Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajza hogy jelöljem,...

Önéletrajza hogy jelöljem, hogy még mindig az utolsó munkahelyemen dolgozom, fel szokás tüntetni a hónapokat vagy csak az éveket? Magának a dokumentumnak, milyen nevet szokás adni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Vagy odaírod a jelenlegi munkahelyed kezdő dátuma után, hogy pl. "jelenleg" (pl. 2016.01. - jelenleg), vagy nem írsz semmit, azaz ha nincs ott, hogy meddig dolgoztál ott, nyilvánvaló, hogy most is ott dolgozol.

Év és hó kell, ha csak évet írsz, akkor nem lehet tudni, hogy az adott év januárjától vagy decemberétől dolgozol/dolgoztál azon a helyen. Nem mindegy.

A dokumentum neve (bármennyire is meglepő): Önéletrajz (ha angolul írod, akkor CV vagy curriculum vitae).

2019. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha néhány hosszú munkaviszonyod van csak akkor szerintem elég évet írni. Nekem 7, 5 , 7 éves munkaviszonyaim voltak. Nem mindegy, hogy melyik hónaptól ?

Ha több rövid ráadásul egy éven belül akkor kénytelen vagy kiírni a hónapot is.

Én a vezetéknév_CV_EN.PDF formátumot szoktam használni file névnek. ( EN angol HU magyar DE német nyelvű stb. )

2019. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Írd oda a hónapot is.

Pl 2015 augusztus - jelenleg


Önéletrajzot mindig pdf formátumba add be, ne word formátumba, kivéve, ha arra külön kérnek. Azt javaslom, csináld meg word-ben aztán konvertáld át pdf-re.

A dokumentum elnevezésében szerepeljen a neved, az önéletrajz nyelve és a betölteni kívánt pozíció.

Pl:

Madzag_Gyorgy_cv_hu_gyartastamogato_mernok.pdf

2019. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelenlegi munkahelyet úgy szoktam jelölni, hogy pl.

X Kft. (2015-)

Én hónapokat nem szoktam feltüntetni, mert mindenhol több évig dolgoztam.

A dokumentum neve - nem meglepő módon - "Önéletrajz". :DDD

2019. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írd oda a jelenlegi munkahelynél hogy melyik évben kezdtél, de azt hogy mikor fejezted be ne írd oda, csak azt hogy "Jelenlegi munkahely cég neve és a kezdés éve." Nem kell túl dramatizálni. Interjún meg úgy is megkérdezik hogy mikor tudnál kezdeni, olyankor szerintem a legkorrektebb válasz erre az hogy amint leszámoltál a jelenlegi helyeden utána már tudsz kezdeni. Fix időpontot egyrészt azért nem érdemes mondani mert lehet hogy kérnek felmondási időt, de lehet hogy nem, meg az is lehet hogy utána csak 1 héttel később tudnál kezdeni mert lehet más személyes dolgod akad hirtelen. Én személyes tapasztalatom ez, mert én legutóbb is ezt mondtam, meg előtte is volt már ilyen, és elfogadták ezt válasznak.
2019. jan. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!