Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel lehet manapság relatíve...

Mivel lehet manapság relatíve jól keresni nőként, diplomával? (Nem biztos hogy a végzettségemmel helyezkednék el)

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy haszontalan, amit tanultam, de közszolgálatban lenne vele állásom (NKE-s diploma). Mint tudjuk, abból sajnos nem lehet meggazdagodni, vagy legalább csak gyűjteni.

2019. jan. 7. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen irreleváns, hogy nőként vagy diplomás, vagy férfiként. Mivel szellemi munka, nem számít a fizikum (egyébként a legtöbb fizikai munkában sem igazán számít). Alapvetően sok nő azért nem akar egy adott szakmát végezni, mert szerinte az férfias, de a példa mégis az, hogy a nők is ugyanúgy elvégzik ezeket a munkákat, csak kevesebben vannak.


Műszaki, informatikai, gazdasági, pénzügyi területen most elég jól el lehet helyezkedni diplomával. De ez attól is függ, mihez van affinitásod.

2019. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Igen, azért tettem hozzá, h nőként, mert nem feltétlenül egy irodában ücsörgős, "női" munkára gondoltam.
2019. jan. 7. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A mérnöki végzettségekkel (gépész, villamos), informatikával, esetleg gazdaságival ma nagyon jól lehet keresni, viszont gondolom ez nem tartozik az érdeklődési körödbe ha NKE-n tanultál tovább elsősorban (feltételezem), ezek alapvetően erőteljesen reál érdeklődésű pályák ezért van tele nagy részben férfiakkal. Azt nem tudom, hogy mennyire jó ötlet valami olyat választani csak pénzért ami egyáltalán nem érdekel, tudnád-e így tanulni? Ha ez nem kizáró tényező, akkor ezek közül válassz!
2019. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gimis koromban, sőt, még egyetemen is erős 3-as - gyenge 4-es voltam reál tárgyakból...


Így is el lehet szerintetek végezni egy reálosabb, gazdasági szakot mondjuk?

2019. jan. 8. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi számít neked jó jövedelemnek?
2019. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pénzügy.
2019. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zolály ***** válasza:
Hát figyelj, ha a matekkal nincs nagy bajod, akkor én mindenképp egy gazdasági alapképzést (pl. pénzügy-számvitel) ajánlanék, utána egy Pénzügy mesterképzést. Ahogy hallottam, nagyot lehet vele kaszálni (persze különösen a mesterszak elvégzése nem piskóta, tele van statisztikával, matekkal (főleg valszámmal), illetve joggal stb. De ha ezt egyszer elvégzed, nem lesznek már anyagi gondjaid az életben.
2019. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
ALDI pénztáros? Nem szégyen a munka!
2019. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!