Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvesboltban dolgozni?...

Könyvesboltban dolgozni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ilyen Libri, Alexanda és hasonló boltokra gondolok.


Apumnak említettem, hogy szívesen váltanék munkahelyet, és ő hozta fel az ötletet, hogy dolgozzak könyvesboltban. Jelenleg egy ruhaboltban dolgozom, de úgy érzem, váltanom kell és kipróbálnék valami mást. Olvasni szeretek, azzal nincs gond, és világ életemben eladóként dolgoztam, már van bolti eladóként tapasztalatom.


Arra lennék kíváncsi, hogy akik könyvesboltban dolgoznak/dolgoztak, mik a tapasztalataik.



2019. jan. 1. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után szakmunkásképzőt végeztem, így szereztem könyvesbolti eladó szakmát. 32 évig dolgoztam ebben a munkakörben. Nagyon szerettem, bár nem könnyű munka, sok a cipekedés.

Nem tudom, hogy érdemes-e belevágnod, a könyves szakma most már halódik. Nagyon sok minden fent van az interneten, a letöltések miatt nem fogy a CD sem. Egyébként a könyvpiac is felhígult, régebben nem lehetett kiadni mindenféle rissz-rossz fércművet, ponyvát. Akkor még NEVELT a könyvpiac.

2019. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Libriben dolgoztam néhány éve, de nem volt túl érdekes. Ünnepek körül nagyobb hajtás volt, de amúgy alig néhány ember szokott lézengeni az üzletben, elég sok szabadidő volt munka közben. Cipekedni sajnos azért gyakran kell, kirakodni az új könyveket a régieket át egy másik részre vagy hátra, de nem vészes. Igazából annyira unalmas munka volt, hogy sok mindent nem tudok róla mesélni. :D Előtte elektronikai boltban dolgoztam, ott folyton jöttek a vevők akiknek segíteni kellett mert nem értettek a kütyükhöz, meghibásodott termékek miatt ment az anyázás, raktár és kassza között futkostam ha nagy volt a tömeg, nekem ezek után felüdülés volt ez a nyugi. Viszont 3 évig után meg azért mondtam fel, mert már túl nyugis volt. :D
2019. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó, és milyen volt a fizetés?
2020. nov. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!