani és otthon valahol újra kezdeni? Vagy maradni és megnézni, hogy mit lehet kihozni a helyzetből? - Sajnos otthon sem tudok visszamenni kisvárosba, gyakorlatilag kénytelen lennék Budapestre pályázni. :(


Mit tennétek a leírtak alapján?


2019. jan. 1. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mióta csinálod a jelenlegi munkát? Én azért egy jó félévet legalább adnék a dolognak. Annyi idő alatt kialakul minden és láthatod, hogy tényleg nagyon szenvedos-e. Valamint közben lehet keresgélni itthoni munkát is és nem lecsapni az első lehetőségre, hanem a legjobbat választani.
2019. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így gondolom hogyha 12 éve dolgozol a cégnél és meg vannak veled elégedve (ami nyilván így van, különben nem léptettek volna elő) akkor beszélj velük, lesz rá megoldás.

Ha speciális szakterület, akkor meg pláne vissza fognak tudni helyezni.

2019. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Mit jelent az, hogy legalább 1 évet kéne kibírni? Utána visszavesznek a régi helyre a kisvárosba, ha azt mondod hogy inkább azt szeretnéd? Vagy már betöltötték a helyedet és csak Pestre mehetnél úgy is?


Mert ha egy év után visszamehetsz a régi helyre, akkor már bocs, de élhetetlen vagy. Én megértem, hogy valakinek inkább a kisváros tetszik, megértem azt is, hogy több pénzed maradt otthon, mindent megértek - de egy kva évet minden helyzetben ki kell bírnia valakinek, az nem is időtáv.


Emlékszem, mikor végeztem az egyetemmel a kiváló Gyurcsány-Bajnai érában: gazdasági válság, központilag elrendelt létszámstop, minden téren beszarás. Ott álltam nulla szakmailag releváns tapasztalattal, csak küldözgettem az önéletrajz e-maileket, bementem személyesen jelentkezgetni, legtöbb helyről vissza se szóltak, ahonnan meg igen, ott nem engem választottak a másik 500 jelentkező közül. Közben a szüleim kegyelemkenyerén éltem (tényleg csak éhenhalás elkerülésre volt elég) és volt, hogy potyáznom kellett a tömegközlekedésen hogy eljussak egy állásinterjúra, mert nemhogy bérletre de jegyre se volt pénzem, vagy aznapra no kaja.


Na, AZ krrrrvaszrrr volt! Nem is lett munkám több mint egy évig, míg az a banda el nem takarodott. De annak is vége lett egyszer.


Na de a te helyzeted? Hát bakker, ha más nem, gépezel, sétálsz a városban mint egy turista, bejárod az országot... aztán 1 év múlva mondod, hogy kösz, de mivel a kihívásokat szeretem, így vissza szeretnék menni Magyarországba, a kisvárosba. Így még jól is hangzik.

2019. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

# 3


A Viktor érában meg külföldre küldözgeted az önéletrajzot,mert ott van minden :DDD


De szépen belefűzted a politikát a semmit mondó válaszodba,gratula :D

2019. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

A semmitmondó az a tied, én a valós tapasztalataimat írtam le, meg azt a tanulságot, hogy 1 évet ennél sokkal szarabb helyzetekben is ki lehet bírni. Ráadásul úgy, hogy én nem is tudhattam előre, hogy ez most csak 1 évig fog tartani, vagy örök időkre. Ami tény, hogy az kellett hozzá, hogy az a banda eltskarodjon, mivel az új kormány rögtön eltörölte a létszámstopot, így több álláslehetőség is lett, meg jobban el is oszlott a jelentkezők száma a meghirdetett helyekre, lévén korábban a létszámstop miatt kínjában az is oda jelentkezett ahova lehetett, aki nem is akart oda menni.


De neked ennyiből csak az jött le, hogy nem a mostani kormányt szidom, tehát ellenség, így muszáj volt bebüfögni ezt a magvas mondanivalódat.

2019. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat - mindegyikre ment a zöld mancs.


Nem tudok a régi helyemre visszamenni.


Abban igazatok van, hogy 1 év nem a világ és önéletrajzban is jól fog mutatni. Még ha nem is élvezi az ember.


Az külföld-belföld idekint is nagy kérdés. Egyre többen jönnek ki (90 % fizikai jellegű, 10 % szellemi munkavégzésre). Sajnos a hazatérés egyenlő a budapesti munkavállalással, ami a havi nettó nagy részét el is viszi.


A válaszokat tényleg köszönöm - 1 évet adok a kinti munkavállalásnak, azt követően irány haza (hacsak meg nem szeretem a kinti létet és/vagy lesz értelme anyagi vagy professzionális okok miatt hazamenni.)

2019. jan. 1. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

#3 képzelem mennyire lehetsz piacképes a munkaerő piacon, ha 1 évig nem találtál munkát. :D Illetve a diploma is tuti versenyképes. Ez a legkönnyebb, a kormányt meg másokat okolni a saját bénaságod miatt. Meg a saját hülyeséged miatt másokkal elhitetni, hogy szenvedni jó. Gratulállok...


Kérdező, ha nem érzed jól magad, miért szenvedsz? Nem vagy mazochista. Keress itthon munkát, óriási bérdifferenciák vannak azonos szakmákom belül is, cég válogatja. Ha a versenyszférában mozogsz, egy valóban releváns tapasztalattal Budapesten magasabb fizetésért el tudsz helyezkedni (havi 176 munkaórával számolva) mint külföldön fizikai munkával. A nettó 3-400 eft-os bérsáv teljesen átlagos szellemi munkavállalóként a fővárosban.


Vagy, országon belül mész nyugatra. Nem tudom mivel foglalkozol, de Veszprém, Szombathely, Győr, Tatabánya mind iparváros, budapesti fizetések, olcsóbb megélhetés.


Ha több pénzed maradna mit itthon, talán megérné szevedni. De kevesebb is marad a zsebedben, rosszul is érzed magad, a lehető legnagyobb hülyeség ott maradni.

2019. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!