Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt hogyan mondjak...

Próbaidő alatt hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés

Első munkahelyem, de nem szeretnék ott tovább dolgozni. És én hülye voltam, hogy belementem abba, hogy kevesebb időre jelentettek be, méghozzá nem is azt kell csinálnom, amiért bejelentettek. Nem tudom, hogy tényleg be vagyok e jelentve, meg múlthonapban kézbe kaptam a pénzemet. Szeretnék kilépni, nem akarom, hogy bajom legyen belőle. Mit tegyek? A munkáltatómmal nem is beszéltem még, csak egy közvetítővel. Neki, ha írok egy sms-t, hogy nem szeretnék tovább ott dolgozni, az elég? Mert ahol dolgozok, ott nem foglalkoznak ezzel.


Köszönöm előre a választ.


2019. jan. 10. 04:33
 1/6 A kérdező kommentje:
A közvetítőnek is leadhatom a felmondásos papírt?
2019. jan. 10. 05:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen sokkolóan is hangzik de a munkáltatódnak kell leadd a papírt. Az nem derült ki hogy melyik cég gyakorolja a munkáltatói jogokat.
2019. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Írsz egy papírt, hogy "Az xy-kor kelt munkaszerződésemet próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondom". Ezt leadod a HR-en meg szólsz a főnöknek, aztán hazamégy vagy max megvárod a kilépő papírokat.

Próbaidő alatt indoklás nélkül azonnal felmondhatsz.

2019. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy szólhatsz is a vezetőnek és a HR-en adják a papírt. Nem hiszem, hogy vacakolnának ezzel, a lényeg nem az ki készíti el a papírt. A lényeg, hogy mindkét fél elfogadja az abban foglaltakat...
2019. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg, hogy mindkét fél elfogadja az abban foglaltakat..."


Nem lényeg.


A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, pontosan ezért nem kell a másik fél beleegyezése/hozzájárulása/elfogadása.

Az átvétele kell hozzá (közlés a másik féllel), mert az átvétellel vált ki joghatást.

2019. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

5-ös igaz, itt tényleg egyoldalú! Köszi a helyesbítést! Tényleg.


Viszont nem kell neki megírni, biztos nyom egy entert a HR-es a nyomtatónak.

2019. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!