Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki diploma nélkül csinál...

Aki diploma nélkül csinál mérnöki munkát az mérnök asszisztens? Vagy ez nem így megy?

Figyelt kérdés
Egyik kollégám mondta hogy mivel még nem fejeztem be az egyetemet nem mérnök hanem mérnök asszisztens leszek amikor átvesznek főállásba gyakornokiból. Már volt interjú és mondták h számítanak rám csak nincs lepapírozva még mert minden rohadt lassan megy ennél a cégnél. Igaza van vagy nem a papír teszi az embert mérnökké?

2019. jan. 9. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Cégtől függ, hogy milyen néven vesznek fel.

Egyébként a mérnökasszisztens is egy külön képzés, régen 3 év volt. Most nem tudom, létezik -e még ez a képzés.


De cégtől függ, hogy mit papíroznak le. Annyi, hogy majd a FEOR-kód szerint valahova besorolnak.

2019. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A mérnök asszisztens kisegítő munkát végez a feljebbvalójának (aki általában egy diplomás ember, mérnök). Olyanokra kell gondolni, amikhez nem kell mérnöki tudás, de benne van a munkafolyamatban és lepasszolható másnak is, így nem kell vacakolnia vele, mert más megcsinálja helyette, visszakapja és majd dolgozik tovább a végeredménnyel.
2019. jan. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
70%

"Igaza van vagy nem a papír teszi az embert mérnökké?"

Részben igen. A papír nélkül viszont hiába végzel mérnöki melót, nem kapod meg érte a mérnöki fizut.

Saját példám.

2019. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Papírral sem kapod meg sokszor!
2019. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Asszisztenst jól megírták.

Dolgozni amúgy is lehet. Akár fizu is jó lehet. De államiban esélyed sincs. Ott nem a tudás, hanem a papír és a mutyi számít. Legtöbb multi nem fizet túl jól, de tárgyalás kérdése a papír és a fizu kapcsolata. Nálunk BSc alapból 20k havi, az MSc 70k, a PhD 150. Ezzel és enélkül is azt nézik, mennyit tudsz.


Ha asszisztensibe vesznek fel, akkor onnan feldolgozhatod még magad. Vagy közben csinálod az egyetemet. Akár tanulmányi szerződést is meg lehet fontolni.

De ez ottani cég kultúráján és működésén múlik. Tőlük kérdezd, mit jelent ez. Nálunk mérnöknek is felvesznek. Csak tudd, amit kell. Van idegen forgalmat végzett, meg tanárit is, aki nálunk mérnök. Nem a papír mondja meg, mit tud a kolléga!

2019. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma adtak ajánlatot, az alapján amit korábban interjún mondtam nekik. Úgy számoltam akkor hogy amit egy friss diplomás bérnek gondoltam (kérdezgettem ismerősöktől, meg néztem neten) kicsivel több legyen mert már majdnem 2 éve a cégnél gyakornokoskodok. Igazából megadták amit kértem és mondtak egy valamivel nagyobb összeget amire átállnak amint megvan a diploma, ösztönzésképpen. (Már csak vizsgáim vannak de nem végzek ebben a félévben...).


Szerződést még ez után írják meg, úgyh az nem derült ki hogy milyen címszó alatt fogok dolgozni, de majd kiderül az is nemsokára :)


Amúgy multiról van szó #5-ös.

2019. jan. 10. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Multináciknál amúgy is csak úgy kapsz fizu emelést (nem 0.5-2%között, hanem 5-15 közöttit), ha céget váltasz.

Ez 1-2 év után esedékes. Főleg, ha új vagy a szakmában. Az elején jó sokat kell váltani, mire annyit tudsz keresni, hogy akár egy lakhelyhez közeli albérlet árát is meg tudd fizetni és ne kelljen a kaját lopni a közértből közben, hogy meglegyen a napi 700 kcal minimál bevitel.

2019. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Min 2, de inkább 3 évig nem akarnék váltani. Ajánlatukkal meg teljesen meg vagyok elégedve. Tudnék belőle normális albérletet is bérelni ha lenne rá szükség...
2019. jan. 12. 00:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá! :)

Munkában lehet igazán fejlődni szakmailag.

2019. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!