Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidőben vagyok és...

Ha próbaidőben vagyok és felmondok másnap már nem is kell bemennem? Vagy hogy van a szabály? (első munkahelyem - HR szakma)

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Na, te is csak a hr-es szakma megbecsülését és a kialakult sztereotípiát erősíted ezzel a kérdéssel....

Ha hr területen dolgozol, akkor ezt azért tudni kéne.


De hogy segítsek is, nem, nem kell másnap bemenned!


Üdv.,

Egy normális hr-es.

2019. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ami semmit nem ér.

Nem ezt a szakmát tanultam, 2 hete dolgozom itt, de találtam szakmabeli munkát és lépnék.


Szerintem ez így teljesen korrekt és nem kell tudnom erről mivel nem HR a területem.

2019. jan. 10. 18:44
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Ez kamu kérdés???


HR-es vagy és nem tudod? LOL!!!


Amúgy igen, bármikor leléphetsz.

De ha BÁRMI (laptop, fizu előleg, bérlet, kajajegy,...)van a neveden a cégtől, akkor azt HIVATALOSAN add vissza előtte!

2019. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Mivel próbaidőn vagy, így ha ma felmondasz, másnap már nem kell bemenned.
2019. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Csak írásban mondj fel és vetesd át dátumozva, aláírva.
2019. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.


Még egyszer leírom, hogy nem vagyok HR-es, két hete dolgozom ebben a szakmában ahol épp felmondani akarok, hogy a saját szakmámban dolgozhassak. És mivel első munkahelyem, nem tudtam hogy müködik a próbaidő alatti felmondás.

2019. jan. 10. 19:30
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból mondom, de azért lejön milyen gáz a magyar HR általánosságban, ha a cégek arra sem képesek, hogy legalább olyan embert vegyenek fel, akinek olyan a végzettsége... Viszont gratulálok, mert a képességed, hogy eladd magad, az ezek szerint jó.
2019. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

A próbaidő alatt azonnali hatállyal tudsz felmondani, így a felmondás után már mehetsz is haza, mégcsak masnapig sem kell várnod, hogy a felmondásod elkezdődjön vagy megtörténjen.

További szép napot:

Egy kedves válaszoló.

2019. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy másnap nem kell bemenned, hanem odaadod a felmondást 2 példányban, egyiket aláírva visszakéred, leadod a laptopod/egyebet, és már mehetsz is haza. Az előző munkahelyemről én is próbaidő alatt jöttem el, reggel 9-re bementem, felmondtam, 10 után kicsivel már sétáltam hazafelé. (és azt a napodat is kifizetik)
2019. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Egy HR-es, aki ugyan odaírja, hogy HR SZAKMA, de aztán gyorsan hozzáteszi, hogy nem is az - de ami ennél is nagyobb baj, hogy még a munkaügyi törvényeket sem ismeri.

Már bocs, de ha egy állásinterjún megkérdezi Tőled valaki, hogy mennyi a felmondási idő, mit fogsz mondani neki? Mert ugye ezt is tudni kéne - ha nem is szakmád.


Nem vagyok HR-es, de azért a Munka törvénykönyvét elég jól ismerem :-) Ha felvennének egy ilyen pozícióba, az lenne az első, hogy leülök és átolvasom.

2019. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!