Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akar mindenki “projektme...

Miért akar mindenki “projektmenedzser” meg “ügyvezető igazgató” lenni, és miért van belőlük túl sok? És miért érdemelnek ennyire magas fizetést?

Figyelt kérdés

Manapság mindenki ez akar lenni.


Egy csomó helyen szerintem túl sok van belőlük. Mindenki ilyen olyan menedzser, az irodákban mindenki kávézik netezik, “majd’ megszakadnak”.


Egy csomó esetben semmi érdemi munkát nem végeznek.


Egy étterembe például minek 5 menedzser miközben pincér csak pl három van? De sok cégre ugyanez elmondható.


Egyébként is a többség nagyon fennhordja az orrát. Céges autó ilyen olyan utalvány stb. De minek? A többség magáncélra használja villog vele.


4-500.000 forint netto de mire? S amikor elbocsátás van akkor azt is inkább kezdik lentről.


Egyetemen is volt egy csomó költségcsökkentés példa. Hiába volt a cégnél öt teljesen felesleges menedzser SENKI nem javasolta hogy a menedzserek szamat kene csökkenteni mert kb semmi dolguk nincs. Mindenki az alkalmazottakat rúgta ki inkább.


Ez mi így egészben ?


2019. jan. 10. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Balázskám, ma is hülye vagy, és hülyeségeket beszélsz.

Egy normális cégnél sem jut 3 alkalmazottra 5 vezető, ilyen csak balázsországban van, meg persze az állami szektorban, ahol így lapátolják ki a közpénzt. Piaci alapon működő cégek kitermelik az apparátusuk költségeit.


Sokan végeznek kemény munkát vezetőként. Autóval miért ne villogna, ha megkapja a munkájáért cserébe, ráadásul hivatalosan magáncélokra is. Az utalványokkal mondjuk senkit nem láttam még villogni :D


De hiába magyarázzuk el, buta vagy, nem érted.

2019. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Én például nem akarok az lenni...
2019. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

A menedzseri pozíció egy presztízs,kvázi egy karrier csúcsa.


Bizony a menedzserek nagyon sokat dolgoznak.Ahol én eddig dolgoztam ott általában reggeltől estig bent voltak,de még hétvégén is dolgoztak otthonról.


Ennek a munkának van előnye és hátránya is, ugyanis könnyen kilehet benne égni.

2019. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
94%

Nyilván van olyan is aki nem csinál semmit, csak hát ez sem ilyen egysíkú dolog. Ismerek olyat aki 4 (négy!) diplomával dolgozik. Na tényleg megcsinálja a munkáját akár négy óra alatt is. De! Viszont nem tudja azt bárki elvégezni és ez itt a dolog egyik nyitja. Meg lehet próbálni, csak aztán menjen is, mert lehetne itt mondani számos munkakört ami úgymond "nem csinál semmit az irodában" munka, csak lehet egy futószalag dolgozó nem fogja tudni elvégezni.


A mindenféle menedzser titulus az manapság még egy portásnak is megvan. Találkoztam ilyennel. :)


500e fizura meg lásd a fenti példát. Betehetnének akárkit egy marketing menedzser poziba, csak semmit, de semmit se tudna megcsinálni. Így konkrétan. Nagy fizu sokéves tanulmányokra jár és akár több diplomára. Szerintem is jó lenne ha mindenki keresne ennyit csak ez ilyen.

2019. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Szívesen kifejteném a véleményem, de tök felesleges mert Balázska holnap úgyis megkérdezi aztán holnapután és azután és azután is...
2019. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én jelentettem a nem megfelelő stílus miatt. Jó éjszakát !:)
2019. jan. 10. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok se vezető, se menedzser.


Céges autó van, ami azért jó, mert így nem kell sajátot venni. Ha te nem is, azért a többség örül ha kap autót.


És egy szellemi munkást sose látod kívülről mikor dolgozik. Lehet, hogy épp mondjuk tenisz közben jön egy fontos ötlet a munkájához.

2019. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

A stilus miatt. Ertem.


Mert a te stilusod marhara megfelelo.


Gondolom teged is fizet az oldal uzemeltetoi.


Mikorcjelentem a kerdes, akkor semmit nem csinalnak.


Bezzeg, par embert engednek itt eloskodni.

2019. jan. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Valaki tuti fizeti, mert ő trollkodhat, nekem meg simán leszedik a hozzászólásaim...
2019. jan. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!