Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora havi nettó keresettől...

Mekkora havi nettó keresettől érdemes ki költözni ausztriába/németországba?

Figyelt kérdés
Persze úgy hogy ne kelljen nélkülözni.
2019. jan. 9. 20:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Örülnék ha első sorban kint élők szólnának hozzá
2019. jan. 9. 20:34
 2/6 anonim ***** válasza:
2000 erótól felfele.
2019. jan. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Attól is függ, milyen jellegű munkát végzel kint.

Én pl. potom 2000 euróért ugyan ki nem mennék, pláne ha ez bruttó, ennyit itthon is meg lehet keresni IT pályán.


Amúg az árak odakint nem olyan horribilisek. Közlekedés, benzin ugyanannyi, mint itthon. Bolti árak 30-40%-kal drágábbak, éttermek kb 2x annyiba kerülnek, mint itthon.

Ami drága, az a lakhatás. Szóval ha pl. Bécsben akarsz dolgozni, még mindig jobban megéri Sopronban bérelni egy lakást és ingázni.

Én azt mondanám, hogy nettó 2200 EUR fölött már megéri, ha Sopronból ingázol és 3000 EUR fölött ha kint bérelsz lakást.

2019. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

IT-sekre ne hallgass soha mert el vannak szállva maguktól.


Medián jövedelem nyugaton legtöbb helyen 2.000 euro körül van, annyiért menj el nyugodtan mert abból már kényelmesen meg lehet élni.


Én ingaztam határ mellől Bécsbe és bar 1.400 volt a nettom teljes munkaidőben, ennyiért biztosan nem költöztem volna ki [kereskedelem].


Mint ahogyan itt Pesten is igaz gyakorlaton vagyok de 220.000ert már elmegyek dolgozni az is itt a medián jövedelem.


Az elején minden sokba fog kerülni azzal számolj. Lakás berendezése, első lakás kiadások mint kaució bérleti díj stb. Autó átiratás biztosítás díja, szóval én azt tanácsolom neked ha az elején se akarsz nélkülözni mindenestül 1.600.000 tartalék alatt ne indulj el semerre.


WG / tömegnyomor szállások az pedig nem élet.


Remelem segítettem

2019. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nettó 1400 EUR? Az kb 445 ezer HUF. Még ha ingázol is, albérlet Sopronban rezsivel együtt kb 100 ezer. Kocsi fenttartása és benzin az ingázáshoz havi 100 ezer. Ha itthon kajálsz, akkor a havi kaja kb 40 ezer. Háztartási cuccok, szórakozás, egyéb kiadások mondjuk 35 ezer és tegyük fel, hogy kéthavonta haza akarsz menni a szülőkhöz (számoljuk 200 km távot): havi 8 ezer.

Az annyi, mint 283 ezer, azaz majd 300 ezer havi kiadás. Marad tehát nagyjából 150 ezer, amit félre tudsz tenni. Nem rossz, de egy jó fizetéssel, jó gazdálkodással itthon is félre lehet tenni 70-80 ezret, akkor minek kínlódnál a napi 140 km-es ingázással?

2019. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1500 euróért én is úgy számoltam, hogy csak ingázni járnék ki. Nekem van lakhatásom határ közelbe mivel ide születtem. Ha kint laknék szakmámba mennék dolgozni(hegesztő) vagy c kategóriára. Egy barátom most ment ki, ő autószerelő. 3000 eurót keres mínusz szállás viszont gondolom én annyit nem kapnék főleg pályakezdőként. Ő annyit mondott, hogy az árak ugyan azok mint itthon viszont a hús az sokkal drágább. (Szállása azt hiszem havi 350euro)
2019. jan. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!