Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Ha próbaidőben vagyok és felmondok másnap már nem is kell bemennem? Vagy hogy van a szabály? (első munkahelyem - HR szakma)

jan. 10. 18:35  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Na, te is csak a hr-es szakma megbecsülését és a kialakult sztereotípiát erősíted ezzel a kérdéssel....

Ha hr területen dolgozol, akkor ezt azért tudni kéne.

De hogy segítsek is, nem, nem kell másnap bemenned!

Üdv.,

Egy normális hr-es.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont jan. 10. 18:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ami semmit nem ér.

Nem ezt a szakmát tanultam, 2 hete dolgozom itt, de találtam szakmabeli munkát és lépnék.

Szerintem ez így teljesen korrekt és nem kell tudnom erről mivel nem HR a területem.

# 2/19Időpont jan. 10. 18:44 Privát üzenet

Ez kamu kérdés???

HR-es vagy és nem tudod? LOL!!!

Amúgy igen, bármikor leléphetsz.

De ha BÁRMI (laptop, fizu előleg, bérlet, kajajegy,...)van a neveden a cégtől, akkor azt HIVATALOSAN add vissza előtte!

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont jan. 10. 18:45 Privát üzenet
Mivel próbaidőn vagy, így ha ma felmondasz, másnap már nem kell bemenned.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont jan. 10. 18:46 Privát üzenet
Csak írásban mondj fel és vetesd át dátumozva, aláírva.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/19Időpont jan. 10. 18:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

Még egyszer leírom, hogy nem vagyok HR-es, két hete dolgozom ebben a szakmában ahol épp felmondani akarok, hogy a saját szakmámban dolgozhassak. És mivel első munkahelyem, nem tudtam hogy müködik a próbaidő alatti felmondás.

# 6/19Időpont jan. 10. 19:30 Privát üzenet
Nem bántásból mondom, de azért lejön milyen gáz a magyar HR általánosságban, ha a cégek arra sem képesek, hogy legalább olyan embert vegyenek fel, akinek olyan a végzettsége... Viszont gratulálok, mert a képességed, hogy eladd magad, az ezek szerint jó.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont jan. 10. 19:48 Privát üzenet

Kedves kérdező!

A próbaidő alatt azonnali hatállyal tudsz felmondani, így a felmondás után már mehetsz is haza, mégcsak masnapig sem kell várnod, hogy a felmondásod elkezdődjön vagy megtörténjen.

További szép napot:

Egy kedves válaszoló.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont jan. 10. 20:09 Privát üzenet
Nemhogy másnap nem kell bemenned, hanem odaadod a felmondást 2 példányban, egyiket aláírva visszakéred, leadod a laptopod/egyebet, és már mehetsz is haza. Az előző munkahelyemről én is próbaidő alatt jöttem el, reggel 9-re bementem, felmondtam, 10 után kicsivel már sétáltam hazafelé. (és azt a napodat is kifizetik)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont jan. 10. 20:19 Privát üzenet

Egy HR-es, aki ugyan odaírja, hogy HR SZAKMA, de aztán gyorsan hozzáteszi, hogy nem is az - de ami ennél is nagyobb baj, hogy még a munkaügyi törvényeket sem ismeri.

Már bocs, de ha egy állásinterjún megkérdezi Tőled valaki, hogy mennyi a felmondási idő, mit fogsz mondani neki? Mert ugye ezt is tudni kéne - ha nem is szakmád.

Nem vagyok HR-es, de azért a Munka törvénykönyvét elég jól ismerem :-) Ha felvennének egy ilyen pozícióba, az lenne az első, hogy leülök és átolvasom.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont jan. 10. 20:24 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Átlag munkahelyen hogy működik a túlóra? Maradsz ha szeretnél vagy maradsz ha még másnap is állásban akarsz lenni?
Be vagyok jelentve de nem jár betegszabadság. Ez hogyan lehetséges?
Leszámolta munkahelyén a haverom másnap kifizették a szabadságaival együtt,10. -én viszont megint kapott fizetést. Köteles szólni érte? Illetve vissza küldeni a pénz?
Vegezhetek-e diákmunkát úgy, hogy főállásban is dolgozok, ha még tart a tanulói jogviszonyom?
Munkaszerződésben gépkezelőnek vettek fel. Első nap egész munkaidőben takarítottam, ki sem próbáltak abban a munkakörben amibe felvettek. Másnap kirúgtak már be sem kellett...
Miért csinálják azt sok helyen, hogy azt mondják, vissza fognak hívni mondjuk másnap, de nem hívnak?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!