Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg sokkal emelték most a...

Tényleg sokkal emelték most a rezidensnek fizetését? Megéri itthon rezidensnek menni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
google
2019. jan. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a googleban, de semmi konkrétat nem találtam.
2019. jan. 11. 01:52
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Br. 195 000-re emelték :)
2019. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Azt, hogy pontosan mennyi most a rezidensi fizetés nem tudom, de ha normális lenne nem menekülnének az orvosok az egészségügyből.


Tegnap voltunk a feleségemmel terhesgondozáson. Gondozó 1, Gondozó 2, Nőgyógyászat egymás mellett. Mindben ül egy nővér, egy doki pedig rohan fel-alá. Bemész, nővérke felveszi az adataidat, ha kérdés van vagy dönteni kell, akkor várjuk a dokit. Háromnegyed órát ültünk bent, mert először elfelejtett receptet adni, majd véletlenül dupla adagot írt, mivel vissza akartunk kérdezni, várni kellett még egy kört. Másra nem tudtunk rákérdezni. Elnézést kért, éjszakai ügyeletből jött a szülészetről. Azt hittük, hogy valami szabadságolás vagy egyéb vészhelyzet, de nem, ez így teljesen normális.


Amúgy magánpraxisban biztos, hogy elég jól keres, meg a túlóratörvény is jól jött... De hogy én elkezdem képezni magam szülészetből, ha esetleg nem lenne orvos a szülőszobán, az is biztos... Egy szó mint száz, orvosként biztos nem halsz éhen, de hogy megéri-e...?

2019. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Vagyis nettóban egy sori munkás többet kap (180-190ezer 1 túlórával, míg az orvosok többet mennek)Megéri..
2019. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egészségügyben dolgozom, szakdolgozóként, 3-as válaszolónak üzenem a túlóratörvény az egészségügyi dolgozókat baromira hidegen hagyja ugy orvosokat mint ápolókat mivel az egeszségügyben külön szabályok alapján 1248 túlóra is lehet egy évben.

A kérdésre válaszolva jelenleg megéri rezidensnek lenni, folyamatos jelentős ösztöndíjakkal támogatják a rezidenseket nálunk is folyamatosak a felhívások az osztályon a határidőkre stb.

2019. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2019. jan. 13. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!