Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erre az állásra mennyi bérigén...

Erre az állásra mennyi bérigényt adjak meg?

Figyelt kérdés

Jövő héten kell bemennem interjúra és bérigényt is kell majd mondanom, fémiparban dolgoztam előtte tehát műszaki rajzlapot tudok olvasni, mérőeszközöket használni, de cnc-ként még nem dolgoztam, tehát pályakezdőnek számítok. Azt mondták a telefonba hogy nettó bérigényt kell makd megadni, hogy éjszakai pótlékkal juttatásokkal együtt, tehát hogy havonta mennyit kapjak kézhez, mennyit mondjak majd?

Itt az állás:

[link]



2019. jan. 2. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Profession-ön van bériránytű, nézd meg, hogy ezen a területen mennyi az átlagkereset. Ha nagyon kell az állás, pár ezerrel menj alá.
2019. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nálam a 4 műszakot is figyelembe kell venni, ott valamivel többet kapnak mint 2 vagy 3 műszakban
2019. jan. 2. 18:42
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Akkor szépen kiszámolod, mennyi műszakpótlék járna neked az iránytűn megkapott átlag alapbérhez. Vagy én számoljam ki?
2019. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
megnéztem az oldalt amit írtál, de elég zavaros, pályakezdőként 200ezer, 3 év tapasztalattal 180 ezret adott ki, ennek nem fordítva kéne lennie? Nem találtam cnc beállítót csak sima gépkezelőt, onnan vannak ezek az adatok, meg esztergályos/marós, ott 220-250ezret írtak, de nekem forgácsolón kell majd dolgoznom és nemcsak gépkezelő hanem beállító is leszek, így nemtudom mely adatok alapján döntsek. Esetleg ha van aki ebben dolgozik és írna annak nagyon hálás lennék.
2019. jan. 2. 19:08
 5/10 A kérdező kommentje:
nem cnc gépkezelő, hanem sima gépkezelőt találtam, hogy ne legyen félreértés
2019. jan. 2. 19:09
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

Nézd át ezeket is, biztos akadnak hasznos találatok.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=cnc&kategor..

2019. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alapbérigényt adnék meg, tehát a műszakpótlékot azon felül kell számolni. Honnan lehetne tudni, hogy hány éjszakai műszakra, túlmunkára osztanak be. Szerintem eleve erre vonatkozik a bérigény kifejezése, de lehet hangsúlyozni. Az összeg természetesen bruttóban értendő, így kell meghatározni, de ezt is odaírhatod, mondhatod.
2019. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az ilyet több lépcsőben kell megadni, meg utána kell kérdezni, mi kell a cégnek. Általában ezek a szintek vannak CNC-n.


Operátori szint:

Bekapcsolom a gépet műszak elején, felteszem az anyagot, leveszem, lefújom a satut / ütközőt stb., felteszem a másikat. Addig megtörlöm az előzőt.

Műszak vége előtt összetakarítok, 20-40 perc gép fajtától függ. 10 perc adminisztráció.


Gépbeállító szint: ugyan ezek, plusz:

Átáll másik munkadarabra, előzőleg megírt programokból kiválasztja azt, amit kell. Műszaki rajz alapján munkadarabot ellenőrzöm, ha nem jók a méretek, korrekciózom a programot. Vagy a szerszámot. Itt jönnek képe a szerszámok. Szerszámokat folyamatosan mérni kell, kopás esetén korrekciózni. Ha nagyon kopott, cserélni. Szerszámot összerakni satuban, lemérni, bevinni a gépbe a szerszám méreteit, stb. Mérési jegyzőkönyvet készíteni.


Programozói szint: ugyan ezek, plusz:

Programot megírja. Profil mérteket korrekciózza, megadja. Nullpontokat eltolhatja kedve szerint (ez a programozás része).


Technológus szint: ugyan ezek, plusz

Forgácsolási technológiát számol, szerszámkatalógusból ő határoz meg szerszámot, ő rendeli meg. Kap egy X összeget egy hónapra, amiből gazdálkodhat a gépet illetően. Legmagasabb jogosultsági szint a CNC gépen. Neki A-tól Z-ig mindent tudni kell.


Ahogyan elnézem, itt a második szintre keresnek embert. De ez se rossz egyébként.

Miután betanultál gépbeállítói szintre (3 hónapos próbaidőbe férjen bele! Legfeljebb 2 hónap legyen!)

A Te megyédben én 200 ezer forintot mondanék túlóra nélkül ezen a szinten.

Az én levezetésemet el ne mond interjún, de azt mindenképpen kérdezd meg (és ez jó pont is, ha megkérdezed) hogy milyen szakmai fejlődési lehetőségek vannak, elsődlegesen a CNC-n.

2019. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8-as voltam, azt lehagytam, hogy aktív CNC-s vagyok, nekem ez a tapasztalatom.
2019. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
8-as ez korrekt volt.
2019. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!