Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan dolgozzam fel a felmond...

Hogyan dolgozzam fel a felmondásomat, hogy egy rosszabb helyre kerültem?

Figyelt kérdés

Felmondtam 16 év után, és kiköltöztem Belgiumba. A döntésemet rendkívül megbántam, mert sem anyagilag, sem professzionálisan nem előreléoés a váltás, de vissza már nem mehetek.


Mi a javaslatotok? Mit tegyek? Hogy dolgozzam fel, hogy egy jó helyet hagytam magam mögött?


2019. jan. 11. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Keress másik munkahelyet akkor, nem csak egy jó van a világon. Rossz döntés volt, na bumm. Lesz másik, csak keresni kell.
2019. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Belgiumban gondolom nem csak egy munkahely van. Keress másikat meg tanuld a nyelvet végezz el ott valami szakmát stb. Sokan azt gondolják hogy kimennek külföldre és ott egyből minden szebb jobb. Nem, nem az. A lehetőség ott van de azért meg is kell dolgozni.
2019. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hoyg ennek oka volt.

Nyilván nem azért mondtál fel, és költöztél Belgiumba, mert bal lábbal keltél. Valamiért meghoztad ezt a döntést.

Most nem úgy sült el, ahogy tervezted, de ne állj meg. Találd meg azt a helyet, amit elképzeltél, legyen kint olyan életed, amilyet szeretnél.

Na ezért kell tenni.

2019. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Egy jó munkahelyről kilépni még hazai kertek között is alakulhat így, hogy rosszabb munkahely lesz belőle. Ez nem Belgium specifikus dolog. Van ott is jó munkahely és tudsz ott is informálódni, tudod alakítani a helyzetet.


Azt nézd meg előtte vajon miért nem láttad ezt előre? Elvileg az ember alaposan tájékozódik mielőtt állást vált, főként külföldre menve. Tényleg nem értem miért nem tudtad előre legalább a fizetési részét összevetve az ottani megélhetési árakkal, egyből lehetne tudni mennyire éri meg anyagilag.


Az előrelépési részét akár nehezebb is lehet kideríteni, de ha szeretnél előrelépni azt ott is megteheted még, legfeljebb nézel majd ott másik munkát.


Több megfontolás és informálódás kellene és rendben lehet az, csak tanulj belőle.

2019. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Némi háttérinformáció:


1. A nyelvet beszélem és középvezetőnek jöttem ki egy nemzetközi céghez.


2. Alaposan informálódtam, a kiköltözést a cég is segítette.


3. Az albérlet fizetését, a pozíció betöltését legalább 12 hónapig kell megtennem.


Ami miatt bánom a váltást:

1. Érzelmileg kötődöm az előző munkahelyhez.


2. Rámszakadt a magány.


3. 16 év tapasztalata az új helyen keveset ér - más területre tettek át.


4. A mindennapi zsúfoltságot, tömeget és dugókat új élményként kell megélnem.


5. A megélhetési és adózási terhek után gyakorlatilag ugyan annyi marad a zsebemben, mint otthon.

2019. jan. 11. 18:47
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ahogy látom három dolog van a paklidban, egy fizetési, egy munkaköri és a többi érzelmi terület.


Külföldre menni sosem olyan egyszerű mint ahogy képzelik sokszor, se érzelmileg se munka terén, ez rendben is van. Szerintem nem lenne ezzel annyira gond, ha a váratlan tényezőket nem számoljuk, ha jobban készültél volna ilyen lehetőségekre is.


Igazából az 5-ből 2 az ami váratlannak tekinthető és ebből is egy amire tényleg nem számíthattál. Ez az áthelyezés más munkakörbe ami tényleg egy kiszámíthatatlan dolog. Az összes többi egy kis készületlenségre utal, de ha jobban megfontolod akkor érteni fogod a helyzetet. Először nézd meg és tisztázd le tényleg ezekből mi volt olyan amit lehetett VOLNA előre tudni (5-ből 4-et lehetett volna).


Bizony a fizetésre pontosabban kellett volna készülni, ezek ma elég hozzáférhető információk.


A 3 érzelmi faktor is ezerszer megosztott az interneten mindenféle külföldre mentem oldalakon. Mások is így vannak ezzel az elején. Szóval nyugi.


Az áthelyezés az egyedüli ami tényleg váratlan.


Jobb átlátni a készületlenséget (5-ből 4 az), mert ebből lehet tudni, hogy az alapvető dolgokat reálisabban fog kelleni értelmezni. Részben mert ismeretlen a terep, tehát folyamatosan tanulni kell az ottani ügyintézést, életet és mindent. Hogy ne forduljon elő ehhez hasonló.


Na szóval meríts erőt az érzelmi rész feldolgozásához, másokkal is ez van csak tudják, hogy idő kell az odaszokáshoz, amíg belerázódsz az ottani életbe, kiismered a szokásokat, az ottani életvitelt és kialakítod a sajátodat is.


Munka terén meg azt lehet mondani, sajnos tényleg váratlan ez az áthelyezés, de tudsz ott is mozgolódni, nézni az ottani munkákat. Jó, azt hitted lesz egy bizonyos munkád és kicsit más lett, de mégiscsak Belgiumban vagy és vannak ott jó lehetőségeid, és még állásod is van azért. Így időd is van.

2019. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden kommentet köszönök, mentek a zöld mancsok!
2019. jan. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!