Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt vonnak le adót?

Táppénz alatt vonnak le adót?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) megakadtam egy kérdéssel, ezzel fordulnék most hozzátok. Kicsit zavaros de igyekszem egyszerűen leírni.

2018.január végén eljöttem táppénzre a terhességem miatt.Előtte adtam le az adóbevallásom amin még a lányom egyedüli gyerkőcként szerepelt mivel akkor még nem voltam 12.hetes terhes. Havi lebontásban kértem a lányomra a családi adókedvezményt. Márciusban megkaptam az igazolást a 90.napról,tehát a kisfiamra visszamenőleg márciustól igényelhetem meg.

A kérdésem az lenne, hogy akkor márciustól már 2gyermekre vonatkozik a Családi adókedvezmény összege? Ha a picúrra járna a 20.ezer akkor a lányomra is de csak márciustól? Ha igényeljük majd visszamenőleg akkor a lányomra is lehet majd, vagy neki arra a 2018-as évre az egyedüli gyermekre vonatkozó jár?

a bérpapiromon a táppénz ideje alatt nem jelent meg semmi az adóval kapcsolatban és úgy tudom csak annyi adókedvezményt tudok megigényelni amennyit adóztam.



2019. jan. 9. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. Adót vonnak, de csak azt. Járulékot nem.
2019. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!